Menu

SAS - nejlepší volba při cestách do Skandinávie

02. 03. 2003

Scandinavian Light – nová nabídka SAS
Letecká společnost SAS (Scandinavian Airlines System) je již téměř šest desetiletí tradičním dopravcem při cestách mezi Skandinávií a ostatní Evropou. Dlouholetá tradice, image serióznosti a kvality, nekoliduje s dalším typickým rysem společnosti SAS – vysokým tempem inovační aktivity a progresivity. Díky tomu v minulosti zaznamenala mnohá prvenství. SAS ani počátkem nového tisíciletí nezůstává této pověsti nic dlužen. Jako první z tradičních leteckých společností přichází na český trh s alternativou zaměřenou na nejlevnější ceny letenek. Od počátku dubna letošního roku tak bude vedle klasických letů provozovat zcela novou linku Praha – Stockholm, a to moderním letounem Boeing 737–800 pro 189 cestujících, vždy v úterý, čtvrtek a neděli. Je to ideální spojení, zejména pro zákazníky, kteří chtějí navštívit Skandinávii jako turisté, ať už jen na prodloužený víkend, nebo na delší zájezd, jehož výchozím i konečným bodem bude švédská metropole Stockholm.

Až 70 % pod cenou individuálních letenek
SAS na této lince nabídne českým zákazníkům výrazně zlevněné tarify. Ty se budou pohybovat až 70 % pod úrovní dosavadních nejlevnějších individuálních letenek na klasických linkách mezi Prahou a Stockholmem. Bude se jednat o zcela nový typ nabídky, podstatně užší z pohledu pozemního i palubního servisu na straně jedné, a výrazně restriktivnější z pohledu prodejních podmínek na straně druhé. Co to v praxi znamená? Například to, že letenky na této lince nebude možné kombinovat s jinými na klasických linkách SAS. Pokud bude chtít cestující pokračovat ze Stockholmu do jiné destinace, bude si muset koupit separátní letenku za běžné ceny, vyzvednout si svoje zavazadla po příletu do Stockholmu a odnést si je k dalšímu odbavení na příští let. Například také to,že na palubě bude jen jedna, výhradně ekonomická třída a cestující si bude občerstvení hradit sám. V neposlední řadě také to, že letenky nebude možné vrátit, refundovat ani měnit. Všechna tato omezení jsou ale u tzv. nízkonákladových dopravců, kteří se v posledních několika měsících v Evropě tolik zvýraznili svým agresivním marketingem založeným na nízké ceně, zcela běžná.

Atraktivní cena se zárukou
SAS však svým zákazníkům nabízí něco navíc – dlouholetou tradici a kvalitu své značky. Záruku, která bude spolu s atraktivní cenou lákat potenciální zákazníky, kteří by za normálních okolností vůbec o cestě letadlem neuvažovali, anebo plánovali navštívit Skandinávii po vlastní ose, autobusem či vlakem. Tito lidé jsou hlavní cílovou skupinou nové nabídky SAS. Cílem je umožnit co největšímu počtu cestujících navštívit Skandinávii za velmi nízké ceny, ale se zárukou serióznosti, bezpečnosti a spolehlivosti, bez nutnosti trmácet se dlouhé hodiny a dny na cestě.

Klasická nabídka SAS v Česku se také rozšiřuje: třikrát týdně Praha – Oslo
Na druhé straně také klasická nabídka SAS, zaměřená na náročnější, zejména obchodní klientelu, se na českém trhu od letošního léta dále rozšiřuje. SAS na svých linkách mezi Prahou a Kodaní (2× denně) a nově také třikrát týdně na lince Praha – Oslo – Praha bude nabízet dvě cestovní třídy, širokou škálu cen s různým stupněm flexibility, plný servis včetně obchodních salonků, přednostního odbavení a občerstvení na palubě zdarma. Klasická nabídka umožňuje cestujícímu libovolně kombinovat linky SAS i jeho partnerů, odbavit si svoje zavazdla do cílové destinace kdekoli po světě, využívat všech výhod bonusového programu EuroBonus – prostě plně využívat všech výhod a možností, které poskytuje síť linek SAS ve Skandinávii, ale i v ostatních částech severní Evropy, v Asii i v USA. To vše má díky členství SAS v největší světové alianci leteckých společností, STAR Alliance, globální charakter.

Na počátku nového tisíciletí s nejširší nabídkou
Letecká společnost SAS tak na počátku nového tisíciletí oslovuje svojí nabídkou nejširší okruh možných zákazníků. Reaguje tak jako jedna z prvních na výrazné změny v požadavcích klientů, které se odehrály zejména v posledních dvou letech. Dnes je totiž již jasné, že začala nová éra letecké dopravy. Éra otevírající obrovské možnosti všem, kteří chtějí či musejí cestovat, neboť letecky to je a bude i v novém tisíciletí nejrychlejší a nejbezpečnější.

SAS Praha

P.O.Box 112

160 08 Praha 6

tel.: 220 115 001/3

fax: 220 115 306

e-mail:

sasprg@sas.dk
www.scandinavian.net

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt
Side VSH