Menu

Roadshow AHR ČR

05. 11. 2018

V Best Western Premier Hotelu International Brno se 19. září konala další z Roadshow AHR ČR 2018. V jejím závěru jsem o krátká vyjádření požádal ředitele gastronomických provozů hotelu BWP International Brno Zdeňka Sedmeru a prezidenta Asociace hotelů a restaurací České republiky Václava Stárka.
Zdeňku, Best Western Premier Hotel International Brno pojí s Asociace hotelů a restaurací České republiky letité profesně přátelské vztahy.
Ano, hotel International je jedním ze zakládajících členů Národní federace hotelů a restaurací České republiky (NFHR) – předchůdkyně Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR). Pamatuji, jak se tu zástupci členských organizací NFHR scházeli v šestnácti lidech. Teď se výročních konferencí Asociace hotelů a restaurací České republiky účastní přes dvě stě delegátů a Roadshow AHR ČR kolem stovky.

Co International?
To už se dá nazvat klasikou v Brně. Hostům slouží přes padesát let, a jak se přesvědčili účastníci dnešní roadshow, stále má co nabídnout. Lepší a prestižnější místo v Brně se už těžko najde. „Intr“ je etalonem kvality. Má osvícené akcionáře, kteří do něj pořád investují. Do lidí, do infrastruktury, techniky, interiérů… Bruselský styl a tradice se musejí držet, ale kdyby nešel s dobou, nebyl vybaven špičkovými technologiemi a neposkytoval kvalitní služby, jejichž úroveň je garantována vysokou odborností a vstřícným přístupem kolegů zaměstnanců, nemohl by uspět, ať by stál kdekoli.

Václave, jak řekl Zdeněk Sedmera, v Internationalu máte přátele a kamarády, s nimiž se znáte z dob dávno předtím, než Asociace hotelů a restaurací vznikla.
Je to tak. V dobách, kdy jsem pracoval v pražském InterContinentalu Praha, to byl náš sesterský hotel. Jak říkal Zdeněk, mám radost, že Roadshow AHR ČR jsou čím dál populárnější. V posledních letech jich po Česku děláme šest ročně. Jejich koncept se osvědčil. Probíráme na nich hlavně aktuální provozní témata, zatímco celorepublikové konference Asociace hotelů a restaurací České republiky zahrnují i vizionářské aspekty. Vývojové trendy, prognózy apod., tedy to, na co se mají hotely a restaurace do budoucna připravit. Každé Roadshow AHR ČR se účastní téměř stovka lidí a jsou fantastičtí. Když pak děláme průzkum a dotazujeme se, nakolik byla pro jejich práci nebo podnikání roadshow přínosná, ptáme se jich, jestli přijdou na další. Téměř všichni říkají, že příští rok přijdou znovu, což z roku na rok nabaluje jejich účast. Měli jsme tak Roadshow AHR ČR, kterých se na jejich doporučení účastnila až polovina lidí z podniků, které nejsou členy Asociace hotelů a restaurací České republiky. Pro nás to tak je i cesta, jak úspěšně oslovovat a do svých řad získávat další členy.
V souvislosti se všemi Roadshow AHR ČR je určitě důležité hovořit také o partnerech Asociace hotelů a restaurací České republiky v čele s naším generálním – Pivovary Staropramen, protože i díky nim jsme schopni pokrývat náklady spjaté s realizací těchto úspěšných setkání.Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 01/2019
01/2019 číst aktuální číslo
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials