Menu

Penzion Lady Georgine, Černý Důl

27. 12. 2005

Turisté do dané destinace přijíždějí zpravidla proto, aby se mohli kochat, odpočívat, sportovat atd., protože je tam hezky, čisto a bezpečno. Tedy ne proto, že by se toužili projet či proletět a pak bydlet v penzionu či hotelu. Výraznou roli v odvětví cestovního ruchu proto sehrávají nejen cíle, přírodní a klimatické podmínky, ale i postoj lidí pečujících v daném místě o věci veřejné. V sobotu 10. prosince jsem přejížděl ze Svatého Petra, kde se den předtím slavilo otevření hotelu Lenka a zahájení zimní krkonošské turistické sezony, do Pece pod Sněžkou. A protože Černý Důl je na půlcestě, zastavil jsem na kus řeči u majitele penzionu Lady Georgine, pana Karla Adámka, abych se poptal, co tito důležití lidé v Černém dole.
O tom, že to dělají velice dobře, svědčí fakt, že obec vzkvétá. Je opravena většina fasád a městečko krásní. Obecní úřad se snaží, aby se zde turistům líbilo. Pro hlavní zdejší zdroj pracovních příležitostí – cestovní ruch – se tu dělá opravdu hodně včetně turistického informačního značení, údržby a budování turistických tras, cyklostezek atd. Přesto, že má manželka je odsud z Černého Dolu, usadili jsme se tu teprve před devíti lety. Tehdy tu byly pouze dvě restaurace. Dnes je jich tady velmi kvalitních šest. Je kam jít. Kousek od centra města je špičkově vybavený skiareál, který provozuje místní společnost Markid. Že je tady krásně, je bez debat. Jsme 650 m n.m., a tak tady chumelí, když jinde prší. Pravda, Špindl to není, ale o to větší je v Černém Dole pohoda. V hlavní sezoně je tu o řád méně lidí, a přitom šest sjezdovek pro lyžaře a snowboardisty v atraktivním místě na úpatí Černé hory. Pokud se naši hosté rozhodují, kam zajet do okolí, snadno jim dokážeme poradit a vyjmenovat řadu tipů. Z Černého Dolu je to 4 km do Janských Lázní, 10 km do Vrchlabí, 15 km do Špindlerova Mlýna, 12 km do Pece pod Sněžkou. Pro motoristy je od nás kousek na safari do Dvora Králové, Třebechovic atd.

Co váš penzion?
To je rodinná záležitost. Koncipovali jsem jej jako rodinný dům s velkými místnostmi pro rodiny s dětmi. I když je plně obsazen a je v něm patnáct hostů, je třeba, aby kolem sebe měli dost volného prostoru. Terasu, balkony. Každý pokoj má vlastní sociální příslušenství a předsíň. K dispozici je i kuchyňka. Mají-li hosté nějaké požadavky, zařídíme, uděláme, vše předem splněno. Nebo téměř vše, protože nevaříme (snídaně děláme na požádáni). Do zdejších černodolských restaurací je ale od nás kousek a naši hosté je opravdu rádi navštěvují.

www.nasehory.cz/…ladygeorgine

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

easyfm