Menu

Nabízíme pro Františkovy Lázně nový produkt

27. 06. 2018

S generálním ředitelem společnosti Lázně Františkovy Lázně, a. s., a předsedou Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje Ing. Josefem Ciglanským hovoříme na prahu hlavní lázeňské sezony, krátce po zakončení valné hromady Svazu léčebných lázní České republiky.
Pane řediteli, jak jsou na tom vaše společnosti působící v urbanisticky nejmalebnějších lázních České republiky?
Loňský rok byl pro zřejmě většinu léčebných lázní České republiky úspěšný. Když budu hovořit za naše lázně, tak z pohledu poptávky zahraniční i tuzemské klientely. Poměr mezi tuzemskými a zahraničími hosty se u nás stále drží padesát na padesát, a ze zahraničních stále převažuje německá klientela.
Zmínil jste, že jsme na prahu hlavní lázeňské sezony. Je to tak. Slavnostní zahajování lázeňské sezony se v tomto období v lázeňských městech Karlovarského kraje –Jáchymově, Karlových Varech, Mariánských Lázních i u nás ve Františkových Lázních – odehrává v týdenních intervalech v průběhu měsíce května.

Vaše lázně jsou především léčebné, se statutem nestátního zdravotnického zařízení. Nicméně Františkovy Lázně jako takové, a to i díky vám, u firemní i individuální klientely preferující wellness, regenerační, sportovně-relaxační či beauty pobyty posilují pozici jednoho z nejoblíbenějších míst Česka. A protože aplikace léčebných lázeňských procedur a wellness procedur se v řadě případů může lišit „pouze“ v tom, kolik času host věnuje silám uzdravující přírody, aby si jej „vzala do parády“ (té to zpravidla trvá tři i více týdnů, jež se nepostradatelní majitelé, manažeři a řadoví zaměstnanci podniků neodváží investovat do udržení či zvýšení si své konkurenceschop­nosti v hospodářské soutěži či na trhu práce), škálou programových balíčků vycházíte vstříc i hostům, kteří k vám přijíždějí na kratší týdenní pobyty, prodloužené víkendy apod.
Skutečně, základem toho, co ve Františkových Lázních společnosti naší skupiny zabezpečují, je klasická léčebná péče s využitím přírodního léčivého zdroje. To je to, co především chceme rozvíjet a budovat. Ale i co se týče hostů přijíždějících na kratší wellness pobyty, máte pravdu. V loňském roce jsme proto do provozu po generální rekonstrukci uvedli náš nejstarší objekt Boutique & Spa hotel Tři lilie s bohatou historií, který provozujeme v režimu butikového wellnessového hotelu. Je nejstarším lázeňským hotelem v České republice a jedním z nejstarších lázeňských hotelů na světě, který kontinuálně (od roku 1793) nese původní krásné jméno. Nabízíme tak pro Františkovy Lázně nový produkt, krátkodobý wellnessový pobyt v rozmezí tří až pěti dnů či týdne, s tím, že host má svobodu volby, jak u nás čas pobytu využije. Pokud by k nám ale přijel na léčebný lázeňský pobyt, má dán pevný denní režim a v odpoledním čase a neděli, kromě předepsané pitné či terénní kúry, možnost kulturního, společenského nebo sportovního vyžití a prostor i na další volnočasové aktivity. Boutique & Spa hotel Tři lilie má necelých třicet pokojů a svými interiéry a vybavením vychází vstříc té nejnáročnější klientele.

Území Františkových Lázní oplývá bohatstvím léčivých pramenů a jejich blízké okolí zdraví navracející slatinou. Nicméně hosty přijíždějící do vašich lázní vybízí k poznávání jejich okolí tak obrovské množství zajímavých cílů a jedinečných atraktivit včetně krajiny jako stvořené k vyjížďkám na kole, že pro vás asi nebude snadné konkurovat jim vlastní programovou nabídkou. Nicméně i v tomto na své hosty pamatujete.
Je to tak. Ve Františkových Lázních se v letní sezoně podařilo zachovat tradici pravidelných lázeňských koncertů, na jejichž finanční zabezpečení se skládají subjekty podnikající ve Františkových Lázních v ubytovacích službách. Klíčem k výši participace je lůžková kapacita. Vybrané finanční prostředky se soustřeďují prostřednictvím radnice. Naše společnost ale svým hostům nabízí řadu dalších kulturních akcí. V každém našem lázeňském domě několikrát v týdnu organizujeme odpolední hudební matiné. Ať je to harfa, kytara, prostě produkce pro komorní prostředí. Minimálně jednou týdně pak zabezpečujeme i jedno větší kulturní vystoupení v prostorách Císařských lázní.

Jak hosty informujete o své programové nabídce?
K tomu už řadu let využíváme náš firemní bulletin – Františkolázeňské listy. Z něho se hosté mohou dozvědět o kulturních akcích pořádaných naší skupinou a základní informace o možnosti využití františkolázeňských přírodních léčivých zdrojů.

Pane řediteli, rozhovor jsme začali hlavní lázeňskou sezonou. Vy jste ji přivítali i otevřením nově rekonstruovaného hotelu Luisa.
Ano, dříve objekt Rubeška. Provozovatelem Luisy je naše společnost ze skupiny, Františkovy Lázně Aquaforum. Ve výhledu máme i upgrade lázeňských domů ve Francouzské ulici. V tomto případě uvažujeme o umožnění vstupu strategického partnera. Od architektů již máme zpracovánu výkresovou dokumentaci a jednáme s úřady v rámci územního řízení, abychom věděli, zda bude projekt modernizace a výstavby nového lázeňského komplexu možné realizovat.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo