Menu

• kdy panu Veselému svítí oči a paní Veselá pláče v koutě? • Česko už má nejmodernější projekční BARCO stěnu • v životě by mne nenapadlo, že ji koupím • snem každého umělce či politika je nechat se promítat v nadživotní velikosti v srpnu v poledne za plného slunečního protisvětla na Václaváku, tak aby obraz všichni dobře viděli • Česká republika je již v oblasti kongresů pojmem •

Projekční stěna za 25 milionů

03. 12. 2001

Poslední říjnový den v areálu Centra kongresové techniky Rubeška probíhalo předvádění nejmodernější projekční stěny BARCO DLite 10. Je navržena pro provoz za denního světla a její obraz je dobře viditelný i při slunečním svitu. Způsob provedení umožňuje dlouhodobý provoz i v deštivém počasí. Jednatele společnosti ProMoPro pana Jaroslava Veselého jsem při této příležitosti požádal o krátké vyjádření.
ProMoPro je řazeno mezi světovou elitu půjčoven kongresové techniky. Co vás motivuje neustále vydávat peníze za takové věci jako je např. BARCO stěna za pětadvacet milionů korun?

Já nevím. To je něco ve mně. Tady mi vždycky jakoby přeskočí nějaké kolečko a když se vzpamatuji, tak to na Rubešce je.
Předloni na výstavě mne firma BARCO přesvědčovala, protože jsem jeden z jejích největších odběratelů, abych si stěnu koupil. Říkám jim: „Pánové, to jste se zbláznili. Minimálně pět let něco takového nepřipadá v úvahu.“ Manželka, která tam byla se mnou, už brečela někde v koutě, protože nemohla nevidět, jak mi svítí oči a že už to kupuji. Připadal jsem si jak malý kluk, kterému říkají: „Nekupuj to, nekupuj to…“ Opravdu, v životě by mne nenapadlo, že ji koupím. No, a je tady. Umí hlavně to, že promítá i na sluníčku, což je na ní nejdůležitější. To byl vždy problém, protože snem každého umělce či politika je nechat se promítat v nadživotní velikosti v srpnu v poledne za plného slunečního protisvětla na Václaváku pod koněm, tak aby obraz všichni dobře viděli. A to u nás dosud nikdo neuměl. Dnes to umíme my. Stěna má rozměr pět metrů a třicet centimetrů na tři metry deset centimetrů. Je modulární a může být i neskonale větší, ale my jsme rádi, že jsme pořídili tuhle velikost. Také je možné ji postavit čtyřicetimetrovou… ProMoPro ale zatím začíná s touto velikostí. Modulová stěna v této velikosti nás přišla na pětadvacet milionů korun. Ve světě se takováto stěna pronajímá za zhruba tři sta tisíc korun na den. My ji nabízíme za sto devadesát tisíc korun.

Ještě, že tu s námi není vaše paní. Když jste říkal „čtyřicetimetro­vou“, už vám zase svítily oči…
ProMoPro po technické audiovizuální stránce zajišťovalo kongres Mezinárodního měnového fondu a Skupiny Světové banky 2000 v Praze. Pravděpodobně půjdete i do tendru na kongres NATO s nemalými nadějemi na úspěch. Jak svět pořadatelů kongresů podle vás vnímá Českou republiku?

Česká republika, to je již pojem. Absolutní většina klientů – zájemců by chtěla dělat své kongresy právě v České republice. Jediný „problém“ pořadatelů kongresů je ten, že pokud realizují kongres v Göteborgu, tak pokud mají tři tisíce lidí, v sále jim sedí tři tisíce lidí a sledují přednášejícího. Když dělají pro tři tisíce lidí kongres v Praze, tak v sále sedí tisíc lidí a ostatní courají po Praze, protože se jí nemohou nabažit. Jinak je to otázka služeb a propagace kongresových možností Česka. Každý zahraniční kongresový účastník, který v Praze byl, tvrdí, že není hezčí a příjemnější město pro konference, než Praha.

www.promopro.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czech specials new