Menu

Plavby s námořní cestovní agenturou Orbis Link

11. 07. 2006

V námořní turistice
není specializovaná cestovní agentura Orbis Link žádným nováčkem. Již desátým rokem zajišťuje lodní lístky na trajekty pro zájezdy cestovních kanceláří a pro individuální klientelu. Zhruba stejně dlouho mají ve své nabídce i zájezdy lodí a okružní plavby na výletních lodích. „Připadali jsme si jako pionýři. Byli jsme první specializovanou námořní cestovkou na prodej okružních plaveb v době, kdy plavby nebyly v nabídce žádné z velkých cestovních kanceláří a u těch menších jen velmi sporadicky. Nyní ale nelitujeme, léta práce se začínají vyplácet. O okružní plavby je již zájem i v Česku, počet prodaných lodních zájezdů se za poslední tři roky každým rokem zdvojnásobuje a letos odhadujeme dokonce trojnásobek loňského prodeje“, sdělují jednatelé společnosti Blanka Müllerová a René Močuba.

Okružní výletní plavby – romantika na moři
Okružní plavby jsou výjimečnou dovolenou, která kombinuje pobytový a poznávací zájezd, navíc okořeněný romantikou plavby po moři. Každý den na jiném místě, a přitom v komfortu a pohodlí. Kajuta se všemi zavazadly cestuje stále s klienty, odpadají tedy nepříjemné transfery, vláčení zavazadel a jejich balení a vybalování.

Lodě
Dnešní výletní lodě nejsou obyčejnými plavidly. V podstatě se jedná již ani ne o plovoucí hotely, ale spíše o plovoucí prázdninové resorty. Na dnes již až patnácti pasažérských palubách najdete spoustu možností k odpočinku i zábavě. Komfortní kajuty, skvělá strava v restauracích i bufetech na otevřených palubách, přes den odpočinek na lehátku u bazénu na palubě nebo výlety v přístavech, večerní show v divadle, společenský tanec při živé hudbě, pro nespavce diskotéka do rána. Relaxace při masáži v lázeňském centru nebo hodinka námahy v lodním fitness, každý si může zvolit svůj individuální program.

Bouráme předsudky,
že plavby jsou jen pro staré lidi a že na lodi bude nuda. Bývávalo, ale to je již hodně dávno. Průměrný věk dnešního klienta je okolo 40 let a běžně se plaví i rodiny s dětmi.
Že se jedná o nepředstavitelně drahou luxusní dovolenou. Může být, pokud si zaplatíme luxusní apartmá na Queen Mary II nebo nějaké luxusní jachtě. Týdenní plavba s plnou penzí se dá běžně pořídit již za méně než 1000 EUR, průměr bývá okolo 1500 EUR.
Že budu trpět mořskou nemocí. Tuto zkušenost mívají lidé z malých trajektů nebo menších výletních lodí. Velké jsou standardně vybavené stabilizátory a i díky své velikosti jsou na moři velmi stabilní.

Okružní plavby Costa
V prosinci 2005 se stala cestovní agentura Orbis Link generálním zástupcem italské lodní společnosti Costa na českém trhu. „Jsme rádi, že můžeme zastupovat společnost, která je v námořní turistice v Evropě se čtvrtinovým podílem na trhu jasným lídrem. A to nejenom obchodním, ale i v oblasti životního prostředí. Costa, která vlastní největší a nejmodernější evropskou flotilu, obdržela od RINA certifikaci BEST 4, což je integrovaný systém dobrovolné certifikace zahrnující sociální odpovědnost, životní prostředí, bezpečnost a kvalitu. Costa také jako první obdržela certifikát "Green Star“, který ji zavazuje provozovat všechny lodě zodpovědně s ohledem na životní prostředí. Od července 2005 Costa spolupracuje s World Wildlife Fund na ochraně tří nejvzácnějších a nejohroženějších mořských ekoregionů na světě, kterými jsou některé oblasti Středomoří, Velké Antily a severovýchodní Brazílie.
Trasy lodí flotily Costa míří především k přístavům Středozemního moře, severní Evropy, Karibiku, Jižní Ameriky a nově i Blízkého a Dálného východu. To přesně vyhovuje požadavkům našich klientů, kteří v naprosté většině vyhledávají plavby po Středomoří a Karibiku", sděluje Blanka Müllerová.

Incentiva na lodi
Na co již dávno v USA a v západní Evropě přišli, pomalu proniká i k nám. Loď je ideální destinací pro incentivní turistiku. Skupiny odměněných pracovníků nebo firemního managementu na lodi naleznou jednak skvělý komfort, standardně výborné služby, ale i dostatek konferenčních prostor různých velikostí skvěle vybavených konferenční technikou. Navíc lze zajistit i různé doplňkové služby šité skupině přímo na míru. „Velmi oblíbené u korporátní klientely jsou zejména krátké plavby v délce trvání 4 až 5 nocí. Takových plaveb je ale málo, a tak je třeba plánovat s velkým předstihem, protože tyto krátké plavby jsou vždy dlouhodobě vyprodané. Většina plaveb je totiž v trvání 7 a více nocí,“ dodává René Močuba.

Trendy
Okružní plavby jsou celosvětově nejrychleji rostoucím segmentem turistického průmyslu. Stále zkušenější a samostatnější turisté se nespokojí jen s vyleháváním na plážích a hledají něco nového a zajímavého. Přitom nechtějí slevovat ze svých požadavků na pohodlí a kvalitu služeb. Okružní plavba na velké výletní lodi toto vše nabízí bez nutnosti kompromisů. Vítejte na palubě!

www.orbislink.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

easyfm