Menu

Navštívit sto šest golfových hřišť

04. 05. 2017

S manažerem golfového hřiště Park Golf v Hradci Králové a České golfové společnosti Janem Kastnerem se potkáváme koncem března před hlavní golfovou, a tedy i turistickou sezonou.
Pane Kastnere, loni jsme spolu hovořili o projektu České golfové společnosti „Východní Čechy žijí golfem“ (viz stejnojmenný článek na www.e-Vsudybyl.cz), na jehož realizaci se podílí osm východočeských golfových hřišť: Park Golf Club Hradec Králové, Golf Club na Vrších, Golfový Club v Hrádku u Nechanic, Golf Club Osyčina u Vysokého Mýta, Golf Club UNO u Ústí nad Orlicí, Golf & Country Club v Prosečném, Golfový klub Symbióza v Nebeské Rybné a Grosshof v Broumově.
Tenhle spolek dál rozvíjí aktivity. Projekt pomáhá nejen s popularizací golfu, ale v řadě ohledů i golfovým klubům. Díky němu jsme se stali partnerem dalších institucí. Jednou z nich je agentura Destinační management Hradecko, která vydala průvodce po našich osmi golfových hřištích a ke každému z nich přidala tipy na zajímavé výlety v jejich okolí. Golfová turistika se tak stala jedním z hlavních komunikačních témat našeho regionu.
V souvislosti s popularizací golfu, což je hlavní cíl České golfové společnosti, jsme navázali spolupráci i s Českou golfovou federací a věříme, že budeme v budoucnu naše aktivity koordinovat. Podpory České golfové federace i agentury Destinační management Hradecko si velice vážíme.
Krom popularizace této hry vysvětlujeme, že představa golfu coby nedostupného sportu je pryč. Teď nehovořím o finanční nedostupnosti, která už spoustu let neplatí (golf je průměrně drahý sport), ale o nedostupnosti geografické. Golfová hřiště dřív vznikala daleko od sídel. Dnes už má golfové hřiště téměř každé větší město. Pokud ne přímo na svém katastru, jako tady v Hradci, tak v krátké dojezdové vzdálenosti.

Golf je pro leckoho vítaným způsobem trávení volného času.
Ano, zejména pracovně vytíženým lidem umožňuje relaxovat, zaměstnat tělo a hlavu něčím jiným než prací. Senioři se díky němu udržují v dobré fyzické a psychické kondici. U dětí má pozitivní vliv nejen na rozvoj motoriky, ale i na jejich chování. Mezi golfisty je samozřejmostí, že každého je třeba slušně pozdravit. Že se nekřičí a vulgarity jsou tabu, což je ne ve všech sportech běžné. Průměrný golfista, jehož jsem typickým představitelem (golf mám rád, ale na jeho špičkové zvládnutí nemám dost času), se dostane na nějakou výkonnostní úroveň, přes kterou to dál nejde. Pokud hledá další výzvu, může vycházet z toho, že v Česku je asi sto šest golfových hřišť a většinou na hodně hezkých místech. Letos jich chci objet co nejvíc, neboť jsem zjistil, že jsem doposud navštívil pouze asi třicet z nich. Zjišťuji, že jejich návštěvy lze krásně spojovat s rodinnými výlety a poznáváním naší země. I díky této turistice je tak golf také pro lidi, kteří v něm nemají vysoké sportovní ambice. Navštívit sto šest golfových hřišť je pro nás, co se golfu nemůžeme dennodenně věnovat, projekt na řadu let.Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 03/2019
03/2019 číst aktuální číslo
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new