Menu

SAS do Washingtonu od 12. května nová linka

06. 04. 2001

Nárůst kapacity o 50 %
V rámci největší expanze na mezikontinentálních linkách (poprvé ve své historii zaznamenal nárůst kapacity o 50 %) otevírá SAS od 12. května letošního roku novou linku do hlavního města USA, Washingtonu.

5 x týdně, od 28. června denně
Pro tuzemské zákazníky se tedy nejprve 5 x týdně, od 28. června pak denně, otevírá nová možnost kvalitního a pohodlného cestování do tohoto významného administrativního a technologického centra USA. SAS tak nabídne druhé nejrychlejší spojení mezi Prahou a Washingtonem za velmi zajímavé ceny. Odlet z Prahy je vždy v 8.05 hodin ráno, přílet do Washingtonu ve 13.20 místního času. V opačném směru je pak odlet v 17.50 hodin a přílet do Prahy následující den v 11.25 hodin. Linka bude provozována stroji Boeing 767.

Tři cestovní třídy na mezikontinentálních linkách SAS

10 nových Airbusů
V souvislosti s postupným zaváděním 10 nových Airbusů do mezikontinentální flotily SAS od letošního podzimu bude společností představena také nová koncepce tří cestovních tříd na těchto linkách. Jedná se o třídu Business Class, Economy Extra a Economy Class.
V posledních několika letech se v letecké dopravě stále více prosazuje trend, kdy obchodní cestující volí třídu Economy i na delších trasách, jako jsou mezikontinentální lety. Zákazníci žádají stále více „něco mezi“ Business Class a Economy – a to je přesně důvod vzniku Economy Extra, která nabídne flexibilní letenku a větší komfort na palubě, za ceny kolem 60% běžné ceny Business Class.
Jak tedy budou vypadat nové cestovní třídy na mezikontinentálních linkách SAS?

Business Class
Tato třída se kompletně změní – nabídne více prostoru, pohodlí, služeb, možností pro zábavu, ale i pro pracovní aktivity než dříve. Cestující budou mít zcela nová sedadla respektující nejnovější požadavky ergonomie, více prostoru pro osobní zavazadla, schránku na osobní věci, telefon, PC zásuvku a obrazovku v opěradle, ale hlavně – více místa mezi sedadly – prostor se zvětší na 1,25 metru. V přední části Business Class sekce bude i nadále 6 sedadel, oblíbených Eurosleepers, které jsou plně sklopné a umožňují tak pohodlný spánek na palubě.
Jídlo i nápoje budou maximálně respektovat individuální přání jednotlivých zákazníků, vše bude servírováno na nových soupravách vyrobených speciálně pro SAS známou firmou Royal Scandinavia. Mezi hlavními jídly bude k dispozici bufet s nápoji, ovocem a espresso automatem. Tento bufet bude nejen zdrojem občerstvení během letu, ale také dobrým důvodem se zvednout ze svého pohodlného sedadla, projít se a nebo dokonce využít malé hrazdy na protažení zad.

Economy Extra
Tato zcela nová cestovní třída nabídne především zcela nová pohodlnější sedadla s nastavitelnou krční opěrkou a téměř jedním metrem prostoru mezi sedadly. Také zde nalezne zákazník zásuvku na PC, obrazovku v zadní části sedadla před sebou a výběr programů (filmy-audio-PC games) ve stejné škále jako Business Class. Výběr jídel a nápojů bude stejný jako v Economy.

Economy Class
Tato třída je využívána především zákazníky, kteří dávají přednost ceně před flexibilitou letenky, cestují v rámci své dovolené a tudíž nevyžadují podmínky pro pracovní aktivity na palubě. Také zde budou instalována nová pohodlnější sedadla a obrazovka v zadní části sedadel.

Novinka – kamera v „nosu“ letadla
Ve všech třech nových třídách se cestující mohou těšit na úplnou novinku – v přední části letadla, v tzv. „nosu“ před kokpitem, bude instalována kamera, která bude snímat start a přistání z pohledu pilota, ve vzduchu se pak automaticky natočí směrem k zemi a bude snímat terén pod letadlem. Tyto atraktivní pohledy bude možné střídat s pohyblivou mapou, ukazující polohu letadla a základní údaje o letu, tzv. airshow.

Poznejte Skandinávii!

Ve spolupráci se skandinávskou leteckou společností SAS jsme pro Vás připravili širokou nabídku leteckých zájezdů – od klasických víkendových pobytů v hlavních městech až po týdenní pobyt za Polárním kruhem na Špicberkách. Všechny zájezdy mají, přes svojí různorodost, několik společných znaků:

Víkendové pobyty v jedné ze skandinávských metropolí (2 noci
Kodaň / Oslo / Stockholm .............­.............­........... cena od 11.000 Kč
Cena zahrnuje zpáteční letenku, 2 noci v kvalitních hotelích včetně snídaní, a prohlídku příslušného města s anglicky mluvícím průvodcem.

Kombinované městské pobyty (2 – 3 noci)
Kodaň – Malmo .............­.............­.............­.............­... cena od 11.000 Kč
Cena zahrnuje zpáteční letenku, 2 noci v kvalitních hotelích včetně snídaní, prohlídku Kodaně a zpáteční jízdenku na vlak přes nově otevřený 17km dlouhý Oresundský most spojující Kodaň a Malmo.

Kodaň – Oslo .............­.............­.............­.............­....... cena od 16.400 Kč
Cena zahrnuje zpáteční letenku, 2 noci v kvalitních hotelích včetně snídaní, jízdenku a 1 noc v kajutě na obří skandinávské lodi na trase Kodaň – Oslo včetně večeře a snídaně, a prohlídku měst Kodaň a Oslo.

Norské fjordy (4 noci, pouze v období květen – září)
Bergen – Stavanger .............­.............­.............­........ cena od 21.800 Kč
Cena zahrnuje zpáteční letenku, 4 noci v kvalitních hotelích včetně snídaní, celodenní výlet autobusem a lodí po nejkrásnějším norském Lysefjordu s legendární převislou skálou Preikestolen, včetně oběda, prohlídku města Bergen a jízdenku na loď mezi Bergenem a Stavangerem.

Pobyty za Polárním kruhem (3 – 6 nocí)
Tromso – Špicberky (Svalbard)...­.............­.............. cena od 34.200 Kč
Cena zahrnuje zpáteční letenku, 3 noci v hotelu Basecamp Spitzbergen včetně snídaní, půldenní výlet do Ledové jeskyně (v zimě) nebo do Zlatého dolu (v létě), prohlídku města Svalbard včetně návštěvy psí farmy a oběda.

Tromso – Špicberky (Svalbard) – Alta ................... cena od 42.000 Kč
Cena zahrnuje zpáteční letenku (vč. přeletu Svalbard – Alta), 5 nocí v kvalitních hotelích včetně snídaní resp. večeře v Tromso, prohlídku města Svalbard včetně návštěvy psí farmy a oběda, vstup do muzeí ve Svalbardu. Oba pobyty umožňují na vlastní náklady absolvovat v létě např. turistický výlet s průvodcem, jízdu na kajaku, celodenní výlet lodí, v zimě pak např. jízdu na saních se psím spřežením. Alta je navíc místem, kde je v zimě nejlépe vidět polární záře.

Poznámka
Změny uvedených cen v důsledku vývoje kurzů jsou vyhrazeny. Ceny jsou vždy za jednu osobu ve dvoulůžkovém pokoji a nezahrnují letištní taxy a transfery.Dle kvality ubytování (min.3*) existují u většiny pobytů vždy tři cenové úrovně. Prodloužení pobytů stejně jako pobyt v jednolůžkovém pokoji jsou za příplatek možné. Děti do 12 let a senioři nad 67 let mají výrazné slevy.

Další informace a rezervace:
Scandinavian Airlines System
Aviatická 12, P.O.Box 112, 160 08 Praha
tel.: 02/2011 5001, fax: 02/2011 5306
e-mail: sasprg@sas.dk


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 01/2020
01/2020 číst aktuální číslo
Czech specials new