Menu

Náš maskot Pepík

01. 04. 2004

Spolumajitele CORSO restaurantu PhDr.Valerije Šulce jsem se při té příležitosti zeptal, co jej motivovalo být hostitelem této akce?
Jsme restaurací, a jak se říká, když v restauraci vychladnou židle, znamená to, že podnik špatně funguje. Děláme tak všechno proto, aby v CORSO restaurantu nevychladly. Jednou z možností jak toho dosahovat je poskytovat služby turistickým skupinám. Hledali jsme proto způsob, jak efektivně oslovit co nejvíce cestovních kanceláří, předvést jim náš podnik, včetně gastronomie a našich dalších možností.

Čepujete v Praze ne až tak běžně dostupné pivo z Poličky. Jaký je váš vztah k pivu?
Výborný. Pivo mi chutná, mám ho rád. Naše firma se (vedle provozování restaurace) zabývá exportem českého a slovenského sladu do zemí Společenství nezávislých států. Takže oblast pivovarnictví je nám velmi blízká. Máme mnoho přátel ve sladovnách a pivovarech. Co se týče poličského piva, pivovar v Poličce a jeho majitel pan Ing. Karel Witz je jedním z našich dlouholetých přátel. Z přátelství se zrodila i tato alternativa, že vedle Plzeňského Prazdroje nabízíme pivo z Poličky, které má rovněž vynikající chuť a kvalitu.

Ve vašem podniku bezesporu každého upoutá velké akvárium s velikou neobvyklou rybou.
To je Pepík, náš maskot. Máme ho od roku 1999. Je to druh Osphronemus goramy, váží kolem osmi kil, pochází z Thajska, má žábry a údajně i plíce. Je osobnost. Je velice žravý. Postupně nám v akváriu sežral všechny rostliny včetně těch z umělé hmoty. Jí všechno.

Proč by lidé měli chodit právě k vám.
Já si myslím, že na Praze 7 v naší lokalitě až tolik podniků s tak příjemným komorním interiérem a vynikající kuchyní není. Restaurace CORSO se nachází v blízkosti Výstaviště, Veletržního paláce, divadel Globe a Pyramida, parku Stromovka a hotelu Parkhotel. V klimatizovaném prostředí je tu za přijatelné ceny možné kromě jídel tradiční české kuchyně, jako je např. český guláš, králík, kachna, pečené koleno, ochutnat i světové speciality, připravované v nejvyšší kvalitě s důrazem na dokonalý požitek z chuti se snahou o maximální spokojenost zákazníka. Kromě zmíněných piv nabízíme kvalitní vína z jižní Moravy, výběr nealkoholických nápojů a vynikající italskou kávu Bristot. Nabízíme možnost stravování skupin do 55 osob i možnost separátního posezení v salonku pro 20 osob. Je to výhodné už proto, že je u nás zajištěno parkování autobusů.





http://corso.ic.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka