Menu

Předvánoční inspirace v Centru šperků a muzeu drahokamů Euro Gold Centre

30. 12. 2014

S majiteli společnosti Euro Gold Centre paní Yurdagül Koçak a panem Candemirem Koçakem se potkáváme 11. prosince 2014 na předvánočním setkání s obchodními partnery a přáteli na atraktivní pražské adrese Pařížská 5. V domě, hojně navštěvovaném klienty cestovních kanceláří a incomingových agentur a hosty partnerských pražských hotelů.
Pane Koçaku, i dnes tu, jako na každé z vámi pořádaných party, vládne velmi přátelská atmosféra. Centrum šperků a muzeum drahokamů zkrásnělo o další expozice. Interiéry zdobí nové obrazy s výjevy z českých dějin vaší paní, malířky Yurdagül Koçak. Jaký byl pro vás (už téměř uplynulý) rok 2014?
Nevypadá špatně. I v tomto roce jsme rozšířili spolupráci o další partnery a upevnili přátelské vazby s těmi stávajícími. A nejen v Praze, i v Karlových Varech, kde rovněž provozujeme Centrum šperků a muzeum drahokamů a nově také Muzeum absintu a kavárnu – vše na adrese Zahradní 23. Řada turistů Karlovy Vary navštěvuje na pouhý den. Posezením v kavárně a cateringovým servisem se jim snažíme poskytovat pohodlné zázemí pro relaxaci, aby se během prohlídky a nákupů mohli i občerstvit a odpočinout si. Navázali jsme na výsledky úspěšných zahraničních misí Prague City Tourism a CzechTourismu a podařilo se nám tak zahájit spolupráci s dalšími zdrojovými trhy. Spolu s naší tradiční orientací na cestovní kanceláře a incomingové agentury obsluhující ruský trh a trhy Společenství nezávislých zemí, jejichž spolupráce si nesmírně vážíme, jsme tak okruh hostů a návštěvníků našich dvou podniků v Praze a Karlových Varech rozšířili o turisty z Itálie, Španělska, Jižní Koreje, Ameriky a dalších zemí.

O co z vašeho zboží mají největší zájem?
Samozřejmě o český granát. A také o české sklo a o karlovarský porcelán Thun vypalovaný při teplotě čtrnáct set stupňů Celsia, u kterého návštěvníci oceňují elegantní design a přijatelnou cenu, ale zejména vlastnosti zaručující vysoký uživatelský standard. U zboží vyráběného z drahých kamenů – ty dovážíme zejména z Belgie a Jihoafrické republiky – dominuje zájem o diamantové šperky podle návrhů mojí paní Yurdagül Koçak. A těší nás i zájem o absint. Návštěvníci Muzea absintu mají možnost seznámit se s jeho historií a technologií výroby. V expozici najdou přes čtyři sta druhů absintu. Během speciální absintové show jim poodhalíme tajemství správné přípravy a pití tohoto populárního nápoje. Vysoký obsah alkoholu v absintu pak mohou kompenzovat vedle v kavárně, kde si vyberou z široké nabídky nealkoholických nápojů.

Nejen Prague City Tourism a CzechTourism láká zahraniční turisty do Česka. Paní Koçaková, zanedlouho budete mít výstavu svých obrazů inspirovaných událostmi z našich dějin v jedné z nejdynamičtěji se rozvíjejících ekonomik, v evropské části Turecka v Istanbulu.
Ano, vernisáž proběhne 15. února 2015. Výstava potrvá patnáct dní a představím na ní obrazy inspirované českou historií období, kdy v Evropě, a dá se říci i Evropě, vládly přemyslovská a lucemburská dynastie. Mezi obrazy nebude chybět ani můj zatím poslední, s námětem Pražského hradu, na němž nyní pracuji. Nicméně v Istanbulu reklamu Praze dělat netřeba. České republice ji úspěšně dělají čeští exportéři, především značka Škoda. V Turecku každý Prahu zná. To samé platí o Karlových Varech. O to se přičinil Mustafa Kemal Atatürk, který se ve zdejších lázních v roce 1918 léčil.


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt