Menu

Slovakiatour 2019

28. 02. 2019

Na letošní veletrh Slovakiatour přijela Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism s novým stánkem. Tady v Bratislavě i na všech předchozích letošních veletrzích, na kterých jsme s ním Českou republiku coby cílovou turistickou destinaci prezentovali, se hodně líbí. Úspěšně poutá pozornost designově výrazným krystalickým baldachýnem, velkoplošnými podsvícenými fotografiemi s turisticky atraktivními cíli i nápaditě koncipovaným zázemím. Spolu s námi v expozici vystavuje dalších šestnáct partnerů. Zastoupeny tu jsou zejména regiony a lázeňské subjekty. Zároveň s námi na veletrhu Českou republiku samostatnými expozicemi prezentuje také řada krajů a dalších subjektů. Co se týče návštěvníků veletrhu Slovakiatour, s potěšením mohu konstatovat, že o návštěvu Česka projevují veliký zájem a jezdí opakovaně.
Pavla Blažková, manažerka veletrhů České centrály cestovního ruchu – CzechTourism

Slovakiatour se mi velice líbí. Slovenští turisté jsou pro česká královská věnná města a vůbec pro naše tržní hospodářství významnou cílovou skupinou. Vzhledem k množství, v jakém Česko navštěvují, představují ohromnou kupní sílu. Královská věnná města se nacházejí ve východních Čechách a jedno ve středních. Pět z nich – Hradec Králové, Jaroměř, Nový Bydžov, Dvůr Králové a Trutnov – v Královéhradeckém kraji, další tři – Polička, Vysoké Mýto, Chrudim – v Pardubickém kraji a jedno královské věnné město – Mělník – ve Středočeském. Dobrovolný svazek obcí Královská věnná města spravují členové a hlavně členky výkonného výboru. Je to dělná práce, snažíme se vždy dojít ke shodě. Nikdo není dominantní, ani Hradec Králové, přestože je městem největším a do společné pokladny přispívá nejvíc. Opíráme se o věnný odkaz českých králů svým královským manželkám. Spolupráce českých královských věnných měst neformálně trvá dvacet let. Formálně, v rámci dobrovolného svazku obcí Královská věnná města coby právnické osoby, deset let. V posledních osmi letech jsme vytvořili řadu produktů pro široké spektrum cílových skupin. Od školních a předškolních výprav přes rodiny s dětmi, ženy, seniory až po milovníky adrenalinových zážitků aj. U každého z královských věnných měst také máme pro „panny, paní a rytíře na kolečkách“ vytipovánu cyklotrasu. Zkrátka z naší nabídky si může vybrat každý.
Mgr. Aleš Mokren, výkonný ředitel dobrovolného svazku obcí Královská věnná města

Jižní Čechy své expozice už tradičně koncipují tak, aby dokázaly upoutat pozornost veletržních návštěvníků. To platí i pro bratislavský Slovakiatour. V zahajovací den veletrhu, 24. ledna, se tu v prostorách Expo klubu Incheby uskutečnila tisková konference na téma Jižní Čechy pohodové. Spolu s turistickými cíli a atraktivitami na ní byly slovenským a dalším novinářům prezentovány možnosti kulturního vyžití v jižních Čechách včetně programového portfolia dvanácti Jihočeským krajem zřizovaných organizací. Těší mne, že já i pracovníci Ji­hočeské centrály cestovního ruchu, kteří tu v Bratislavě spolu se mnou zajišťují fungování expozice Jihočeského kraje, zaznamenáváme velký zájem Slováků o pobytové a poznávací výjezdy do jižních Čech. Laičtí i odborní návštěvníci veletrhu poptávají naše tištěné mapové, informační a propagační materiály. Řada z nich nás informuje o svých plánech opět trávit dovolenou v jižních Čechách a konzultuje záměry. Ptají se na hrady a zámky, na možnosti kulturního a sportovního vyžití, na cyklotrasy, na zapůjčení elektrokol atd. Ze zřizovaných organizací z oblasti kultury je zájem zejména o zoologickou zahradu v Hluboké nad Vltavou, která v letošním roce oslaví 80. výročí svého založení. Velmi příjemným překvapením pro mě byl zvýšený zájem o nabídku Jihočeské filharmonie a s ní související pořádaný letní festival Jihočeská intermezza, který se již podruhé koná na hradech a zámcích v jižních Čechách. S potěšením si tak dovolím prohlásit, že účast Krajského úřadu Jihočeského kraje, oddělení kultury, a Jihočeské centrály cestovního ruchu na Slovakiatour je velmi úspěšná.
Bc. Karel Mikeš, MBA, odbor kultury a památkové péče oddělení kultury a zřizovaných organizací


 

Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 03/2019
03/2019 číst aktuální číslo
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new