Menu

Praha v pohybu startuje:Prague City Tourism představuje nový projekt

04. 04. 2015

Rok 2015 je (nejen) v Praze rokem mnoha významných sportovních událostí – od hokejového mistrovství světa přes halové mistrovství Evropy v atletice až po ME ve fotbale hráčů do 21 let. Nejen to je však důvodem, proč Prague City Tourism pro letošní rok jako jedno z marketingových témat propaguje sport či lépe pohyb. Praha je totiž metropolí, která svou jedinečnou morfologií, velkým množstvím zelených ploch a přírodními podmínkami vytváří skvělé prostředí pro řadu pohybových aktivit, ať už se jedná o sport v klasickém slova smyslu, nebo o aktivity rekreačního charakteru. Jejich kompletní zmapování a propagace jsou cílem nového webu, který PCT počátkem března spustilo – www.prahavpohybu.eu, v angličtině www.pragueinmotion.eu.

„Není naším cílem image Prahy změnit z krásného historického města na velké sportoviště,“ poznamenává Nora Dolanská, ředitelka Prague City Tourism. „Zároveň však chceme návštěvníkům – a koneckonců i Pražanům – přiblížit řadu zážitků, o nichž možná neměli tušení a z nichž mnohé je navíc možno skvěle spojit s poznáváním našeho města. Zejména ti, kdo do Prahy míří už poněkolikáté, mají sport takříkajíc v krvi nebo zde plánují strávit více než jen onen obligátní víkend, jistě ocení širokou nabídku aktivit – ať už se jedná třeba o paddleboarding na Vltavě, návštěvu ekomuzea s adrenalinovým výstupem na komín nebo cykloprohlídku Prahy s průvodcem.“

Obyvatelé či návštěvníci Prahy dostanou možnost seznámit se s kompletní škálou nabízených aktivit, služeb a lokalit na akci, která se – opět pod názvem Praha v pohybu – odehraje na Staroměstském náměstí 12. dubna 2015. Formou jednodenního festivalu se zde představí řada subjektů od sportovních areálů přes půjčovny sportovního vybavení až po tělovýchovné organizace, oddíly a školy. Kromě bohatého programu exhibic včetně slackline a lezecké stěny se zde odehraje i řada soutěží o sportovní vybavení; zájemci samozřejmě budou mít možnost otestovat si vše od kol, koloběžek a motoběžek až po nordic walking, dětská vodní šlapadla a další více či méně známé pohybové aktivity. Akci bude moderovat bývalý olympijský vítěz v lyžařské akrobacii Aleš Valenta. S programem pro návštěvníky se připojí i Staroměstská radnice, která nabídne výjimečnou možnost prohlédnout si její historické podzemí během deseti minut za pouhých 10 korun či soutěž o volný vstup na večerní prohlídku radnice se speciálním programem. Průvodci Prague City Tourism uspořádají speciální vycházky s nordic holemi do okolí Staroměstského náměstí, při nichž si budou zájemci moci otestovat tento stále populárnější (a velmi zdravý) způsob pohybu po městě i v přírodě.

Kromě webu www.prahavpohybu.eu a samotné akce Praha v pohybu 12. dubna 2015 vydává Prague City Tourism i brožuru a mapu sportovních možností ve městě a dokončuje přípravy brožury-průvodce s novými pěšími trasami pro sportovněji laděné vycházky Prahou. „Pěší turistika je totiž ideálním příkladem fyzické aktivity, již lze v Praze provozovat. Naším cílem je ukázat trasy, které především zahraničního návštěvníka zavedou i mimo nejznámější místa Starého Města, Malé Strany a Hradčan. Praha je jedinečná mimo jiné i svým kopcovitým terénem, který vytváří úžasné průhledy a panoramata, a právě tím chceme návštěvníky motivovat k tomu, aby se vydali z centra a poznali i jiné části města,“ uvádí Nora Dolanská. Ten, kdo Prahu zná, jistě potvrdí, že méně známé, ale o to zajímavější pohledy na město – třeba z Vyšehradu, Riegrových sadů, vítkovského památníku či trojské vinice – se do paměti zapíší stejně neopakovatelným způsobem jako pohlednicová klasika.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka