Menu

RMWeb Čedoku

23. 01. 2006

RMWeb je on-line rezervační systém,
který prostřednictvím internetu provizním prodejcům umožňuje rezervovat a prodávat zájezdy. Poslední verze RMWeb je staví do operačně rovnocenně flexibilního postavení s vlastními prodejci i operátory call centra cestovní kanceláře. Provizní prodejce obvykle stojí před problémem, zda pro rezervaci použít formu telefonické nebo e-mailové komunikace či upřednostnit některý z on-line systémů. Zatím převažuje klasická metoda, a to zejména proto, že on-line systémy nejsou obvykle schopny dotáhnout rezervaci resp. prodej do konce a neposkytují všechny informace nutné ke kompletnímu prodeji zájezdu klientovi. Systém Čedoku RMWeb je první, který to umí.

V nové verzi
(vedle vylepšení týkajících se zrychlení systému, stability i uživatelského komfortu) má prodejce možnost ve stejném rezervačním okně otevírat a zobrazovat nejen data o aktuální kapacitě a ceně zájezdů, ale všechny informace. Ty byl zpravidla nucen vyhledávat z katalogu, ceníku, dodatečných produktových informací, letáků, slevových akcí atd., aby stejně nakonec volal na telefonní informační linku. Nyní již nemusí mít ani katalog. Stačí mu přihlásit se do systému RMWeb Čedoku a prodávat. Systém obsahuje aktuální informace o dostupné kapacitě a prodejní ceně zájezdu, definované pomocí robustního vyhledávače s širokým spektrem kritérií a možností okamžité on-line rezervace. Obsahuje i další data ke stanovení finální ceny (i u komplikovaných rezervací), dokončení prodeje a k odbavení klienta. Vedle (pro úspěšné prodejní portály nezbytných) podrobných informací o zemi, oblasti, hotelu včetně fotogalerie, počasí, teplot moře, kurzů, bezpečnostní situace, místních zvyklostí, jsou v RMWeb systému integrovány a on-line aktualizovány všechny změny, k nimž dochází od vydání katalogu do realizace zájezdu. Hodiny a místa nástupů, odletů, dodatečných slev, aktuálních místních cen, nabídky fakultativních služeb atd. Použitím systému RMWeb a procházením jednotlivých obrazovek prodeje zájezdů prodejce automaticky naklikává všechny důležité informace.

Aktuálnost a dostupnost klíčových údajů
strukturovaných dle potřeb konkrétního prodeje provizní prodejci jistě ocení. Ocení i další konkurenční výhodu systému, a to režim inteligentních formulářů využívajících předvyplněných a relevantně se přednabízejících hodnot požadovaných formalit generujících finální doklady pro klienta. Provizní prodejce nemusí napsat ani písmeno navíc, než byl zvyklý. Naopak. Po vyplnění známých formulářů kliknutím na „Rezervovat“ se všechny potřebné doklady nejen vygenerují, ale automaticky zaznamenají. Pro provizního prodejce jsou kdykoli k dispozici. Závěrem nemůže být nezmíněn ekonomický dopad RMWeb systému. Čedok provizním prodejcům z každé rezervace uskutečněné prostřednictvím systému RMWeb poskytuje vyšší provizi, než by získali při prodeji klasickým způsobem.
Ing. Pavel Lukeš, ředitel informatiky Čedoku, a.s.www.cedok.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo