Menu

Ostrov bohyně Afrodité (1)

20. 05. 2007

Kypr je atraktivním cílem pro všechny, kdo chtějí strávit báječnou dovolenou. Pohostinnost obyvatel, zdravé klimatické prostředí, výborné přírodní podmínky, nádherné moře, úroveň hotelů i možnosti relaxace a zábavy vyhovují velmi širokému spektru lidí. Přímé letecké spojení s Českou republikou z něj udělalo každoroční ráj tisíců českých turistů.

Slunečný ostrov
Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři. Leží jihovýchodně od Malé Asie a užijí si jej jak milovníci antické historie, tak i vyloženě lidé, kteří upřednostňují společenský život. Na Kypru najdou nespočet možností zábavy, sportovního vyžití a relaxace. Na své si přijdou i gurmáni, protože Kypr je vyhlášený výbornou kuchyní a vínem. Moře je neskutečně nádherné. Ne náhodou se právě u kyperských břehů zrodila z mořské pěny bohyně krásy a lásky Afrodité. Je průzračné, o pláže (písečné i oblázkové) místní lidé starostlivě pečují, udržují je čisté a bezpečné. Nejvyhlášenější pláž je v Agia Napě. Běloskvoucí písek a průzračně čistá voda byly oceněny zanesením na Seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Mezi nejvyhledávanější letoviska patří právě Agia Napa a Larnaka. Kypr by se dal charakterizovat jako svébytný mix původní řecké, turecké a britské kultury. Je tu mnohem čistěji než v Turecku a dokonce předčí i Řecko. Podnebí je tu pro letní dovolené více než příznivé. Kypr je slunečným ostrovem s minimem srážek. Hlavní sezona dovolených, které mohou být pobytové i poznávací (zajímavostí je na ostrově opravdu dost), trvá od konce dubna až do října.

Čistoskvoucí Středozemní moře
Kypr je místem s deset tisíc let bohatou historií. A proč turisté Kypr přirovnávají ke klenotu? Pro čistoskvoucí průzračné Středozemní moře, nádherné pláže, přírodu a blankyt slunečné oblohy. Slunečné počasí zde obvykle vládne po celý rok. Atraktivnost místa trávení dovolených je dán i dlouhou tradicí v pohostinnosti. Kypr je zemí s nejnižší zločinností v Evropě. Projděte se podle palem Larnaky nebo, pokud dáváte přednost něčemu více akčnímu, lesy v okolí Paphosu a po hřebenech hor Troodos. Horská cyklistika je další možnost jak intenzivně vstřebávat nádheru ostrova. Kypr má mírné podnebí i v zimním období.


www.visitcyprus.org.cy

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka