Menu

Resort Hotel Equitana

Našel jsi místo, kde jsi srdečně vítán

20. 05. 2007


se nachází v Martinicích v příjemném vesnickém prostředí blízko Březnice. Disponuje kvalitní ubytovací kapacitou, restauracemi, letní terasou, barem, konferenčním sálem, sportovní a relaxační infrastrukturou. Pobyty jsou nabízeny v široké škále – od firemních akcí školicího, prezentačního či incentivního typu až po individuální dovolené, víkendové a kratší ubytování. Koncept resortu umožňuje realizaci programů ve všech ročních obdobích. Dostatečná kapacita parkoviště je přímo v areálu. V okolí je velké množství turistických cílů a v rámci služeb resortu jsou nabízeny výlety s průvodcem i bez něj. Okolní krajina je optimální pro outdoorové aktivity, regeneraci sil, houbaření, rybaření, pěší turistiku, cykloturistiku a hipoturistiku.

Ubytování
Equitana nabízí klasické i nadstandardní hotelové ubytování. K dispozici je 51 pokojů a apartmánů v kategoriích tři a čtyři hvězdy. Lůžková kapacita je 130 míst. Všechny mají satelitní TV, připojení na vysokorychlostní internet a telefon s přímou volbou. Apartmá jsou vybavena audio sestavou a trezorem.

Konferenční zázemí
tvoří 7 salonků, 2 učebny, moderně vybavený konferenční sál až pro 100 osob, který lze rozdělit na dva menší s kapacitou 45 a 50 osob. Vše zabezpečené kvalitní audiovizuální technikou.

Jezdecký sport
Pro ustájení je zřízeno 25 boxů s kompletním servisem zahrnujícím solárium a mycí box. Jezdecká hala má rozměry 72 × 32 metrů. Na ni navazuje venkovní kolbiště o rozměrech 120 × 55 metrů, na němž lze použít lonžovací kruh, překážkový materiál. V jeho těsném sousedství je kolotoč a navazující výběhy v krásném okolí. Resort zajišťuje ustájení, krmení koní, jejich ošetřování a kování. K péči o svěřené koně patří jejich pohybování a trénování – rekreační i sportovní. K dispozici jsou sedlovny a sociální zařízení pro hosty. Pro ty, kdo mají zájem o občasné projížďky, jsou připraveni rekreační koně a pro děti poníci.

Relax, sport a zábava
Equitana Hotel Resort má i další široké zázemí rekreačního sportu a zábavy. Hostům je k dispozici: dětské hřiště; rybolov ve vlastním revíru; buginy; bowling; bliard; stolní tenis; pétangue; laser shot; badminton; speedminton; volejbal; nohejbal; 2 antukové tenisové kurty; půjčovna horských kol; minigolf; aquacentrum s bazénem, soláriem, sluneční terasou, saunou, whirlpoolem a masážemi. V kooperaci: paintball; lezecké stěny, střelba z kuše a luku, býčí rodeo; módní přehlídky; mobilní casino; kouzelnická a jiná umělecká vystoupení a hudební produkce; výlety do blízkého i vzdáleného okolí a transfery standardními i luxusními autobusy a mikrobusy; plavby lodí na přehradě Orlík; vyhlídkové lety letadlem nebo balonem.

„Člověče, zastav se. Našel jsi místo, kde jsi srdečně vítán. Odpočiň si u nás, dobře se najez, sportuj, bav se a užívej života. A když zjistíš, že jsi svoje síly u nás znovu načerpal, pracuj, pokud musíš. Vždyť víš, že jsme tady pro tebe a že uděláme vše, co si budeš přát. A když se ti u nás bude líbit, a já myslím, že bude, vrať se k nám. Pokaždé tě rádi přivítáme a vždycky se budeme snažit o to, aby ses u nás cítil co nejlépe,“ tak se na svých webových stránkách prezentuje Equitana Hotel Resort, který jsem po zhruba roce opět navštívil. Rozhovor s jeho ředitelem panem Martinem Peckou jsem zahájil konstatováním, že jsem od své poslední návštěvy zaznamenal spoustu nových věcí. Rozšířila se ubytovací, konferenční a stravovací kapacita, přibyla sauna a atrakce. Areál i jeho okolí zkrásněly.
Když jsme na podzim roku 2004 zahajovali provoz Equitany, slibovali jsme prvním klientům, obchodním partnerům i přátelům, že je to pouze začátek. Že své služby rozšíříme. Loni v květnu jsme otevřeli ubytovací depandanci s devětadvaceti pokoji a jedním apartmá. Rozšířili jsme i stravovací středisko o další restauraci (celková kapacita obou restaurací samozřejmě překračuje celkovou lůžkovou kapacitu Equitany). Fungování Equitany vnímáme v symbióze s okolní malebnou krajinou. V rámci jejího areálu jsme udělali řadu terénních úprav včetně rekonstrukce dvou rybníků ze čtyř, které spravujeme. Vysazujeme aleje i solitérní stromy, udržujeme okolní pozemky. Snažíme se, abychom svým hostům byli s to zprostředkovat, aby si toto příjemné prostředí mohli v co nejširším slova smyslu užít.

Equitana je místem firemních akcí a prezentací.
Na nedostatek zájmu si stěžovat nemůžeme. Začínali jsme se třemi salonky a celkovou konferenční kapacitou sto dvacet míst. Dnes máme sedm konferenčních místností a sto osmdesát míst a dokončujeme (zatím) poslední salonek, který bude mít šedesát míst. Je v přízemí a s nádvořím jej spojují posuvné prosklené stěny. Nejen kvůli prezentacím automobilek je koncipován tak, aby do něj bylo možné navézt automobily nebo větší předměty.

Přesto si Equitana uchovala charakter venkovského sídla s rustikální zvukovou kulisou ržání koní, kokrhání kohoutů, zpěvu skřivanů apod.
To, že Equitana Hotel Resort musí zapadat do okolního prostředí, mu bylo vetknuto do vínku už při koncipování prvních budov. Vámi zmíněná zvuková kulisa dokresluje atmosféru venkovského prostředí. Kůň odnepaměti patřil na venkov. Rozhodli jsme se proto rozšířit sportovní jezdecký areál, čím dál větší zájem je i o vyjížďky na koních a individuální tréninkové lekce.

Hostům, kteří rádi ještě adrenalinovější aktivity, nabízíte buginy či paintball, a těm, kteří chtějí zažít opravdové vzrušení (když bere ryba), propůjčení rybářských výsad a náčiní.
Služby Equitany byly od prvopočátku plánovány jako komplexní v co nejširším měřítku. Dokážeme vyjít vstříc mladým dynamickým i vyzrálým osobnostem, které dávají přednost prostým radostem života a svůj drahocenný čas tráví u vody, procházkou bažantnicí apod.

V souvislosti s bažantnicí byste se mohl zmínit o hájence.
Hájenka prapůvodně sloužila jako zázemí pro lovce a lovecké hosty v rámci honů na kachny a bažanty. Je zasazena do nádherného prostředí nad údolím s naším největším rybníkem Hejtmanem. Rozhodli jsme se proto režim místa upravit tak, abychom mohli skupinkám hostů poskytnout odpovídající zázemí. Původní objekt hájenky pojme zhruba třicet lidí. Přistavěli jsme jí přístřešek, kam se vejde dalších pětadvacet lidí. Její kapacitu jsme v případě potřeby schopni navýšit stany zastřešujícími místa k sezení a cateringové zázemí. Podle aktuálního počtu hostů pak necháváme instalovat mobilní sociální zařízení. Nedávno se tam konala akce pro zhruba šedesát osob. Všechno, od rána až do večera, se odehrávalo u hájenky, v přilehlém lese a na vodní ploše rybníka. Byl to nádherný den v přírodě.

Řada klientů u vás pořádá firemní (incentivní) stmelovací pikniky, rodinné dny, setkání apod.
Ano, pamatovali jsme i na naše nejmenší hosty. Equitana Hotel Resort má mimo jiné zajímavé dětské hřiště a samozřejmě poníky. A ani na dámy jsme nezapomněli. Poskytujeme jim relaxační a zkrášlovací zázemí, takže chvilky strávené u bazénu s whirlpoolem a saunou, nebo v péči šikovného maséra si pochvalují. S přibývajícím věkem Equitany k nám jezdí čím dá víc individuálních hostů trávit klasické i prodloužené víkendy a kratší dovolené. Pro skupiny hostů dokážeme připravit, ať již sami či ve spolupráci s našimi partnery, velmi zajímavé programy.

S novým restauračním zázemím vám přibyl i další grilovací krb.
Gril v nové restaurací dotváří atmosféru pohody. Posezení v kožených křesech před plápolajícím krbem s přáteli, to je úžasná věc. Vnitřní gril je i nutnost, protože pokud jsou správně připravené grilované pokrmy, jsou velmi chutné a v zásadě zdravé, a můžeme je v průběhu celého roku dělat přímo před hosty. Kromě toho je tato úprava pokrmů velmi žádána. Restaurace je interiérově vyvedena v podobném stylu jako ta první – kombinace přírodních materiálů kámen a dřevo. Co se týká jídla, vyloučili jsme používání jakýchkoliv předpřipravených pokrmů, inklinujeme stejně jako naši hosté k domácí kuchyni. Máme odzkoušeno, že švestkový koláč podle receptu od babičky je pro spoustu lidí přitažlivější než (dejme tomu) medovník z pytlíku.

Pokračujete v trendu, kdy u vás lidé mohou mít ustájené své vlastní koně?
Určitě. V současné době je ve finální fázi dokončení závodního kolbiště pro parkurové skákání na ploše 120 × 55 metrů. Je napojeno na prostor jezdecké haly. Bude mít kompletní zázemí včetně sociálního a nezbytných ploch pro dojíždějící závodníky. Naše stáje jsou z šestadevadesáti procent plné. Máme tu ustájeny koně, kteří mají velmi dobré výsledky v parkurových kláních. Letos se u nás budou konat první série závodů v rámci oficiálního seriálu České jezdecké federace. Na příští rok připravujeme program celoročního využití jezdeckého areálu včetně zimního období.

A chystáte i golfové hřiště.
Poté, co dokončíme jezdeckou část (a pokud vše půjde hladce v rámci pozemkových a stavebních řízení), bychom měli příští rok na jaře začít s budováním driving renge a (v první fázi) devítijamkového golfového hřiště. Za dobrých podmínek a s trochou štěstí bychom jej mohli začátkem záři 2008 zpřístupnit pro první hry. Cílem je zahájit v roce 2009 klasickou golfovou sezonu.

www.equitana.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka