Menu

Mamaison Boutique Hotel Riverside s nádhernou secesní fasádou a unikátními interiéry je situován na nábřeží Vltavy v blízkosti obchodně administrativních center Prahy. Disponuje 63 pokoji a 18 apartmá s kouzelným výhledem na Prahu, zázemím pro obchodní jednání a firemní akce. Jeho pokoje jsou vybavené TV, rádiem a DVD přehrávačem (na vyžádání) a WIFI/LAN. V jeho blízkém okolí se lze věnovat jízdě na kajaku, joggingu a jízdě na in-line bruslích.

Pachtův Palác byl rezidencí hraběte Karla Pachty a bydlel v něm i Wolfgang Amadeus Mozart. Pyšní se nádhernými freskami, klenutými stropy, sochami a krby. Disponuje 50 pokoji a apartmá. V prostorných a osobitě zařízených apartmá, z nichž mnohá mají výhled na Pražský hrad, je plně vybavená kuchyňka, sprcha a satelitní TV. Hotel je také využíván pro obchodní jednání a exkluzivní společenské akce.

Mamaison Residence Belgická, ve stylu Feng-šuej, je výbornou volbou pro dlouhodobější pobyty. Nachází se v srdci Vinohrad, v blízkosti restaurací, barů a kaváren, tenisových kurtů, běžeckých tras a malebných míst pro pikniky. Díky kombinaci živě navržených interiérů a bezkonkurenční pohostinnosti poskytuje jedinečné ubytování v jedné z nejoblíbenějších částí Prahy. Disponuje 24 suity a 6 business studii. V každém je kuchyňka s myčkou a mikrovlnnou troubou. V hotelu, kompletně pokrytém WIFI, je posilovna, sauna, kulečníková herna a prádelna s pračkami a sušičkami.

Pražské hotely Mamaison Hotels and Residences

28. 10. 2010

S ředitelem pražských hotelů Mamaison Hotels and Residence, panem Jiřím Gajdošíkem, se potkáváme 23. září 2010 na vltavském nábřeží v hotelu Riverside.
Pane řediteli, jak je to s hotelovým byznysem a návštěvností Prahy?
Určitě jde nahoru, už proto, že v roce 2008 takřka všichni provozovatelé pražských hotelů zpanikařili a doslova stlačili ceny dolů. To bude mít, bohužel, „dozvuky“ ještě další tři až čtyři roky, než se je podaří vrátit na předchozí úroveň. Mluví se o tom, že v Praze se revpar „uzdraví“ až někdy kolem roku 2014.

Co vaše Mamaison hotely: Pachtův palác, Riverside a Residence Belgická?
To jsou svým charakterem tři rozdílné produkty. Na nich je vidět, jak je hotelový byznys různorodý. Pokud začnu Pachtovým palácem, který je v centru Prahy a z hlediska cestovního ruchu spadá do sféry leisure, ten letos zaznamenává úžasné nárůsty. Docela dobře fungoval už koncem loňského roku. Největším paradoxem je, co se týče zastoupení zdrojových trhů, že největší podíl hostů tvoří Američané, které mnohá konkurence dávno odepsala. Jejich podíl je cca 25 %. V době, kdy Všudybyl s naším rozhovorem vyjde, už pro ně bude, a nejen pro ně, v Pachtově paláci otevřena nová restaurace.
Co je dál povzbudivé, i když takřka všichni říkají: „Opatrně, opatrně…“, že se oživuje světové hospodářství. To se pozitivně odráží u Residence Belgická, orientující se na dlouhodobé pobyty. Na vyšší management firemní klientely – ředitele firem apod., kteří potřebují někde cca půl roku bydlet, než si najdou dům nebo byt. Rok 2009 a ještě počátek roku 2010 byl na dlouhodobé pobyty slabší. V posledních měsících se nám v tomto segmentu daří velice dobře.
Díky své poloze a romantickému výhledu na vltavská nábřeží a dalším dispozicím úspěšný „boj“ o hosty svádí i náš třetí pražský hotel Riverside, který také bude mít oproti loňsku pěkné nárůsty a vyšší obrat i zisk, obojí v řádech desítek procent.

Pane řediteli, jste aktivní v rámci Asociace hotelů a restaurací ČR.
Ta má v Praze dvě pracovní sekce. Jednu mezinárodní a druhou českou. Já vedu mezinárodní. Českou ředitelka hotelu Luník Petra Gryczová. Praha je jediným regionem, kde má AHR ČR dvě sekce, a my jsme si řekli, že bychom je asi tak do roka chtěli sloučit. Obě sekce dělají velké množství aktivit a snažíme se do nich zapojovat lidi z dalších oblastí. Ať už z MICE, jako např. Prague Convention Bureau, z řad incomingových agentur i z podnikatelské sféry mimo průmysl cestovního ruchu. 30. září 2010 se tak v Clarion hotelu uskuteční setkání s kandidáty na pražského primátora, kde budou mít možnost prezentovat své vize týkající se Prahy a směřování aktivit cestovního ruchu na jejím území. Praha potřebuje vizi nejen pro cestovní ruch, ale všeobecně.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 01/2020
01/2020 číst aktuální číslo
Czech specials new