Menu

Rodinný lázeňský řetězec Royal Spa

08. 06. 2014

Royal Spa je úspěšná dynamická společnost, která trvale investuje do lidských zdrojů i do své spa & wellness infrastruktury. Provozuje pět lázeňských komplexů a jeden wellness hotel ve čtyřech lázeňských městech – v Ostrožské Nové Vsi, Luhačovicích, Mariánských Lázních a ve Velkých Losinách.

Zdařilá rekonstrukce pokojů v Mariánských Lázních
V březnu 2014 proběhla v mariánskolá­zeňském hotelu Royal rekonstrukce třiadvaceti pokojů. Koupelny dostaly moderní vzhled, celkový příjemný dojem dotvářejí nové koberce, závěsy, nábytek, ale i detaily v podobě svítidel a doplňků. I z reakcí hostů je zřejmé, že se inovace zdařila.

Sirnaté lázně v Ostrožské Nové Vsi
letos obohatily nabídku wellness procedur pro samoplátce o čokoládové, medové a aromatické masáže (olej z růží, z devatera kvítí, relaxační olej) a o aromatické koupele (pomerančová, ovesná, s olejem Litsea Cubeba, meduňka, růžové dřevo), které mají antidepresivní účinky, odstraňují únavu, harmonizují psychiku, regenerují a zvláčňují pokožku, takže jsou vhodné i pro alergiky a atopiky. Pro rozšíření možností rehabilitačního tělocviku tam zakoupili pohybový trenažer Theravital, vyvinutý a schválený k léčbě neurologických a neuromuskulárních onemocnění (roztroušená skleróza, apoplexie, hemiplegie, paraplegie, tetraplegie, Parkinsonova nemoc, kraniocerebrální úrazy, svalová onemocnění), který se s velkým úspěchem používá i po výměně kloubů (TEP).

Nově léčba roztroušené sklerózy v Miramare Luhačovice
Pacienti s roztroušenou sklerózou se mohou nově léčit i v Sanatoriu Miramare v Luhačovicích (číslo indikace VI/7). Ubytování, stravování i veškeré procedury jsou poskytovány pod jednou střechou. Koupele v přírodní minerální vodě mají příznivý vliv na prokrvení svalstva končetin, tlumí hypersenzitivitu nervové tkáně, uvolňují svalové napětí a příznivě ovlivňují autonomní nervový systém. Ostatní koupele – perličkové, vířivé, podvodní masáže či vířivé koupele končetin – jsou předepisovány dle nálezu na nervově-svalovém aparátu. Klasické i reflexní masáže pomáhají napravovat svalové nerovnováhy. Rašelinné zábaly zmírňují svalové spasmy. Fyzioterapie je předepisována zejména formou individuálního cvičení, které fyzioterapeut přizpůsobuje potřebám klienta, stavu jeho pohybového aparátu a schopnostem tak, aby docházelo ke zlepšování rozsahu pohybů, zmírnění spasticity, zlepšení rovnováhy a stereotypu chůze. Plavání či cvičení v bazénu je hojně využíváno i pro snadnou dostupnost v rámci jedné budovy. Spektrum procedur doplňují elektroléčba, plynové injekce a inhalace podle potřeb a stavu klienta. Přítomný neurolog je zárukou odbornosti léčby a jejího individuálního přizpůsobení tak, aby co nejúčinněji přispěla ke zlepšení zdravotního stavu a kondice pacienta.

Výstavba termálního akvaparku úspěšně pokračuje
V termálních lázních Velké Losiny pokračuje výstavba termálního akvaparku, která začala na podzim 2013. Česku až doposud takovýto termální vodní svět s celoročním provozem chyběl. Celková zastavěná plocha je 2576 m2 a rozsah vodních ploch 1495 m2. Ve vnitřní části návštěvníci najdou tři bazény (jeden s průplavem ven), dětské brouzdaliště, tobogán a whirlpool. Venku budou další tři bazény a druhý tobogán. Bazény se liší teplotou vody a zaměřením na klidové a aktivní. Největší efekt na zdraví bude mít bazén, v němž nebude minerální voda nijak chemicky upravována. Areál disponuje několika saunami, prostorem pro poskytování masáží, zázemím pro rodiče s dětmi, restaurací, rychlým letním občerstvením a pěti denními apartmány. Maximální kapacita termálního parku je až třináct set návštěvníků najednou. Vyzkoušet si to zájemci budou moci už koncem letošního roku, kdy komplex zahájí provoz pro veřejnost. Celková investice je zhruba 130 milionů korun, z toho 22 milionů činí dotace Regionálního operačního programu Střední Morava.

Diana, gastronomie nejvyšší úrovně
Wellness hotel Diana ve Velkých Losinách, držitel certifikátu Czech Specials, je oblíben nejen rodinami s dětmi, ale i gurmány a milovníky jídla. Avšak nejen pro ně připravuje v rámci akce „Gastronomický kalendář“ šéfkuchař hotelu Václav Kukula nejrůznější regionální speciality a zajímavosti mezinárodní kuchyně. Na co se v tomto roce můžete ještě těšit?


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt