Menu

Pražský klub - stabilně kvalitní přístup

27. 01. 2007

V souvislosti s hlavním tématem vydání, jímž jsou cestovní kanceláře, jsem navštívil jednatele cestovní kanceláře PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR, s.r.o. PhDr. Martina Egera, abych si s ním o podnikání v rámci této koncese povídal o trochu jiných produktech, než jsou pobytové zájezdy k teplým mořím nebo zimní pobyty na horách.
Pražský klub za sedmnáct let své existence prošel určitým vývojem. Něco se však nezměnilo. Od začátku byl a je naším pánem zákazník. To, co v kterých letech chtěl, to od nás dostal. Pokud si před patnácti lety žádal cestovat přes noc autobusem do Benátek nebo Paříže, na papírenský veletrh, nebo na veletrh obalové techniky, nebo strojírenský, program jsme podle jeho požadavků zajistili. A jsme rádi, že zůstává naším klientem i dnes, kdy si přeje létat s plným komfortem i na další kontinenty. Pražský klub začínal se zájezdy na nejrůznější výstavy a veletrhy. Mnohé z firem, které s námi tehdy jezdily, prošly pozitivním vývojem, a tak dnes svým zaměstnancům naším prostřednictvím dopřávají pracovně studijní cesty nejen po Evropě. Vzhledem k současným možnostem snad není kontinentu, kam bychom neuměli své klienty dopravit a postarat se tam o ně. Velmi často uspokojujeme požadavky firem, které chtějí rozšiřovat profesní obzor svých pracovníků o poznatky ze zahraničí, a zároveň je tím odměnit a motivovat.

To, že Pražský klub „umí“, ilustrují vaše reference a klienti, mezi které již řadu let patří obchodní oddělení kanadského velvyslanectví, pro něž v rámci seznamování českých firem s kanadskými produkty realizujete několik akcí ročně.
Ano, program poslední akce byl zaměřen na dřevostavby. Účastníci absolvovali pracovní program, během kterého navštívili řadu firem a institucí, seznámili se s výrobními procesy, s místní legislativou, s průběhem stavebního řízení, financováním výstavby apod. Pracovní cesty do Kanady bývají spojené i s návštěvou východu USA a jsou určeny i dalším oborům, např. dopravě, nakládání s odpady, vodnímu hospodářství, cateringu nebo návštěvám zemědělských farem.

A co incentiva?
I tou se Pražský klub zabývá. Snažíme se zařadit do programu vždy něco méně obvyklého, co běžně nabízené poznávací či pobytové zájezdy nemohou poskytnout. Naše zkušenosti nám pomáhají vystihnout, co zákazníci očekávají, a podle toho program sestavit. Častým požadavkem bývá, aby program obsahoval kombinaci pracovních návštěv i poznávacích a odpočinkových možností. Proto byl velmi dobře přijat náš zemědělsko-potravinářský program do Chile a Peru, stejně úspěšná byla kombinace Brazílie – Argentina – Uruguay. Mezi incentivními destinacemi naši zákazníci také velmi kladně ohodnotili Guatemalu s Mexikem, dobrodružnou Bolívii a plavbu Panamským průplavem. Pro úspěch nemusíte však cestovat daleko – dobře připravený program ve špičkových rakouských lázních s dobrou kuchyní a outdoorovým programem také udělá své.

Čím si Pražský klub zasluhuje přízeň klientů?
Někdo o sobě říká, že je nejlepší. To o nás netvrdím, navíc nejlepší jste třeba jen v jednom případě, v jedné zakázce. Neříkáme, že jsme nejlepší, protože každou nabídku můžete nějak přebít, nejsnáze nižší cenou. Naším cílem je ale uspět u klienta opakovaně, po řadu let. Toho dosahujeme stabilní kvalitou, bez výkyvů a nepříjemných překvapení. A potom, nesmíte lidi zklamat. Shořela vám na řece plné krokodýlů loď? Kupte novou, nehořlavou. Uletělo skupině letadlo? Pronajměte vrtulník. Nechutnala jim večeře – dejte jim novou a pití k tomu. Máme svůj standard v kvalitě služeb i ve způsobu práce a přístupu k zákazníkovi a pod něj nechceme jít. Lidé to poznají a vracejí se k nám zpátky.

www.prazsky-klub.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka