Menu

Řetězec Divize konferenčních a hotelových zařízení Střediska společných činností Akademie věd České republiky tvoří Hotel Garni Superior Mazanka v Praze 8; penzion Marna v Praze 6; vila Lanna v rezidenční čtvrti Praha-Bubeneč, postavená podnikatelem a sběratelem uměleckých památek Vojtěchem Lannou; Zámecký hotel Třešť v prostředí krásného lesoparku nedaleko Jihlavy a přibližně 15 minut od Telče; a zámek Liblice.

Zámek Liblice, držitel certifikátu Českého systému kvality služeb, je jednou z nejzachovalejších památek českého vrcholného baroka. Byl vystavěn v letech 1699–1706 italským stavitelem Giovannim Battistou Alliprandim. Dnes je zde luxusní hotel s moderním konferenčním centrem, špičkovou gastronomií, wellness zázemím a překrásným parkem. Nachází se asi 35 km od Prahy a 7 km od Mělníka, nedaleko loveckého revíru Hostín a Kokořínského údolí s přírodním koupalištěm Harasov a dominantou hradu Kokořín. Je ideální pro pořádání konferencí, školení, firemních akcí, malých i velkých společenských akcí a rodinných oslav. Díky romantickým a relaxačním pobytovým balíčkům, výletům a vyjížďkám na kolech nebo na koních kouzelným mikroregionem Mělnicko a Kokořínsko si jej oblíbili i individuální hosté a rodinná klientela. Součástí zámeckého areálu jsou zahrada, obora a přírodní rezervace s naučnou stezkou Slatinná louka u Liblic.
Gastronomií proslulá zámecká restaurace patří mezi nejkrásnější prostory. Její výzdobě ze 70. let 19. století dominuje nástropní obraz vojenského ležení z třicetileté války. Nabízí mezinárodní i českou kuchyni s důrazem na lokální suroviny a produkty. V její nabídce tak naleznete i zvěřinu z nedalekého Hostína, byšické pstruhy a také pivo z parostrojního pivovaru v Lobči. Na restauraci navazuje akademický salónek a lobby bar s knížecím salónkem a zimní zahradou.
*V zámeckém wellness si lze vybrat z mnoha regeneračních procedur. Velmi oblíbené jsou speciální dámské či pánské, romantické, sportovní, adrenalinové a manažerské víkendové pobyty spojené s programem wellness & spa. Speciální pobytový balíček s názvem Restart těla a duše získal ocenění za 2. místo v kategorii nejlepší wellness a lázeňský balíček na letošních brněnských veletrzích Go Regiontour. *

Nejlepší čtyřhvězdičkový hotel ve Středočeském kraji

27. 04. 2018

Setkání s ředitelem Konferenčního centra Akademie věd České republiky zámek Liblice Ľubomírem Martinickým jsem začal odkazem na hlavní téma tohoto vydání Všudybylu.
Pane řediteli, právě začíná hlavní turistická sezona.
I když nejsme v Praze, se sezonností je to u nás obdobné jako u jiných úspěšných kongresových hotelů. V období turistické mimosezony se nám daří získávat zejména konferenční akce. Ať už od akademické klientely, komerčních subjektů, či soukromých společností. Naší předností je unikátní prostředí. O zámku Liblice se bez nadsázky říká, že je perlou českého baroka. Disponujeme moderními technologiemi vybaveným konferenčním centrem, jedinečným „mramorovým sálem“ a dvěma dalšími menšími salónky. Kongresovou a korporátní klientelou jsme oblíbeni i pro symbiózu konferenčního zázemí a doplňkových služeb. Máme tu špičkové wellness, krásný park, zahradu, zámeckou oboru s naučnou stezkou Slatinná louka, rybníček, na kterém je možnost rybolovu nebo pouštění plachetnic, vyjížďky na koních, pikniky, kriket, volejbalové hřiště. Hojně využívaná je i půjčovna kol, neboť charakter krajiny, zajímavé cíle a síť cyklostezek lákají k vyjížďkám. Značný růst jsme zaznamenali také u individuální klientely – čím dál tím víc jsou oblíbeny naše pobytové balíčky. Rádi nás však navštěvují i lovečtí hosté. Kousek od zámku je bažantnice, s níž spolupracujeme. Je možnost zajistit také lov daňků a další zvěře, takže tato klientela a zejména její doprovod zámek Liblice rádi volí jako své zázemí.

Máte široko daleko nejvyhlášenější kuchyni.
Naše restaurace se pod vedením šéfkuchaře Romana Rendla specializuje na lokální produkty a suroviny. Ať už jsou to byšičtí pstruzi, zvěřina z nedalekého Hostína, nebo zelenina z místních farem a bylinky přímo z naší zahrádky. Na zámku však nabízíme i svoji vlastní edici potravin pod značkou Chateau Liblice collection. Pod tímto označením u nás můžete ochutnat exkluzivní kávu a vína, které pro nás vyrábí Mělnické vinařství Kraus, včetně sektu s názvem Princess Christiana. Děláme pečené čaje a vlastní lokální produkty na snídaně – paštiky, jogurty, džemy – a pečeme vlastní chleba.

Jste držiteli certifikátu Baby Frendly.
Ano, na dětské hosty jsme vybaveni a připraveni. Koneckonců, kdo v dětství nesnil o tom, že bude jednou opravdovým rytířem nebo princeznou? Všechny tyto sny se u nás dětem plní. Především jsme ale konferenčním centrem Akademie věd České republiky. Naše hlavní poslání je poskytovat servis akademické obci. Jak jednotlivým ústavům, tak vedení Akademie věd České republiky. Zajišťujeme ale i akce pro komerční a rodinnou klientelu. Prostředí zámku vybízí k pořádání svateb. V roce 2016 jsme získali ocenění Svatební místo roku. Ročně se u nás odehrávají desítky svatebních obřadů. Nezřídka si u nás své ano řeknou také zahraniční páry, které k nám lákají kvalitní služby a exkluzivní prostředí. Ostatně, nedávno jsme v Martinickém paláci v Praze v rámci udělování cen Czech Hotel Awards převzali cenu Nejlepší čtyřhvězdičkový hotel ve Středočeském kraji.


 

Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2019
02/2019 číst aktuální číslo
Czech specials new
travelcon
Restaurace Novoměstský pivovar