Menu

Pod záštitou našeho prezidenta

02. 11. 2003

Ve dnech 13. až 18. října se pod záštitou prezidenta České republiky profesora Václava Klause konal IX. mezinárodní jazzový festival „Jazz Goes To Town Hradec Králové“. Do Hradce jsem se těšil z mnoha důvodů. Kvůli atmosféře města, jazzu, přátelům a také kvůli možnosti pohovořit v pátek večer s prezidentem Václavem Klausem.

Pane profesore, na pódiu velkého sálu Kongresového centra Aldis jste se zmínil, že na jazzovém festivalu jste zde poprvé v roli prezidenta České republiky.
To je pravda. Na jazz občas chodím a myslím, že se mi již podařilo být v posledních měsících na jazzu při nějaké mezistátní návštěvě. Tento festival je pro mě každoročním zážitkem a ve své současné roli jsem zde prvně.

Jazz je muzikou, která se hraje srdcem. Která je opravdová.
Já jazz ctím. Má svůj řád. Festival je pojat netypickým a nestandardním způsobem. Dává dohromady různé žánry, jak předvedla první skupina večera „I Gitanos“, kterou nevím, zda mám označit za německou nebo belgickou. Ukazuje, že na jazz je možné se dívat z různých stránek.

Jak se vám líbí v Hradci?
Hradec Králové je velmi krásné město. Měl jsem teď šanci vidět jeho historické centrum a trošku pobýt i v té části, která dělá Hradec Hradcem, tzn. v Gočárově Hradci. Byl jsem v Kotěrově muzeu. Opět zážitek. V předchozích letech jsem je v rámci mítinků s občany navštívil dvakrát, ale nikdy jsem si je neprohlížel v takovém poklidu jako dnes s panem primátorem a ředitelem muzea. Je to unikátní objekt.

O přestávce pátečního koncertu IX. mezinárodního jazzového festivalu jsem se na „číši vína“ potkal s viceprezidentem společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. JUDr. Alešem Janků.
V Hradci Králové jsme přítomni naším call centrem. Vedle Kongresového centra Aldis je dům, který nese naše logo. A také proto se v Hradci snažíme podporovat kulturní a společenské aktivity. Jednou z nich je jazzový festival, což letos činíme poprvé a věřím, že ne naposledy. Záleží nám na tom, abychom byli v Hradci Králové vnímáni jako firma, které záleží na místě, kde působí.

T-Mobile Czech Republic je nejen generálním partnerem mezinárodního jazzového festivalu, ale zároveň zde právě před malou chvílí generální ředitel vaší společnosti Dipl. Ing. Roland Mahler za přítomnosti prezidenta České republiky předával symbolický šek na charitativní účely do rukou primátora města Ing. Oldřicha Vlasáka.
Dnešní slavnostní okamžik je završením elektronické aukce. Svým způsobem jde o nový přístup k charitativním projektům. Chtěli jsme dát zaměstnancům šanci zúčastnit se a rozhodnout si, zda své peníze věnují na dobročinný účel. Na firemním intranetu byly zobrazeny předměty, které se dražily nejvyšší nabídkou. Celková částka z vydražených předmětů dosáhla zhruba pětatřiceti tisíc korun. Naše společnost se rozhodla tuto částku doplnit, a tak před chvílí náš generální ředitel pan Roland Mahler panu primátorovi předával šek na sto tisíc korun pro regionální centrum handicapovaných osob Daneta.

Přítomného hejtmana Ing. Pavla Bradíka jsem oslovil s tím, že se v srdci Královéhradeckého kraje pod záštitou prezidenta republiky koná báječná akce.
Je to již devátý ročník mezinárodního jazzového festivalu, který Hradec Králové proslavil. Dosavadní průběh napovídá, že se pořadatelům, lidem z úřadu Města Hradec Králové i Občanskému sdružení Jazz Goes To Town, tato akce opět vydařila.

Primátora Hradce Králové, Ing. Oldřicha Vlasáka, pak konstatováním: „Pane primátore, jazz jde městem Hradec Králové…“
Je to tak. Od pondělí se hraje ve všech hospůdkách a klubech. Staré město žije jazzem. To je na našem festivalu to nejlepší. Atmosféra a možnost „cruisovat“ po jednotlivých podnicích a nasávat atmosféru. Famózní na tom je, že od pondělí až do pátku jsou tyto koncerty volně přístupné. Lidé mohou chodit z jednoho místa na druhé. Jsou to mladí, staří, studenti, penzisté. Každý si najde to svoje. Jazz je muzika opravdu pro všechny.

Před chvilkou jsem hovořil s naším prezidentem. O Hradci Králové se vyjádřil velmi pochvalně.
Tomu jsem samozřejmě nesmírně rád. Pan prezident měl v Hradci Králové vždycky podporu. Ať už to byla beseda nebo mítink, např. na Masarykově náměstí, vždycky měl nabito. Od počátku jeho aktivní činnosti v politice jsme měli dobrou spolupráci, a to (protože zastával různé funkce) na různých úrovních. Vždycky jsem si cenil toho, že se náš prezident rád vrací do Hradce. Hradec Králové je opravdu krásným městem. Je zřejmé, že se směle vyrovná městům v zahraničí a že si zaslouží svůj punc salonu republiky.

O vyjádření jsem požádal i místopředsedu představenstva akciové společnosti Aldis a ředitele Kongresového centra Aldis Ing. Tomáše Kalu , DrSc.
Jsem velmi rád, že mohu potvrdit, že mezinárodní jazzový festival je mimořádně úspěšná akce. Jak vlastním programem, tak tím, že si vydobyl značné uznání i autoritu u významných osobností doma i v zahraničí, což potvrzuje přítomnost našeho prezidenta Václava Klause. Na tomto festivalu není poprvé. Účastnil se řady předchozích ročníků.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba