Menu

Parkhotel Richmond, jedinečností místa a vysokou kvalitou služeb

12. 06. 2006

Lázeňský hotel Parkhotel Richmond se nachází na břehu řeky Teplé v klidné části Karlových Varů. Lázeňské lesy i vlastní rozsáhlý anglický park, jemuž vévodí typická neoklasicistní budova, původně lázeňské café Schönbrunn z 30. let devatenáctého století, nabízí hostům jedinečné prostředí pro odpočinek a procházky, které jsou doporučovány jako důležitá součást lázeňské léčby. Na rozdíl od řady srovnatelně velkých hotelových komplexů navozuje domácí a rodinné prostředí Parkhotelu Richmond příjemnou atmosféru pro pobyty klientů preferujících individuální přístup. Předsedkyni představenstva a obchodní a marketingovou ředitelku akciové společnosti Richmond, jež vlastní a provozuje tento proslulý hotel, jsem si v souvislosti s hlavním tématem dovolil požádat o rozhovor. Paní předsedkyně, od posledně, co jsem u vás byl, zkrásněla přístupová cesta k vašemu hotelu.
V loňském roce jsme dokončili poslední etapu rozsáhlé rekonstrukce hotelu, při níž jsme mj. přistavěli jedno celé patro a zvýšili tím kapacitu Parkhotelu Richmond o čtyřicet pokojů. Podstatně jsme rozšířili balneoprovozy a zrekonstruovali most, který je součástí příjezdové komunikace a má velkou historickou hodnotu. Zkrášlili jsme i park před Richmondem a vysadili nové okrasné stromy.

Na tom, že se u vás potkáme, jsme se domluvili v Berlíně. Údělem obchodní ředitelky Richmondu mj. jistě bude vytvářet prostor, aby tento nádherný hotelový areál, který proslavila řada filmů z produkce vrcholné éry barrandovských ateliérů, objevovala nová a nová domácí i zahraniční klientela.
Všichni pracovníci marketingu a obchodu ví, že naše práce nikdy nekončí. I když je Parkhotel Richmond velice dobře obsazen, musíme být ve stálém styku s obchodními partnery a neustále vymýšlet nové akce a programy, sledovat vývojové trendy na zdrojových trzích doma i v zahraničí.

Co opakovaně láká vaše hosty k pobytům v Richmondu, je zřejmé zřejmě každému, kdo kdy váš hotelový komplex navštívil. Čím ale především argumentujete při získávání nových klientů, kteří u vás v Karlových Varech ještě nebyli?
Jedinečností místa a vysokou kvalitou služeb. Parkhotel Richmond se nachází v nádherném parku. Toto prostředí u hostů evokuje velice příjemné pocity. Je zde klid a taková pohoda, kterou v karlovarských hotelech v centru města nenajdete.

Karlovarský kraj má hejtmana, jenž profesně vyšel z lázeňského prostředí. Odvětví cestovního ruchu a lázeňství nejen rozumí, ale i mu fandí. Kdyby se toto dalo konstatovat o většině českých politiků, byly by výnosy se zahraničního obchodu v oblasti cestovního ruchu o řád vyšší, protože by v daleko vyšší míře podporovali obchodní aktivity českých incomingových subjektů na zahraničních trzích.
Velmi oceňujeme aktivitu CzechTourismu, která vyústila k získání prostředků z fondů Evropské unie na prezentace v zahraničí. Díky tomu jsme mohli rozšířit počet našich aktivních účastí na veletrzích cestovního ruchu. Krajský úřad Karlovarského kraje i Město Karlovy Vary nás rovněž podporuje tím, že prostřednictvím Infocentra vytváří marketingové aktivity, na kterých spolupracujeme.

Jedním z oceňovaných všudybylích příspěvků je článek „Tři vejce do skla“ (viz stejnojmenné heslo pro fulltextový vyhledávač Internetového časopisu lidí a o lidech v cestovním ruchu www.e-vsudybyl.cz). Na této happeningové akci, vztahující se k slavné historii Parkhotelu Richmond, jsem se u vás potkal s řadou osobností ze světa politiky a byznysu i s lidmi z cestovního ruchu, kteří v Karlových Varech pořádají incentivní akce a konference.
Richmond je oblíbeným místem konání menších incentivních akcí. Obchodním partnerům nabízíme škálu relaxačních paketů, oblíbené jsou krátké víkendové pakety. Jsme klasickým léčebným lázeňským zařízením, nabízíme ale i wellnessové pobyty, během nichž klienti mohou využívat bazén, saunu, fitness, aromatické masáže, masáže chodidel i jiné procedury.

Karlovy Vary jsou v povědomí české veřejnosti zapsány jako lázně, za jejichž prosperitou stojí enormní obliba ruské klientely. V Parkhotelu Richmond ale převažuje klientela německá…
Ano, kolem sedmdesáti procent naších klientů jsou občané Spolkové republiky Německo a naše marketingové aktivity jsou nejintenzivnější právě tam. Parkhotel Richmond si oblíbili nejen pro jeho krásné prostředí a špičkovou úroveň léčebné péče, ale také díky personálu. Neustále investujeme do jeho výchovy a vzdělávání. Zavádíme systém kontroly kvality dle norem ISO. Velkou zásluhu na tom, že se k nám hosté opakovaně vracejí, má spolu s léčebnými efekty právě personál našeho hotelu.
Po příjezdu klient, pokud se rozhodl pro klasickou lázeňskou léčbu, absolvuje vstupní vyšetření lékařem, který mu doporučí harmonogram léčby a relaxace, předepíše procedury a případně doporučí i pitnou kúru. Parkhotel Richmond má vlastní odborné lékaře internisty, specialisty na diabetologii, balneologii, fyzioterapii, zaměstnává také dermatoložku. Nejen ozdravné a relaxační kúry, ale i zkrášlovací a omlazovací (jež se ostatně vůbec vzájemně nevylučují) jsou našimi hosty velmi žádané.
Novinkou je, že máme vřídelní vodu zavedenu přímo do hotelu. Pokud chce klient dodržovat pitnou kúru, nemusí tak kvůli tomu docházet do města. Před zhruba šesti lety jsme nechali v parku před Parkhotelem Richmond znovuotevřít pramen Štěpánka – jediný chladný pramen v Karlových Varech, který se využívá k léčbě. Třináctým pramenem tak už není Becherovka, ale pramen Štěpánka.

Váš nádherný park se známou sochou jelena přímo vyzývá k pořádání zahradních společenských událostí.
Pan Alois Klein, který hotel původně vlastnil, využil jedinečné polohy hotelu ve svahu, kde zřídil kaskádu teras s příjemným posezením. Každý den zde pořádal odpolední čaje. Pravidelně zde hrával orchestr R.A. Dvorského. Řada firem proto i dnes ráda využívá toto autentické prostředí pro své akce ve stylu třicátých let, které z nich, spolu s orchestrem Melody Makers a Ondřejem Havelkou, činí jedinečné události.www.richmond.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

easyfm