Menu

Největší evropský poskytovatel ubytování v soukromí, společnost Novasol, je na trhu od roku 1968. Nabízí na padesát tisíc rekreačních objektů v Albánii, Belgii, Bulharsku, Černé Hoře, Česku, Dánsku, ve Finsku, Francii, v Holandsku, Chorvatsku, Irsku, na Islandu, v Itálii, na Kypru, v Lucembursku, Maďarsku, Německu, Norsku, Polsku, Portugalsku, Rakousku, Řecku, na Slovensku, ve Slovinsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku, v Turecku a ve Velké Británii.

Novasol slaví 50 let

12. 01. 2018

Loňský rozhovor s ředitelem českého zastoupení Novasolu Wolfgangem Qulitzem jsem zahájil tím, že Novasol na českém trhu působí pětadvacet let. Letošní, že od založení Novasolu v Dánsku už uplynulo padesát let.
V roce 2018, v němž slavíme naše půlstoleté jubileum, Novasol pokračuje v expanzi. Proto připravil řadu novinek. Například v Německu u Travemünde nedaleko Lübecku na poloostrově Priwall, který je proslulý písčitými plážemi, unikátní faunou a flórou, své kapacity rozšířil o dva tisíce nových apartmánů s nádherným výhledem na moře. Neexpandujeme jenom v rámci zemí Spolkové republiky Německo či Evropy, ale zanedlouho budeme pronajímat rekreační domy a apartmány i mimo Evropu. Zatím sice nemohu prozradit kde, nicméně Novasol se chystá svými službami pokrývat celý svět.

Čeští rybáři rádi využívají vaše rybářské chaty a domy.
Pro české rybáře jsme pro rok 2018 vydali nový katalog. Obsahuje širokou plejádu rybářských chat a dalších ubytovacích kapacit v rybářsky atraktivních revírech a oblastech. Jak na mořském pobřeží, tak u sladkovodních jezer a řek. Samozřejmě nejvíc tradičně ve Skandinávii. Zejména v Norsku. Rybářské chaty a chalupy ale máme i v Německu. I tam si lze za výhodných finančních podmínek pronajmout loď a rybařit přímo na moři. Zkrátka, kvůli mořskému rybolovu není nutné cestovat až do norských fjordů.

Na lodích se nemusí jen rybařit, ale lze na nich i bydlet. Když už hovoříme o Německu, zejména v něm jsou hausbóty hodně in.
Ano, dovolené na hausbótech jsou čím dál oblíbenější. Báječnou dovolenou lze zažít jak na těch menších, jejichž pronájem není finančně příliš náročný, tak na velkých luxusních. I ty už mají svoji stálou českou klientelu. Například v Braniborsku, které rozlohou patří mezi největší spolkové země Německa a disponuje spoustou vodních cest a jezer, nepotřebujete k vedení hausbótu kapitánské zkoušky. Můžete tam přistávat v nesčetných přístavech, procházet historickými i novějšími částmi měst a obcí nebo se kochat přírodou. Ta okouzluje nejen při pohledu od vodní hladiny z palub lodí. Přesvědčíte se, že Německo není pouze vyspělou průmyslovou zemí, ale že je i atraktivní dovolenkovou destinací, jež disponuje rozsáhlými oblastmi podmanivé, takřka panenské přírody. A to nehovořím o Alpách či jejich předhůří nebo německé straně Krušných hor, Českého lesa či Šumavy. V Německu klienti Novasolu vyhledávají nejen solitéry vetknuté do lůna přírody, jako jsou lesní samoty, hájenky, vodní hamry či mlýny, ale také přímořské turistické resorty. Jak už jsem zmínil, například u Travemünde. Vedle apartmánů tam nabízíme i luxusní vily, kvalitní apartmánové domy, které vyhledávají hlavně rodiny, jež dovolené nechtějí trávit izolovaně.

Malebnou zemí je i Nizozemsko, v němž svoji životní pouť skončil patron časopisu Všudybyl Jan Amos Komenský.
Novasol pronajímá domy po celém Holandsku. Nizozemské království je zemí se spoustou atrakcí a zajímavostí pro mladé i starší. Je ideální volbou pro krátkodobý pobyt i pro delší dovolené. Jako snad žádná jiná země je cílem vodních sportovců, milovníků přírody, ale i těch, kteří hledají klid a odpočinek. Rekreační chaty, domy a apartmány v Nizozemsku jsou dobrým typem například u mořských jezer Ijselmeer a Markermeer nebo v okolí zábavních parků De Efteling, Madurodam, Beekse Bergen a De Keukenhof. Plně zařízený rekreační dům v Overijssel nebo apartmány v Gelderland poskytují veškeré pohodlí a současně svobodu. A jak jste naznačil, dovolená v Nizozemsku může kulturně obohacovat. Tato země disponuje množstvím památek světového významu včetně Van Goghovy galerie, amsterodamských grachtů, starobylého Haarlemu nebo pevnosti Naarden, kde je hrob Jana Amose Komenského.

Nicméně českými turisty nejnavštěvovanější zemí je Chorvatsko.
V Chorvatsku je Novasol nejsilnějším hráčem ze všech, kteří tam nabízejí rekreační domy a apartmány. Máme tu víc než dvanáct tisíc objektů. Nejvíc samozřejmě na dalmatském a istrijském pobřeží a na ostrovech. Rekreační domy a apartmány nabízíme i ve vnitrozemí. Například vedle Záhřebu. Prostší rekreační domy v nižších cenových relacích, ale také luxusní rezidence pro klienty, kteří si chtějí dopřát něco hodně exkluzivního.
Nicméně co se českých turistů týče, jimi nejnavštěvovanější zemí není Chorvatsko, ale Česká republika. Rovněž v Česku disponujeme rekreačními domy a apartmány po celém jeho území. Nejvíc jich máme v Krkonoších a v Jizerských horách. Nabízíme i luxusní objekty zámeckého typu. Například nedaleko Karlštejna či v jižních Čechách, které si klienti Novasolu pronajímají k velkým rodinným sešlostem, svatbám či firemním oslavám.

Svou úspěšnou cestu Novasol před padesáti lety zahájil v Dánsku.
Ano, Dánsko je kolébkou Novasolu. Právě v Dánsku Novasol začal pronajímat první rekreační chaty a domy. Zdejší moře vyzývá k řadě sportovních aktivit. Pláže s povlovným vstupem do moře jsou vítány rodinami s dětmi. Rekreační domy Novasolu tu máme přímo u pláží nebo v jejich blízkosti. Navíc Jutský poloostrov je vzhledem ke svému profilu pro cykloturistiku jako dělaný.
Podstatně jinak na tom jsou s dispozicemi země na sousedním Skandinávském poloostrově. Švédsko, Norsko i Finsko lákají vesměs členitými terény nádherně divoké přírody. Ubytování přes Novasol ve Švédsku hodně využívají příznivci automobilových rallye. Krom nich a již zmiňovaných rybářů, jsou ve Skandinávii našimi klienty nezřídka také chodiví lidé, kteří tu na túry často vyrážejí i se svými psími miláčky. Na co je ale v této části Evropy třeba brát zřetel, je to, že je tu opravdu drsná severská příroda. Na túry je tak nezbytné být dobře vybaven, oblečen a počítat s tím, že i v současné éře GPS navigace se tu lze snadno ztratit.


Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 01/2019
01/2019 číst aktuální číslo
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials