Menu

Nevím, snad víte o Spojených arabských emirátech více, než já. U mě funguje spojení Arabské Emiráty = ropa. A, ejhle, po absolvování workshopu na téma Dubai jsem k svému nemalému překvapení zjistila, že tam mají vše (zdá se, že včetně přírody a podnebí) z nejlepších, nejexkluzivnějších, nejpřepychovějších a nejkouzelnějších na světě. Že by, díky ropě, Pohádky tisíce a jedné noci v reálu?
D.P.

Orientlání destinace DUBAI

25. 02. 2001

Four Seasons Travel
spolu s Vládním výborem pro cestovní ruch SAE uspořádali u příležitosti pražského veletrhu cestovního ruchu Holiday World první workshop v České republice pro destinací – DUBAI. Pan ředitel Anwar El Ahmad přivítal a představil delegaci složenou ze zástupců ministerstva, Dubai destination managementu a hotelů SAE. Ze slov pana Khalifa Buamaim – zástupce VVCR department of Tourism&Commerce Marketing vyplynulo, že se jedná o destinaci turisticky mladou s obrovskými potencemi a skvělou vizí, tedy poskytovat nejkvalitnější služby na světě. Od maximálně profesionálního a přesto příjemného a pohostinného přijetí přes vysoce kvalitní hotely a služby poskytované na palubě letadel. Česká republika je jedním z míst, které by mohlo být zajímavé pro turistické i obchodní zastoupení.

Nejluxusnější hotel na světě
Slečna Catherine Chilton, marketing managerka Dubai destination management company, representant společnosti, která je partnerem FST, při své zajímavé prezentaci přesvědčila účastníky, že některá prvenství již SAE vlastní. Nejluxusnější hotel na světě „Burj Al Arab“ Arabská věž, který má v hotelovém značení 7*, nejmodernější letiště, nejbohatší dostihy.
Catherine představila i služby společnosti (osobní přijetí při vystoupení z letadla, vlastní kvalitní vozy při transferech, profesionální průvodci i česky a slovensky hovořící, jeepy na Safari, sportovní i slavnostní večerní akce v poušti, přenocování v poušti, výlety do hor a oas, zástupci v každém hotelu, 24 hodinový servis, incentivní akce pro firmy včetně splněných vysněných přání např. společnost Fulda si přála vyzkoušet své pneumatiky a tak pro ně byla uzavřena runway, Jaguar při uvádění nového typu vozu si přál mít gala večeři v pevnosti v poušti a pevnost přímo pro ně byla vystavěna, IBM celosvětový míting pro 4000 účastníků, golf, dostihy…). Společnost nemá externí nebo sezónní zaměstnance (ani průvodce nebo řidiče). Její lidé pracují celoročně a v turisticky méně náročném období procházejí všichni pravidelně dalším vzděláváním na téma zvyšování kvality služeb, vztah k zákazníkům, týmová práce…

Emirates, nejlepší letecká společnost světa
Pan Václav Novotný, sales manager Emirates pro ČR, připomněl,že v posledních několika letech byla letecká společnost Emirates vyhlášena, jak jinak, nejlepší leteckou společností na světě.

Servis zastoupení touristboardu SAE v České republice
Významným hostem prezentace byl pan Ivo Mathe, který druhý den odjížděl s panem presidentem na zahraniční cestu, během níž byly jednou z původně plánovaných zemí i SAE. Mezi hosty byli dále zástupci ministerstva zahraničních věcí, zahraničního obchodu, zemědělství a významných firem. Z cestovních kanceláří zmiňme např.: American Expres, Intercontact, CKM, Autoturist, Nemo-Selecta, Daen Int. aj. Příjemnou atmosféru večera v Ball roomu hotelu Alcron-Radisson SAS završila managerka Four Seasson Travel paní Věra Malečková a ujistila přítomné, kteří ještě nevyužili servisu zastoupení v České republice, že jsou velice operativní při zabezpečování služebních, obchodních, kontraktačních a soukromých cest jednotlivců i skupin.

Four Seasons Travel
Hotel Renaissance, V celnici 7, 110 00 Praha 1
tel.: 02/232 28 16, 232 03 93, fax: 02/232 72 28, 2321587
e-mail: fst@iol.czArchiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 03/2019
03/2019 číst aktuální číslo
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar