Menu

Lázeňský a wellness resort Niva Luhačovice se nachází nad Luhačovickou přehradou půldruhého kilometru od kolonády lázeňského centra Luhačovic. Je poskytovatelem komplexní příspěvkové lázeňské péče. Samoplátcům pak nabízí lázeňské léčebné, rehabilitační a wellness pobyty. Zabezpečuje zázemí pro firemní a společenská setkání a další skupinové akce. Poskytuje přes čtyřicet léčebných a patnáct wellness procedur. Hostům jsou k dispozici špičkově vybavené pokoje, apartmány, jídelny, bary, salonky, společné prostory, konferenční místnost, luxusní wellness centrum, venkovní a vnitřní bazén, stylová valašská koliba a slovácká vinotéka. Resort nabízí ubytování v šestapadesáti převážně dvoulůžkových pokojích. V přízemí a prvním patře jsou pokoje typu Standard***, ve druhém patře typu Executive**** a apartmány De Luxe****. Budova má bezbariérový výtah a jeden bezbariérový pokoj. Disponuje zázemím pro pořádání malých a středně velkých akcí jako jsou semináře, obchodní porady, výjezdní zasedání nebo valné hromady až pro osmdesát osob.
K dispozici je také kongresová technika a catering i pro venkovní akce. Vhodnou kombinací je spojení firemní akce s relaxačními balíčky pro účastníky a posezením v stylové valašské kolibě „U černého psa“ nebo ve vinotéce. Rozsah služeb je nejlepší a nejkomplexnější ze všech hotelů v Luhačovicích.

Niva Luhačovice v roce dva

08. 06. 2014

S Ing. Ivanem Klajmonem se potkáváme v nádherném slunečném dni. Sedíme v zeleni nad Luhačovickou přehradou, pod námi se blýská vodní hladina venkovního bazénu Spa & Wellness resortu Niva a ještě níž v údolí se popásá srnčí. Právě 18. května 2014 dopoledne se totiž do Luhačovic vrátilo jaro.
Ivane, jsou to dva roky, co byl tento objekt za účasti hejtmana Zlínského kraje dr. Stanislava Mišáka uveden do provozu po rekonstrukci a dostavbě. Jaké to byly roky?
Pracovní a úspěšné. Dodělali jsme několik věcí, které v době znovuzahájení provozu ještě nemohly být hotové. Mezi nimi i parkové a sadové úpravy v prostorách za bazénem a podél parkoviště u vinotéky. U cyklostezky procházející kolem našeho hotelu jsme naproti kolibě U černého psa postavili a zprovoznili stylovou vinotéku s venkovním posezením a stáním pro 16 kol. Aby naše služby byly ještě komplexnější, vybudovali jsme a v květnu otevřeli nové dětské hřiště pro nejmladší klientelu. Celý resort, jak komerční, tak lázeňská část wellness, fungují velice dobře. Když jsme v květnu letošního roku zahajovali hlavní turistickou sezonu, hned první týden jsme měli pětaosmdesáti­procentní obsazenost. Avšak i před tím, od 17. ledna do konce dubna jsme měli všechny wellness víkendy zcela vyprodané a přes týden se obsazenost hotelu pohybovala kolem pětasedmdesáti procent. Na prezentaci těchto čísel jsem se speciálně nachystal. Očekával jsem, že budou Všudybyl zajímat. Od dubna začal růst zájem o lázeňské léčebné pobyty a rehabilitace. Takže díky tomu a díky firemním akcím mohu říci, že máme solidní obsazenost za dobré ceny, navzdory tomu, že tady v Luhačovicích a okolí má na jejich tvorbu značný vliv konkurenční boj a někdy i dumpingové ceny některých hotelů. Avšak vzhledem k tomu, že máme moderní špičkové vybavení a široký rozsah kvalitních služeb, hosté akceptují, že nemůžeme být nejlacinější. Získáváme kladné ohlasy, a to i od předních osobností světa průmyslu, financí, politiky nebo kultury, které k nám jezdívají. Pokud bude dodržena slibovaná legislativa a stanoveny dlouhodobé priority českého hospodářství, máme šanci být dlouhodobě úspěšní podobně, jako tito hosté ve svých oborech, i když podnikáme „pouze“ v lázeňství a hotelových službách.

Člověk míní a pánbůh mění. Zřejmě došel k názoru, že už bylo dost sucha. Plní tvůj resort klientelou a napustil i po několik let bezvodou Luhačovickou přehradu.
Když se přehrada čistila a pak zůstávala nenapuštěná, určitě to mělo negativní dopad na ekonomiku celé naší lázeňské destinace včetně města Luhačovice. Dnes je přehrada čistá a napuštěná, a právě je nejkrásnější období roku. Všechno je svěží, nádherně zelené a kvetoucí. Jsem přesvědčený, že do čtrnácti dní tu budou růst i houby.

Když jsme spolu hovořili posledně, ještě vám tady na kopci patřil objekt Niva I.
Ten jsme úspěšně prodali novému investorovi. Díky tomuto prodeji jsme významně snížili úvěrovou zadluženost, takže se nám dýchá podstatně lépe.

Přede dvěma roky jsem v souvislostí s Nivou II psal, že její majitel – stavební inženýr – si jejím prostřednictvím udělal radost a postavil nádherný špičkově vybavený dům. Jeho hlavním úkolem v současné době ale je navazovat a udržovat dobré osobní i obchodní vztahy s obchodními partnery a klienty.
Toto poslání, spočívající v tvorbě vizí a řízení firmy, dnes přebírá můj syn. Představa je taková, že tu ještě dva roky budeme podnikat společně. A protože mi příští rok bude sedmdesát, tak bych docela rád „sbalil kufry“, a už pouze seděl u koňaku a doutníku, které si, doufám, zasloužím, a užíval si „výhod“ svého věku. Můj syn je z oboru. Je absolventem švýcarské mezinárodní hotelové školy La Roche s pobočkou ve Španělsku. Perfektně ovládá světové jazyky a má obrovskou výhodu i v tom, že prošel všemi hotelovými profesemi. A venkoncem i v tom, že je vyučeným kuchařem. Takže když kuchyně řekne, že něco nejde, vezme si zástěru a jde to zaměstnancům předvést. Náš personál je ale výborný. Tvoří jej lidé, kteří s námi nezřídka spolupracují už čtyřiadvacet let, od doby, co jsem v roce 1990 přišel do Luhačovic. Podařilo se tu stabilizovat zdravotnický personál, ekonomické a obchodní oddělení a veškeré služby. Pokud ekonomika půjde nahoru, je reálný předpoklad ekonomického růstu i v lázeňství a wellness branži obecně.


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt