Menu

Praha v pohybu startuje:Prague City Tourism představuje nový projekt

04. 04. 2015

Rok 2015 je (nejen) v Praze rokem mnoha významných sportovních událostí – od hokejového mistrovství světa přes halové mistrovství Evropy v atletice až po ME ve fotbale hráčů do 21 let. Nejen to je však důvodem, proč Prague City Tourism pro letošní rok jako jedno z marketingových témat propaguje sport či lépe pohyb. Praha je totiž metropolí, která svou jedinečnou morfologií, velkým množstvím zelených ploch a přírodními podmínkami vytváří skvělé prostředí pro řadu pohybových aktivit, ať už se jedná o sport v klasickém slova smyslu, nebo o aktivity rekreačního charakteru. Jejich kompletní zmapování a propagace jsou cílem nového webu, který PCT počátkem března spustilo – www.prahavpohybu.eu, v angličtině www.pragueinmotion.eu.

„Není naším cílem image Prahy změnit z krásného historického města na velké sportoviště,“ poznamenává Nora Dolanská, ředitelka Prague City Tourism. „Zároveň však chceme návštěvníkům – a koneckonců i Pražanům – přiblížit řadu zážitků, o nichž možná neměli tušení a z nichž mnohé je navíc možno skvěle spojit s poznáváním našeho města. Zejména ti, kdo do Prahy míří už poněkolikáté, mají sport takříkajíc v krvi nebo zde plánují strávit více než jen onen obligátní víkend, jistě ocení širokou nabídku aktivit – ať už se jedná třeba o paddleboarding na Vltavě, návštěvu ekomuzea s adrenalinovým výstupem na komín nebo cykloprohlídku Prahy s průvodcem.“

Obyvatelé či návštěvníci Prahy dostanou možnost seznámit se s kompletní škálou nabízených aktivit, služeb a lokalit na akci, která se – opět pod názvem Praha v pohybu – odehraje na Staroměstském náměstí 12. dubna 2015. Formou jednodenního festivalu se zde představí řada subjektů od sportovních areálů přes půjčovny sportovního vybavení až po tělovýchovné organizace, oddíly a školy. Kromě bohatého programu exhibic včetně slackline a lezecké stěny se zde odehraje i řada soutěží o sportovní vybavení; zájemci samozřejmě budou mít možnost otestovat si vše od kol, koloběžek a motoběžek až po nordic walking, dětská vodní šlapadla a další více či méně známé pohybové aktivity. Akci bude moderovat bývalý olympijský vítěz v lyžařské akrobacii Aleš Valenta. S programem pro návštěvníky se připojí i Staroměstská radnice, která nabídne výjimečnou možnost prohlédnout si její historické podzemí během deseti minut za pouhých 10 korun či soutěž o volný vstup na večerní prohlídku radnice se speciálním programem. Průvodci Prague City Tourism uspořádají speciální vycházky s nordic holemi do okolí Staroměstského náměstí, při nichž si budou zájemci moci otestovat tento stále populárnější (a velmi zdravý) způsob pohybu po městě i v přírodě.

Kromě webu www.prahavpohybu.eu a samotné akce Praha v pohybu 12. dubna 2015 vydává Prague City Tourism i brožuru a mapu sportovních možností ve městě a dokončuje přípravy brožury-průvodce s novými pěšími trasami pro sportovněji laděné vycházky Prahou. „Pěší turistika je totiž ideálním příkladem fyzické aktivity, již lze v Praze provozovat. Naším cílem je ukázat trasy, které především zahraničního návštěvníka zavedou i mimo nejznámější místa Starého Města, Malé Strany a Hradčan. Praha je jedinečná mimo jiné i svým kopcovitým terénem, který vytváří úžasné průhledy a panoramata, a právě tím chceme návštěvníky motivovat k tomu, aby se vydali z centra a poznali i jiné části města,“ uvádí Nora Dolanská. Ten, kdo Prahu zná, jistě potvrdí, že méně známé, ale o to zajímavější pohledy na město – třeba z Vyšehradu, Riegrových sadů, vítkovského památníku či trojské vinice – se do paměti zapíší stejně neopakovatelným způsobem jako pohlednicová klasika.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001