Menu

O tom, že cestovní ruch je úspěšným českým exportním odvětvím a generátorem zahraničního inkasa, není u ekonomicky gramotných lidí pochyb. A tak 12. února 2008 nakladatel Všudybylu pro své obchodní partnery a přátele pořádal další z tradičních Koktejl party Ligy pro cestovní ruch. Tentokrát v úzké spolupráci s jedním z našich nejvýznamnějších exportérů nejmodernějších produktů a technologií pro boj s požárem firmou SANEX s.r.o. Spolupořadateli setkání, kromě SANEXu, byly: Falkensteiner Hotel Maria Prag, Znovín Znojmo a Pivovar Poutník Pelhřimov.

SANEX ve Falkensteiner Hotel Maria Prag

25. 02. 2008

SANEX s.r.o.
založil v roce 1994 Václav Mečíř (nar. 1954) s cílem vybudovat ve střední Evropě silnou společnost, která bude nabízet nejmodernější produkty a technologie pro boj s požárem a ochranu zasahujících osob. Na dosažení tohoto cíle úzce spolupracuje se zástupci společností TYCO FIRE & SECURITY, MSA, PELI, POK, EURAMCO SAFETY, DELANNOY a dalšími předními výrobci. Zákazníci oceňují, vedle vysoké kvality zboží a služeb, zejména nadšení SANEXu pro nové technologie a jejich pružné zavádění do praxe. SANEX patří mezi přední světové výrobce hasicích sprejů, které jsou často nejrychlejším prostředkem určeným k zásahu proti začínajícím požárům. Díky náplni vyvinuté společností DuPont patří mezi nejúčinnější ve své kategorii, a také proto ho používají lidé na celém světě. Firma přijala filosofii permanentní inovace, takže nepřekvapí, že například její sprej obdržel certifikát od německé zkušebny TÜV, jeho hasební schopnost potvrdila nezávislá zkušebna MPA Dresden, a též obdržel certifikát „Česká kvalita“.
www.sanexfire.com

Falkensteiner Hotel Maria Prag****
Nejmodernější městský hotel skupiny Falkensteiner se nachází v samém srdci Prahy na rohu Opletalovy a Růžové ulice nedaleko Václavského náměstí. Svou výjimečností podtrhuje mimořádné postavení, které Praha mezi městy odedávna zaujímá. Skvostná klasicistní fasáda ukrývá interiér s moderním a inovativním designem a vybavením. Disponuje 109 dvoulůžkovými klimatizovanými pokoji, relaxačním zázemím se saunou, tureckou lázní, fitness a vlastním podzemním parkovištěm pro 20 osobních vozů. V restauraci á la carte jsou podávány české i mezinárodní speciality. Je zde lobby bar, letní terasa, tři konferenční místnosti s kapacitou až 80 účastníků, s moderním audiovizuálním technickým vybavením a business lounge s připojením na internet.
www.falkensteiner.com

Znovín Znojmo, a.s.
se sídlem v Šatově vlastní jednu z nejcennějších vinařských lokalit, vinici „Šobes“ v Národním parku Podyjí. Meandrující Dyje zde vytváří poloostrov s jedinečným mikroklimatem, který spolu s kvalitní půdou a prostředím nezatíženým průmyslovými emisemi dal vzniknout nejcennějšímu a nejmalebnějšímu místu pro pěstování vinné révy v Česku. Je osázena nejkvalitnějšími odrůdami Ryzlinku rýnského, Rulandského bílého, Rulandského šedého a Ryzlinku vlašského. Prohlídka s degustací na vinici „Šobes“ je velkou atrakcí. Znovín má tři střediska – Šatov, Přímětice a Jaroslavice, kde je nejstarší archiv vín s ročníky od roku 1945. Vedle tradičních odrůdových vín v klasickém balení i atypických baleních a známkových vín Velkomoravské a Znojemské královské, Znovín pravidelně rozšiřuje nabídku speciálních vín. Klasické portfolio archivních vín doplňují ročníková vína z nejlepších vinařských poloh a ročníků. Vína Znovínu Znojmo se podávají v prestižních hotelích či restauracích a při státních návštěvách.
www.znovin.cz

Pivovar Poutník Pelhřimov
Pelhřimovští pivovarníci obhájili loňské pozice v prestižní degustační soutěži „Extra pivní pečeť“, která se uskutečnila v rámci táborských „Reprezentačních slavností piva“. Pelhřimovský sváteční speciál zvítězil mezi 33 vzorky své kategorie. Na slavnostním udílení cen 1. února 2008 v hotelu Palcát přebíral, stejně jako před rokem, stříbrnou pečeť v absolutním pořadí. Jeho světlé výčepní pivo skončilo v konkurenci padesáti piv v první polovině výsledkové listiny. Dvanáctistupňový ležák se probojoval do finálové šestice. „Kouzlo svátečního speciálu spočívá v použití zvláštních surovin a v upraveném výrobním postupu. Toto pivo jsme se rozhodli vařit pouze na Vánoce a Velikonoce. Neradi bychom, aby sváteční čtrnáctka lidem zevšedněla,“ prozradil marketinkovou strategii Pivovaru Poutník vedoucí obchodu Jiří Vacek. Investice pelhřimovských do výroby i laboratorního zařízení neustávají. Ne každý třeba ví, že přímotopnou varnu používá v Čechách kromě Pelhřimova pouze Plzeňský Prazdroj.
www.pivovarpoutnik.cz

Všudybyl a Liga pro cestovní ruch
jsou chráněnými obchodními značkami vydavatelství a nakladatelství PhDr. Jaromír Kainc. Obě spojuje nejen jeden majitel, ale i skutečnost, že jsou uznávanými platformami networkingu a prezentačního fóra lidí rozmanitých profesí, podnikatelských a dalších oborů a problematiky cestovního ruchu s důrazem na obě republiky někdejšího Československa. Obě apelují na společenskou poptávku, poukazují na možnosti cestovního ruchu s cílem otevírat oči a srdce těm, díky nimž není s cestovním ruchem zacházeno jako se strategickým odvětvím s obrovským a zřejmě nevyčerpatelným hospodářským potenciálem. A proč dominantní cílovou skupinou Ligy pro cestovní ruch i Časopisu lidí a o lidech v cestovním ruchu Všudybyl tvoří směrodatní lidé z oblastí a oborů mimo cestovní ruch (z pozic cestovního ruchu souhrnně vnímáni jako byznys klientela)? Protože hlavně díky nim může být účinná osvěta do jejich vlastních řad včetně šíření hospodářské gramotnosti, že cestovní ruch je byznys s výraznými ekonomicko-sociálními synergiemi. Že jako jediný umí v dané zemi, regionu a místě generovat vysoce solventní spotřebitele nad rámec stávající populace a společně s nimi i obrovské objemy zahraničního a domácího inkasa, podnikatelské a pracovní příležitosti. A také, že tato jeho schopnost je v rukou nás všech, neboť je zásadně limitována pověstí dané země v zahraničí, jejích regionů a konkrétních míst v tuzemsku.
www.e-vsudybyl.cz

Příští setkání Ligy pro cestovní ruch
se bude konat v Praze, v Americkém baru Obecního domu, v předvečer narozenin patrona Všudybylu Jana Amose Komenského ve čtvrtek 27. března 2008. O možnostech účastnit se jej se lze informovat prostřednictvím e-mailu:
jaromir.kainc@e-vsudybyl.czArchiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001