Menu

Naplňování představy ČSA,

25. 02. 2001

V úterý 13 února se v kongresových prostorách hotelu Ambassador Praha uskutečnila tisková konference, v jejímž průběhu byla podepsána smlouva mezi společnostmi Soare sekt, Znovín Znojmo a Českými aeroliniemi o vzájemné spolupráci. Nejvyšší představitele všech tří společností jsem při této příležitosti požádal o vyjádření, co pro jejich akciové společnosti, kromě dobrého obchodu, vzájemná spolupráce znamená?

Předseda Představenstva akciové společnosti Znovín Znojmo Ing. Milan Jurečka, CSc.
Naplňování hesla naší firmy – kvalitní víno pro kvalitní klientelu. ČSA považujeme za jednoho z nejváženějších zákazníků. Věřím, že průběh spolupráce bude zdařilý už proto, že jsme právě v případě tohoto klienta učinili skupinovou nabídku společně s Plzeňským Prazdrojem a společností Soare sekt.

Předseda Představenstva a generální ředitel akciové společnosti Soare sekt Ing. Roman Žďárský
Mám z této spolupráce velmi dobrý pocit a obrovskou radost. Vítězství v přísném a vysoce náročném výběrovém řízení považuji za ocenění úspěšného úsilí naší akciové společnosti prosazovat se na trhu především vysokou kvalitou sektů.

Místopředseda Představenstva akciové společnosti a Prezident Českých aerolinií Ing. Miroslav Kůla
Naše rozhodování o tom, kterému z přihlášených soutěžících dáme přednost, nebylo lehké. V České republice je řada kvalitních producentů a ještě více kvalitních vín. Výběrové řízení nám po odborné stránce garantovali lidé nad jiné povolaní. Členem výběrové komise byl i prezident Asociace českých sommeliérů pan Pastyřík. Pokud jejich vyjádření směrovalo ČSA k tomu, aby uzavřely kontrakt se Znovínem Znojmo a Soare sektem, je to nepochybně oceněním kvality sortimentu jejich vín. Pozice, z níž nechceme nikdy ustupovat, je kvalita a vysoká úroveň palubního cateringu. Za loňský rok přepravili 2,5 milionu cestujících a letos bychom jich chtěli přepravit o 17 % více. To reprezentuje opravdu velkou dodávku vín. Ne každý se může zavázat k tak velikým objemům. Výběrová řízení platí pro tříleté kontrakty. Ať se to týká dodavatelů piva, vína nebo soft drinků. Prakticky čehokoliv. Je to dlouhodobá politika ČSA. Říkám to i pro to, aby případné změny v řadách našich dodavatelů palubních nápojů nebyly vnímány tak, že jsme s těmi stávajícími byli nespokojeni.

Pane prezidente, pokud jsem mohl sledovat, loňský rok byl pro ČSA velmi úspěšný. Nejen co do počtu přepravených pasažérů a zboží, ale i v oblasti nepřepravních činností.
Rok 2000 byl nejúspěšnějším rokem v celé historii Českých aerolinií. Příjemně se mi o něm hovoří. Přepravili jsem téměř o 20 % více cestujících, než v roce 1999. Konečně se nám podařilo dosáhnout srovnatelných ukazatelů vytížení letadel. To je nejvýznamnější aspekt pro dosahování dobrého hospodářského výsledku.

Zmínil jste nepřepravní činnosti. I to je důležitý faktor, který se podílí na našich hospodářských výsledcích. Velmi se nám daří v údržbě letadel, kde máme uzavřeny smlouvy s tak renomovanými leteckými dopravci jako je Deutsche Lufthansa, Hapag-Lloyd a řadou dalších. Jsme průkopníky nového projektu „winglety“. To jsou zakončení křídel Boeingu 737 nové generace, které nebyly původně z výroby. Nyní je Boeing ve spolupráci s další firmou vyvinul. ČSA jsou úplně první na světě , kdo provedl instalaci wingletů (pozn. Redakce: pro společnost Hapag-Lloyd). Pro mne, jako profesionála z tohoto oboru, je to velký mezník. ČSA jsou zase o krůček dál v naplňování představy Českých aerolinií jako špičkové letecké společnosti se špičkovými doprovodnými službami.


Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 03/2019
03/2019 číst aktuální číslo
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar