Menu

Reakce lidí na Opavu je velmi pozitivní

02. 11. 2003

Hotel Koruna***
je typicky městským hotelem. Nachází se v centru Opavy v bezprostřední blízkosti pěší zóny. Je vhodným místem pro realizaci prezentací, konferencí, seminářů, firemních večírků, svateb apod. Celková ubytovací kapacita je 210 lůžek včetně přistýlek (20/1, 52/2, 6 apartmá). Pokoje jsou vybaveny telefonem, barevným televizorem se satelitním příjmem, nově rekonstruovanou koupelnou a WC a některé minibarem.

Restaurace (80/110 míst) byla rekonstruována v červenci letošního roku a je zaměřena na široký výběr z cca. 90 druhů vín. Kromě stálého menu nabízí denní výběr jídel za velmi příznivou cenu. Je vhodným místem pro konání větších oslav, hostin, rautů a společenských setkání.

Značková restaurace Královského pivovaru Krušovice nabízí obdobný sortiment služeb.

Bar La Medusa kromě příjemného prostředí s reprodukovanou hudbou nabízí škálu alkoholických a nealko nápojů.

Kavárna (80) i salónek (12) jsou vhodné pro konání soukromých akcí. Kromě gastronomických služeb nabízí možnost sestavení tanečního parketu. Pro potřeby konání videokonferencí jsou k dispozici vysokokapacitní internetové přípojky.

Pan David Green z Walesu, šéf obchodu Shell Aviation pro východní, střední a jižní Evropu, se česky naučil v Opavě. Pro sedmé vydání Všudybylu pak řekl: „Lidé ve Slezsku jsou hodně podobní lidem ve Walesu. Víceméně, Angličané jsou jakoby Češi v Česku a Velšané jakoby Slezané v Británii. Lidé tam jsou více spjati se zemí, s místem, v němž žijí. Je pro mne nepochopitelné, že spousta Čechů chce žít někde jinde.“ Jeho vyjádření spolu s hlavním tématem tohoto Všudybylu mne motivovalo vydat se do Opavy, do sídla společnosti POUBA KORUNA s.r.o., která je ve Slezsku velmi výrazným provozovatelem a vlastníkem hotelového uskupení. Ředitele opavského hotelu Koruna Ing. Zdeňka Pouby jsem se zeptal, co bylo pro společnost impulsem podnikat v hotelnictví?
Prvotním zřejmě možnost nákupu hotelu, které se naskytla mému otci, a úvaha, že je to ekonomicky rentabilní. Prvním z hotelů byla právě Koruna v Opavě. Později k ní přibyl hotel Belaria v Hradci nad Moravicí a před rokem a půl jsme v Hradci nad Moravicí koupili další hotel Sonátu.

A proč jste vy osobně šel do branže?
Po vysoké škole ekonomické, kde jsem vystudoval zahraniční obchod, jsem nějakou dobu pracoval v Německu. Tam jsem si uvědomil, že nechci být zaměstnancem a že chci pracovat v rámci naší rodinné firmy.

Naše povídání jsem uvedl vyznáním pana Davida Greena z Velké Británie. Jakou u vás sehrál roli vztah k Opavě?
Zřejmě podobnou. Navíc jsem zde prožil většinu svého života, i když posledních sedm let jsem žil převážně v Praze a v Německu. K Opavě mám citový vztah jednak proto, že jsem se tu narodil, a protože je to opravdu pěkné město, které má co nabídnout. Zejména v poslední době. Opava je atraktivním místem nejen pro mne, ale i pro ostatní lidi. Rozhodně se nemusím stydět, když k nám někdo přijede a já mu jdu ukázat Opavu. Neobávám se, že vysloví nějakou rozpačitou odpověď. Reakce lidí na Opavu je velmi pozitivní. Ti, kteří zde byli poprvé, pak zpravidla odjíždějí se slovy: „Vůbec jsem netušil, že Opava je tak krásné město.“

Jaká je nejdůležitější zásada ředitele opavského hotelu Koruna?
Být férový k zaměstnancům, byť s jistou mírou tvrdosti. Zastávat postoje, které je člověk schopen sám sobě i před ostatními obhájit. To si myslím, že je v případě vedení lidí to nejdůležitější.


HOTEL KORUNA***

náměstí Republiky 17

746 01 Opava

tel: 553 621 132

fax: 553 621 900

e-mail:

koruna@hotelkoruna.cz
www.hotelkoruna.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba