Menu

Schrothovy léčebné lázně, kde příroda léčí

25. 07. 2019

S jednatelem společnosti Schrothovy léčebné lázně Ing. Michalem Dynterou se v Lipové-lázních potkáváme na slavnostním zahájení hlavní lázeňské sezony.
Jak jste se, pane inženýre, dostal k léčebnému lázeňství?

Naše podnikatelská skupina spolupracovala na jednom projektu tady nedaleko, v Jeseníku. Když jsme sem do regionu jezdili na kontrolní dny, stavební dozor dělal pan Ing. Ivo Pospíšil, který nám řekl: „Chlapi, vy furt něco kupujete a opravujete. Až odtud pojedete, cestou v Lipové jsou na prodej lázně.“ V Lipové jsme si udělali kolečko a uviděli ty nádherné budovy. Místo nám učarovalo. Rozhodli jsme se lázně koupit. Nabídli jsme cenu, která byla pro věřitele akceptovatelná. V květnu 2016 jsme nabyli vlastnická práva a začali s rekonstrukcemi. Z objektu Villy Grohmann jsme udělali hotel. Bylo nám jasné, že se musíme opřít nejen o léčbu, ale i o cestovní ruch. Že spoléhat na příjmy výhradně z plateb zdravotních pojišťoven by nemuselo stačit. V této chvíli lze říct, že wellness, turistická a firemní klientela jsou naším druhým pilířem. Přesto že obrat z ní není tak velký jako z plateb za pojištěnce zdravotních pojišťoven, jsou tyto příjmy pro provoz lázní velmi důležité.

Co u vás léčíte?
Máme čtyři indikační skupiny. První je léčba poruch žláz z vnitřní sekrecí – endokrinologie – diabetes a stavy po operaci štítné žlázy. Následně jsou to různé neturbekulózní nemoci dýchacích cest u dětí i dospělých. Potom to jsou nemoci kožní, naše nejtradičnější indikace. Schrothovy lázně jsou známy především jako lázně kožní, léčící lupénku a atopický ekzém. Čtvrtou slupinou (a druhou indikačně nejsilnější) jsou psychické poruchy. Neurózy a psychózy ve stadiu remise.

Čím léčíte?
Úžasnou přírodou, klimatem a samozřejmě standardními léčebnými lázeňskými kúrami. Například na kožní problémy jsou velice účinné naše unikátní bylinné koupele v kombinaci s UV zářením.

Většina objektů vašich lázní je krásně zrekonstruovaná.
Ano, většina budov, které uvádíme do provozu, prošla kompletní rekonstrukcí. Přesto že léčebná lázeňská péče má v tomto místě stodvaaosmdesá­tiletou tradici, jsme novými, moderními léčebnými lázněmi, i když jsme díky plášťům budov zachovali kouzlo historických objektů. Jejich interiéry jsou svěží, moderní. O pacienty pečuje personál, v němž lze najít řadu zkušených matadorů lázeňství – špičkových profesionálů. Panuje tu přátelská atmosféra domácího prostředí. Jsme menší lázně, žádaná fabrika. Domáckým přístupem k pacientům jsme pověstní.

A k tomu kouzelný Hrubý Jeseník a Rychlebské hory.
Jeseníky a Rychlebky jsou našimi spoluhráči. Úžasné prostředí lesnatých horských terénů přináší báječné klima. Tyto hory nabízejí neskutečné možnosti sportovního a rekreačního vyžití. Na letošní rok jsme proto pro naše hosty připravili půjčovnu elektrokol. Hlavní budova, kde máme centrální lázeňskou jídelnu, je situována dvě stě metrů od lyžařské sjezdovky, kterou provozuje partnerská společnost Lázeňský vrch. Je tam i dětská školička a půjčovna lyží a obec Lipová-lázně je výchozím bodem zajímavých turistických tras.Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 05/2019
05/2019 číst aktuální číslo
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar