Menu

1958
Československé architektuře se na výstavě Expo '58 dostalo světového uznání. „Bruselský styl“, silně ovlivněný moderní brazilskou stavební tvorbou, se promítl i do myšlenek „brněnské skupiny“ špičkových architektů a projektantů pod vedením Ing. arch. Kramoliše a Ing. arch. Krejzy, která dostala zadání postavit v centru Brna hotel v maximální míře splňující kritéria mezinárodního čtyřhvězdičkového standardu. Tak vznikla unikátní stavba, citlivě zasazená mezi jedinečné historické objekty.

1962
28. června byl hotel International Brno slavnostně otevřen, a v témže roce vyhlášen čtvrtou nejmodernější stavbou hotelového typu v Evropě. Na interiérech se podíleli nejlepší umělci té doby a technické finesy hotel posunuly mnoho desítek let kupředu.

1992
International vstoupil do řetězce nezávislých hotelů Best Western. V roce 2002 se pak zařadil do jeho nejvyšší kategorie „Premier“.

2007
Best Western Premier Hotel International Brno disponuje 263 klimatizovanými pokoji.
Zrekonstruované garáže s recepcí spojuje výtah. Nové Kongresové centrum tvoří dva velké sály pro 250 a 350 osob, které lze spojit v jeden. Podobně propojitelné jsou i 4 ze 7 konfe­renčních místností, které pojmou od 50 do 70 osob. Návštěvníkům i hotelovým hostům jsou k dispozici restaurace Lucullus a Plzeňka, Snack bar Siesta a Club.

2011
V desátém exekutivním patře vzniklo sedmnáct pokojů o ploše 45 m2 a 250metrové prezidentské apartmá s výhledem na hrad Špilberk.

2012
Komfortní Lobby bar dokonale plní funkci místa setkávání s výbornou gastronomií. Architekt Michal Kristen tu vytvořil dílo, jež bude po generace plnit společenskou roli, kterou má International v Brně téměř povinnou. Interiér Siesta Lobby & Wine Restaurantu je opticky rozdělen do několika prostor. Hosté oceňují klubové posezení v pohodlných křeslech s decentně umístěnými LCD obrazovkami, komfortní boxy s pohledem na onyxovou stěnu s krbem a Lounge, který využívají k nerušené práci nebo k relaxaci mezi jednáními. Restaurant se zážitkovou kuchyní tvoří centrum celého prostoru a je částečně odcloněn prosklenou vinotékou s více než sto druhy vín.

Role, kterou má International v Brně téměř povinnou

15. 05. 2014

Brno disponuje perfektními kongresovými službami a plejádou atraktivních doprovodných programů. Má špičkové výstaviště s víc než sty hektary kryté plochy včetně kongresového centra, kam lze usadit tisíce delegátů. Propojování vědy, výzkumu a vývoje s výrobní praxí je v Brně charakteristické jak pro veřejnou správu a samosprávu, tak pro střední a vysoké školy, pracoviště Akademie věd ČR i pro podnikatelskou sféru. Silicon Valley České republiky má totiž na co a na koho navazovat. Mohu jmenovat šestého opata Augustiniánského kláštera na Starém Brně Jana Řehoře Mendela, jehož jméno nese 1. česká vědecká stanice na Antarktidě; matematika, fyzika a filozofa Ernsta Macha, jehož „Machovo číslo“ se používá při udávání rychlosti letadel; jednoho z nejvýznamnějších logiků všech dob profesora Kurta Gödela; architekta Adolfa Loose; vynálezce Kaplanovy turbíny Viktora Kaplana; konstruktéra kulometu BREN Václava Holka a mnohé další.
Tímto konstatováním jsem 25. dubna 2014 začal hovor s obchodním ředitelem Best Western Premier Hotelu International Brno Michalem Řičánkem.
Ano, Brno je i počtem vysokých škol jedním z nejperspektiv­nějších univerzitních měst ve střední Evropě. Přítomnost téměř stovky tisíc vysokoškoláků už něco říká o tom, jaké vize má a jaké perspektivy si buduje. V devadesátých letech minulého století byl mikulovský rodák sir Frank Lampl iniciátorem prvního technologického centra. Jeho kolega, nynější top manažer Penty Investments Ing. Petr Palička, o něm ve Všudybylu řekl: „Protože sir Frank, kromě toho, že je britským šlechticem, zůstal i pravým Moravákem, právě on to byl, kdo v roce 1991 inicioval založení pobočky Bovisu v České republice a současně vytvoření projektu Technologického parku v Brně. Ten byl založen jako společný podnik města Brna a tehdejšího vlastníka Bovisu společnosti P&O.“ (viz www.e-vsudybyl.cz, článek „Bovis Lend Lease – společnost sira Franka“) Dnes v Technologickém parku najdeme firmy jako IBM, Motorola aj. Pan František Lampl dal první podnět. Pak následovaly další podnikatelské a vědecké inkubátory, technologická centra a industriální parky, které dávají práci studentům a absolventům škol. A právě proto je Brno takové mladé: Vytváří si perspektivu zůstat významným hybatelem ekonomiky v České republice.

Pane řediteli, Brno je atraktivní město, váš hotel špičkově vybavený architektonický a designový skvost. Nicméně za tím, že tu téměř denně míváte i několik eventů včetně konferencí, stojí úspěšnost lidí na obchodním úseku, který řídíte.
Ano, jsme vyhledávaným místem v Brně a na jižní Moravě. Naše úspěšnost se odvíjí hlavně od toho, jak je vnímán Jihomoravský kraj a naše statutární město. Nesmírně nám pomáhá, když Brno vysílá pozitivní signály do podnikatelské sféry a dává najevo, že je otevřeným městem. Že dokáže poskytovat to, co si investoři přejí. Firmám a agenturám, které si nás vybraly, abychom zabezpečili jejich setkání, k nim vytváříme ty nejlepší podmínky. Činnost obchodního oddělení je sice významnou, ale „jen“ součástí špičkově fungujícího čtyřhvězdičkového hotelu. Bez kontinuální spolupráce s ostatními hotelovými středisky a úseky a jejich vynikajícími službami by nevedla nikam. Hlavním úkolem obchodního oddělení je hledat nové klienty a zpracovávat veškeré jejich požadavky. Proaktivně se koncentruje především na korporátní klientelu, na firmy, které v Brně a jeho okolí působí nebo sem přicházejí. Služby Best Western Premier Hotelu International Brno jim prezentujeme tak, aby měli zájem ubytovat se a realizovat eventy právě u nás. Tady, v centru města, jim můžeme nabídnout vlastní velké parkoviště a garáže, řadu restaurací, velké kongresové centrum, a hlavně několik kategorií pokojů, vhodných pro různé segmenty obchodní klientely. Snažíme se vytvářet jim atmosféru malého dominia. Domova pro ty, kteří do Brna přijedou.

Pokud Brno navštíví hlava státu či jiná osobnost, zpravidla nocuje právě ve vašem hotelu, nemluvě od doprovodných akcích jako jsou konference, pracovní obědy apod.
Historie hotelu International už od roku 1962 těží z všestrannosti poskytovaných služeb. Za těch dvaapadesát let si hotel vytvořil výsostné postavení, které je vnímáno jak širokou veřejností, tak organizátory eventů, včetně těch, kdo rozhodují o programu hlav států, vrcholných politiků, špičkových vědců, hvězd showbyznysu, sportovců atd. Ti všichni vědí, že v Brně je hotel, který dvaapadesát let poskytuje dokonalé služby. A to je ono. Dennodenní práce všech kolegů, vstřícnost, trvalé prokazování kvality a upevňování renomé. Přispívá k tomu samozřejmě i to, že naši akcionáři mají dlouhodobou pozitivní vizi. Do svého majetku průběžně investují a záleží jim nejen na perspektivnosti jejich hotelu, ale i na úrovni a pověsti českého hotelnictví. Proto byli spoluzakladateli Národní federace hotelů a restaurací České republiky a posléze Asociace hotelů a restaurací České republiky. Zajímají je nejen výnosy, ale i to, aby dům, který stojí vedle brněnského magistrátu pod hradem Špilberkem, vedle budov Moravské galerie, Besedního domu, Janáčkovy akademie múzických umění, Masarykovy univerzity, Nejvyššího soudu České republiky, sídla Úřadu Jihomoravského kraje měl podobnou věhlasnost a sílu, jako tyto objekty.

A on ji má! Je řazen k nejvýznamnějším stavbám 20. století. A díky prozíravosti akcionářů v něm neustrnul coby muzeální objekt, ač je sám o sobě cílem a motivací řady příjezdů. A to tvrdím navzdory tomu, že na stránkách Všudybylu vysvětluji, že infrastruktura cestovního ruchu bývá důvodem pobytů jen výjimečně. Že se jí obvykle stává až ve spojení s destinací.
To, že je International tak zajímavý, vychází i z toho, že tu máme střediska a týmy, které dokážou něco říct na mezinárodním poli. Šéfkuchař našeho hotelu má bohatou zahraniční praxi. Je zakladatelem Asociace kuchařů a cukrářů ČR a členem české národní reprezentace kuchařů a cukrářů. Byl to především on se svými organizačními schopnostmi, kdo ostatním kuchařům a cukrářům hotelu International vytvořil podmínky k tomu, aby mohli vyniknout v jednotlivých kuchařských oborech.

Ostatně catering vašeho hotelu patří k jedněm z nejlepších v České republice. Není proto divu, že Best Western Premier Hotel International Brno zabezpečoval řadu výjimečných událostí.
Ano, např. v roce 1996 jsme zajišťovali celý den pobytu britské královny Alžběty II. v Brně. Při všech jejích dílčích návštěvách jsme se pohybovali v její blízkosti. Program vyvrcholil slavnostním obědem za účasti vybraných brněnských podnikatelů, primátorky města a prezidenta Václava Havla. Byli jsme i u návštěvy papeže Benedikta XVI., a jediní mu zajišťovali catering. Podíleli jsme se na službách u návštěv dalších hlav států. V Brně se odehrávalo významné setkání patnácti prezidentů střední Evropy, a zase jsme dostali možnost je zabezpečit. Tým pod vedením šéfkuchaře Miroslava Husáka odvádí dokonalou práci. Před měsícem jsme byli na Pražském hradě. Ve Španělském sále a v Rudolfově galerii jsme se podíleli na zajištění slavnostního setkání k výročí inaugurace Miloše Zemana českým prezidentem. V roce 2013 jsme po čtrnáct dní zajišťovali catering pro účastníky Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě, denně až pro 3 tisíce osob. Díky silnému technickému a zkušenému personálnímu zázemí zajišťujeme konference a cateringy až pro tři a půl tisíce osob. Máme tedy nejenom lokální, ale celočeský záběr.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba