Menu

Prezident jel do Ostravy spojem SC Pendolino

22. 04. 2006

Pravidelným spojem Českých drah
SC Pendolino, linkou SC501, přijel v den narozenin Jana Amose Komenského 28. března v 9.15 prezident České republiky Václav Klaus s chotí na oficiální návštěvu Moravskoslezského kraje.
„Když jsme plánovali návštěvu Moravskoslezského kraje, rozhodli jsme se dát přednost před zdlouhavou cestou automobilem tomuto pohodlnému cestování spojem Českých drah SC Pendolino. Mohu každému, kdo cestuje mezi Prahou a Ostravou, toto spojení jedině doporučit – doba strávená na cestě a pohodlí jsou plně srovnatelné i s leteckým spojením. Vlaky Pendolino si zaslouží, aby se o nich hovořilo jedině jako o spolehlivém a pohodlném spojení,“ prohlásil prezident Václav Klaus po příjezdu na nádraží Ostrava Svinov.

Jako standardní cestující
cestoval prezident Václav Klaus z pražského holešovického nádraží v 05.56 s manželkou Livií a doprovodem. Při nástupu do vlaku jej přivítal generální ředitel Českých drah Josef Bazala a doprovázel jej až do Ostravy. O prezidenta, stejně jako o další cestující, pečoval palubní personál Českých drah školený pro spoje SC Pendolino ze střediska vlakových čet stanice Bohumín. Vlakvedoucím spoje byl pan Antonín Drdla, jako stevardka na palubě vlaku byla Jana Havranová.
„České dráhy jsou dnes schopny nabídnout spolehlivé a kvalitní služby i dalším představitelům České republiky při jejich cestách po regionech. Kromě vlaků SC Pendolino nabízejí České dráhy řadu kvalitních spojů kategorie EuroCity či InterCity, splňujících nejnáročnější požadavky na pohodlné cestování,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Josef Bazala.

Prezident cestoval ve voze číslo 1
(vůz první třídy) a pro cestu použil standardní jízdenku za 600 Kč dle tarifu SuperCity – stejně jako manželka a ostatní členové doprovodu. Na palubě vlaku dostal v rámci jízdného první třídy občerstvení – teplý a studený nápoj, salámovou a sýrovou bagetku a drobný dezert. K dispozici měl výběr denního tisku a možnost poslechu hudby ze tří hudebních kanálů. Prezident během cesty navštívil kabinu strojvedoucího, kde diskutoval se strojvedoucím Jaroslavem Měšťanem na téma ovládání sofistikované technologie rychlovlaků Pendolino. V průběhu jízdy se prezident pozdravil také s ostatními cestujícími, navštívil vlakové bistro a poskytl rozhovory zástupcům sdělovacích prostředků.

Po dojezdu do stanice Ostrava Svinov
prezident vyjádřil vysokou spokojenost se spojením SC Pendolino a s kvalitou služeb Českých drah. Stejně tak byla spokojena manželka prezidenta, která nabízeným komfortem vlaky Pendolino vyzdvihla nad leteckou dopravu. Na nádraží Ostrava Svinov prezidenta přivítal hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský. Prezident si prohlédl rekonstruovanou budovu nádraží a zapsal se do pamětní knihy stanice. Po krátkém pozdravení se s občany Ostravy odtud pokračoval v oficiální návštěvě Moravskoslezského kraje. Cesta prezidenta republiky spojem SC Pendolino do Ostravy byla během krátké doby již druhá vlakem. V neděli 5. března s chotí využili zvláštního historického spoje na trase Praha – Stochov pro cestu do Lán při příležitosti oslavy narozenin prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.

www.cd.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001