Menu

V Rajeckých Teplicích loni otevřený čtyřhvězdičkový spa & wellness resort APHRODITE PALACE má výbornou polohu. Design interiérů a exteriéru je výslednicí inspirace vrcholnou antikou v kombinaci s nejlepšími architektonickými prvky světových hotelových sítí, lázeňských a wellness zařízení. Nadčasová architektura a přírodní materiály – mramor, onyx, vzácná dřeva, skleněné vitráže a 24karátové lístkové zlato, jehož zde bylo použito na 10 kg – výrazně přispívají ke kouzelné atmosféře pohádkového přepychu. Ten se ještě víc odráží v nedávno otevřené pětihvězdičkové části APHRODITE PALACE, situované u venkovních bazénů v novém třípatrovém objektu. V obou z prvních dvou pater této unikátní budovy je po dvou prezidentských apartmá o rozloze 42 m2 a 58 m2. Celé třetí patro pak zabírá královské stodvacetimetrové apartmá. Také jejich interiéry, krom prvků ze vzácných dřev, mramoru, onyxu, zlata a luxusního koženého mobiliáře, zdobí lustry z českého křišťálu. Z balkonů apartmá je výhled na venkovní bazény vodního světa nebo do malebné přírody Malé Fatry. Ubytovaní hosté mají možnost vyjít v papučích a županu přímo k bazénům s termální vodou. Klimatizovaným přechodem se pak dostanou na procedury a do lázeňské kavárny s nádhernou, intarziemi zdobenou skleněnou kupolí. U venkovních bazénů byla spolu s pětihvězdičkovými apartmány do provozu uvedena i eventová hala APOLÓN, prioritně sloužící koupajícím se hostům, aniž by museli opustit areál vodního světa. Podobně jako v hotelu APHRODITE PALACE je její součástí otevřená kuchyně, tzv. front cooking, v níž mohou hosté sledovat přípravu jídel. Ta jsou podávána formou bufetu i ? la carte. Eventová hala APOLÓN je využívána i na společenské a korporátní akce a VIP eventy. Má stolovou kapacitu 100 osob a divadelní 150 osob.

Pětihvězdičková Aphrodite a eventový Apolón

29. 11. 2015

Rajecké Teplice patří k nejoblíbenějším lázním pro samoplátce. Jako první na Slovensku tu zavedly wellness služby, víkendové wellness pobyty, a to už v 90. letech minulého století. Léčí se zde pohybové, nervové, dýchací choroby (astma) a nemoci z povolání. Novou pětihvězdičkovou část hotelu APHRODITE PALACE a eventovou halu APOLÓN tu slavnostně uvedli do provozu 24. září 2015. Jejich výstavba si vyžádala investici asi 1,1 milionu eur. Při té příležitosti jsem oslovil viceprezidenta akciové společnosti Slovenské léčebné lázně, a. s., Rajecké Teplice, pana Zdenko Miškolciho.
Pane viceprezidente, proč jste se rozhodli takto masivně investovat?
Naším cílem je vytvořit lázně světové úrovně, proto trvale investujeme do jejich rozvoje. Pětihvězdičková část byla iniciována potřebou vyhovět klientele vyhledávající nejvyšší standard služeb spojený s nejvyšším luxusem. Koncept navazuje na hotel APHRODITE PALACE****, jenž byl do provozu uveden už loni.

Proč se vaše rodina rozhodla podnikat v lázeňství?
Můj otec hrál za československou fotbalovou reprezentaci do jedenadvaceti let a v rámci sportovní rehabilitace navštívil hodně lázeňských míst a zařízení. Než se rozhodl investovat do lázeňství, podnikal v řadě dalších oborů. Poté, co se mu naskytla příležitost realizovat se v této oblasti, v níž se do té doby pohyboval jako klient, šel do toho. Je to takové symbolické. V našem příjmení se zřejmě odráží jméno lázeňského města Miskolc, proslulého svými termály. Lázeňství tak možná máme v genech a podnikáme v oboru, v němž pravděpodobně působili už naši předkové.

V řadách lázeňských hostů je slyšet směsici různých jazyků včetně češtiny.
Navštěvují nás hosté z mnoha zemí, především ale ze střední Evropy. Česká klientela je jednou z našich prioritních. Rajecké Teplice jsou atraktivní destinací. Orientujeme se na lázeňskou léčbu, léčebnou prevenci a zejména na zážitkové wellness pobyty. Co se týká příjezdů zahraničních hostů do Rajeckých Teplic, jejich pokles nenastal. Letos jich k nám ve srovnatelném období přijelo zase o trochu víc. Našich služeb čím dál víc využívá i tuzemská a česká klientela. Preferují krátkodobé relaxační pobyty víckrát do roka. Rádi se k nám vracejí „dobít si baterky“. Někteří přijíždějí i pětkrát do roka, protože si ověřili, jak blahodárně na jejich fyzickou a psychickou kondici regenerace a relaxace v Rajeckých Teplicích působí. Průměrná délka pobytu je u nás kolem tří a půl dne. Je tomu i proto, že se hodně hostů rekrutuje z řad korporátní klientely. V průběhu týdne k nám jezdí na pracovní soustředění, školení, semináře apod. Pro incentivy tu pak dokážeme v rámci našeho noblesního prostředí realizovat atraktivní stmelovací a další motivační programy. Našimi hosty jsou i rodiny s dětmi a veřejně či profesně exponovaní lidé, kteří než by byli týden čtrnáct dní mimo byznys, raději opakovaně volí kratší pobyty.

Určitě i proto, že tu o ně pečuje milý pozorný personál.
Lidé jsou základem. Pohostinnou, vstřícnou atmosféru dělá personál. Jedním ze stěžejních kritérií pro přijetí nových zaměstnanců je proto u nás vedle profesní zdatnosti i schopnost komunikovat. To, jakým dojmem budou působit na hosty.

Rajecké Teplice mají nejen atraktivní lázně, ale i úžasné přírodní okolí.
Nacházíme se mezi Malou Fatrou, Strážovskými vrchy a Súľovskými skalami. Když se řekne Rajecké Teplice, člověku by mělo na mysli vytanout: „Wow, relax!“ Rajecká dolina oplývá léčivými přírodními termálními prameny. Vyvěrají přímo pod námi! Je tu nádherně čistý vzduch a už samo prostředí předurčuje úspěšný průběh relaxace. Je tu spousta možností sportovního vyžití, spousta možností na relax a regeneraci. Naši hosté rádi poznávají okolí Rajeckých Teplic. Navštěvují Žilinu, Terchovou, národní přírodní parky včetně tiesňav Malé Fatry a dalších atraktivních tras. Pokud jsou ze vzdálených míst, rádi podstoupí i hodinu dvě jízdy autem, aby se zajeli podívat na další a další krásy Slovenska.

Slavnostního ceremoniálu otevření pětihvězdičkové části se zúčastnil i duchovní.
Ano, novou část našich lázní posvětil zdejší farář. Jeho účast, žehnání lázním a přírodním léčivým zdrojům, beru jako symboliku. Tedy aby i duchovní stránka a atmosféra našeho spa & wellness resortu byla taková, jaká má být. Řada z našich hostů sice nenavštěvuje kostel, ale farářova promluva o uzdravující přírodě, kterou si někteří lidé ztotožňují s nejvyšší autoritou, byla určitě namístě. Mnohé totiž nasvědčuje tomu, že nastává období jistého osvícení, návratu lidí k přírodě. Do toho zapadá i wellness boom. Kdekdo začíná svou pozornost věnovat tématům zdravé výživy, pohybu a spirituálním věcem. Lidé si čím dál víc začínají uvědomovat, že jsou to, co jedí, dýchají a i jinak vstřebávají. A že jsou i jiné způsoby, jak si udržet zdraví a vysokou výkonnost, než konzumace farmak a potravinových doplňků. Že jsou lepší cesty, jak si svůj život užívat, a to i díky „konzumaci“ našich wellness programových paketů. Jsem přesvědčen, že máme šanci zůstat při dobrém zdraví nejen my, lázeňské a wellness společnosti, ale zejména hosté, kteří našich služeb opakovaně využívají.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt