Menu

Nové wellness centrum v Lázních Bohdaneč

23. 01. 2010

V dnešní době nás obklopuje shon a stres. To, čeho se nám nedostává, jsou uvolnění a odpočinek. Přitom si přejeme nalézt chvíle, kdy zapomeneme na okolní svět, zastaví se čas a my se ponoříme do laskavých vln uvolnění. Objevit takovou možnost a dopřát si obnovu fyzických i duševních sil není vždycky snadné. Přitom právě takovouto oázu nabízí nově otevřené wellness centrum v Pardubickém kraji v Léčebných lázních Bohdaneč a.s.

Jedno z nejmodernějších relaxačních zařízení Pardubického kraje
se podařilo vybudovat po několikaměsíční rekonstrukci v Lázních Bohdaneč. Finská sauna, masáže, parní lázeň, vířivka nebo aromaterapie nejsou zdaleka všechny procedury, které mohou hosté Léčebných lázních Bohdaneč využívat. Všechny jsou nabízeny v souladu s nejnovějšími trendy a poskytované špičkově proškolenými odborníky. Návštěvníci Léčebných lázní Bohdaneč ale mohou vybírat i z široké palety lázeňských procedur. Masáží, koupelí, léčebných zábalů atd. Balzámem na duši jim také bude malebné okolí města Lázně Bohdaneč. Příroda dodnes uchované středověké rybniční soustavy v těsném sousedství krajského města Pardubic, která si nezadá s těmi nejvyhledávanějšími jihočeskými. Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka se rozprostírá na ploše zhruba 250 hektarů a je komplexem vodních a mokřadních biotopů vytvořených kolem jednoho z největších existujících rybníků bývalé pernštejnské soustavy. Zahrnuje slatinné louky, lesy, křoviny a rozsáhlé rákosiny s hnízdištěm bahenního a vodního ptactva a je důležitou zastávkou tažných ptáků.

Nabídka procedur je skutečně široká
Přejete si populární Shiatsu, masáž horkými lávovými kameny, nebo křišťálovou masáž? V Léčebných lázních Bohdanči si zakládají na široké nabídce procedur. Zdejší odborníci včetně lékařů a fyzioterapeutů vám pomohou vybrat si způsob, jakým relaxovat a dopřát své mysli oproštění od každodenních starostí. Ženy zřejmě přivítají věhlasné slatinné zábaly, které jsou neobyčejně účinné proti celulitidě. Pro manželské páry zde mají připraveny půldenní nebo celodenní programy s uceleným spektrem relaxačních procedur.

Otevření Wellness centra, jehož patronkou je populární moderátorka jedné z našich nejsledovanějších zpravodajských relací, Události České televize, a pardubická rodačka Jolana Voldánová, mi bylo záminkou zeptat se ředitele lázní Ing. Rudolfa Bubly, jak se jím rozšířily možnosti Léčebných lázní Bohdaneč?
Významně. Počátky wellness v našich lázních byly založeny před několika lety. Vedle tradičních léčebných lázeňských pobytů jsme v reakci na poptávku nabídli novou skladbu časově ne tak náročných wellness procedur. Otevřením tohoto wellness centra jsme završili další etapu a to jak vycházet vstříc nejen lázeňským hostům, ale i návštěvníkům a obyvatelům našeho města.

Mohou si klienti dopřát procedury i po zaměstnání, ve večerních hodinách?
Běžné otevírací hodiny jsou od 8 do 20 hodin, sedm dní v týdnu. Finská sauna, parní lázeň a vířivka je k dispozici do 21 hodin. Služeb Wellness centra Léčebných lázních Bohdaneč je tedy možné využívat i ve večerních hodinách. V případě poptávky jsme s to otevírací dobu rozšířit. Nabízíme kvalitní služby, a tak se i jejich časová dostupnost bude řídit potřebami klientů.

Jste léčebnými lázněmi. Je tento aspekt výhodou pro návštěvníky vašeho wellness?
Je. Ne všechny wellness procedury jsou vhodné pro každého. Existují i jisté kontraindikace. Není-li si host jistý, zdali je některá z procedur pro něj vhodná, má možnost konzultovat to s naším lékařem. U našich lázeňských hostů, kteří procházejí vstupní lékařskou prohlídkou, je tato služba automatická.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo