Menu

Pardubické letiště už je Pardubic

26. 03. 2006

Senátor a primátor statutárního města Pardubice Ing. Jiří Stříteský (napravo) s Generálním ředitelem a předsedou představenstva firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. Ing. Liborem Joskou při slavnostním otevření multifunkčního sportovního a relaxačního H-centra v Pardubicích-Starém Hradišti. Se senátorem a primátorem statutárního města Pardubice Ing. Jiřím Stříteským se potkáváme 16. února v právě otevíraném multifunkčním sportovním a relaxačním „H-centru“ firmy Chládek a Tintěra Pardubice v Pardubicích-Starém Hradišti.
Prohlídka prostor nového areálu na mne velmi zapůsobila. „H-centrum“ se mi moc líbí. Již v rámci zahajovacího slova jsem konstatoval, že jsem pravidelným klientem fitness a relaxačních zařízení. Nejen architektonická koncepce, ale i vybavenost tohoto je na špičkové úrovni. „H-centrum“ je příkladem zdařilé podnikatelské iniciativy, přičemž hnacím motorem rozvoje města jsou právě podnikatelské aktivity. Zkrátka jít za věcí a nečekat, až se o nás někdo postará, až nám někdo něco postaví. Nicméně jsem přesvědčen, že by některé nové projekty občanské vybavenosti mělo realizovat i samo město. Bohužel, současné rozpočtové určení daní je takové, že nám nějaký veliký rozvoj neumožňuje. První věc, na kterou spoléhám, je ta, že po volbách dojde k určité změně tak, aby prostředky získané výběrem dani mohly být z větší části investovány tam, kde vznikají. Že bude zohledněna iniciativa, zásluhovost atd. Paušální rovnoměrné přerozdělování daní nikdy nikoho nemotivovalo a nevedlo k progresivnímu rozvoji.

Pane senátore, v listopadu loňského roku jsme se potkali na tiskové konferenci, na níž bylo vyhlášeno, že díky společnému provozu spojů SC Pendolino ČD / ČSA se Pardubice staly novou destinací s pravidelným spojením ČSA. Navíc z pardubického letiště už řadu let létají charterové spoje k teplým mořím, takže i díky železničnímu koridoru, má Letiště Pardubice šanci aspirovat na to být záložním letištěm Letiště Praha-Ruzyně.
Co se týče pardubického letiště, mám dobrou zprávu, ke dnešku starou tři dny. Pozemky, na nichž se pardubické letiště rozkládá, byly konečně převedeny na statutární město Pardubice. Tím nám byla otevřena možnost uzavřít smlouvu s významným investorem, kdy součástí jeho obrovské investice – opravny a lakovny letadel – bude i výstavba nového terminálu, který bude řešit zatraktivnění pardubického letiště a jeho průchodnost. Jeho současnými šedesáti tisíci odbavenými pasažéry ročně je už totiž na hraně maxima.www.mesto-pardubice.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo