Menu

Na Kanárské ostrovy s Čedokem

27. 04. 2018

Začátkem března 2018 jsem se rozhodl nechat psí počasí v Česku a po pětadvaceti letech se vydat na Psí ostrovy. Tentokrát s Čedokem. Na tenerifské letiště nás z toho pražského přepravil boeing společnosti Travel Service. Odtud nás autobus odvezl do přístavu Santa Cruz de Tenerife, kde již zbývalo jen nalodit se na Ocean Majesty.
Druhý den ráno už naše hotelová loď po noční plavbě kotví v přístavu Santa Cruz de La Palma, proslulého malebnými uličkami s koloniálními domy a s typickými barevnými vyřezávanými balkony. Ne nadarmo je ostrov s rozlohou sedm set kilometrů čtverečních nazýván La Isla Bonita, což v překladu znamená Krásný ostrov. Jednou z hlavních turistických atraktivit tu je renesanční Plaza de Espa?a s radnicí ze 16. století. Velká část lodních pasažérů se rozhodla absolvovat La Palma Gran tour nebo navštívit Národní park Calderade Taburiente a další místa.
Třetí den nás zastihl v Arrecife – přístavu hlavního města ostrova Lanzarote, s půvabnou zátokou Charco de San Ginés a pevností sv. Gabriela. Účastníci fakultativních výletů se vydali na Lanzarote Gran tour nebo do Národního parku Timanfaya či na Vinařskou stezku.
Čtvrtý a pátý den kotvíme na Gran Canarii v přístavu Las Palmas, s krásnou městskou pláží Las Canteras. Zde fakultativní výlety kromě Gran touru Gran Canaria mířily do městeček Teror a Arucas, Maspalomas či Puerto de Mogan. Mě však víc lákalo staré centrum Vegueta s kostelem sv. Anny, městské pláže a koupání v Atlantiku.
Šestý den jsme strávili na La Gomeře v přístavu San Sebastian de la Gomera, hlavním městě divokého ostrova s malou černou městskou pláží, ulicemi plnými typicky kanárských domů a památkami z doby návštěvy Kryštofa Kolumba.
Sedmý a osmý den Ocean Majesty už zas kotví v přístavu Santa Cruz de Tenerife. Účastníci fakultativních výletů opět nastupují do autobusů a absolvují Gran tour Tenerife nebo výlety Viva El Norte, Taganana a La Laguna, do Loro Parku či Siam parku. Půjčuji si auto a vyrážím k Teide.
Poslední půlden na Tenerife před odletem věnuji plnění svého elektronického časopisu a užívání si skvělých služeb obsluhy barů, která nám po celý týden zpříjemňovala pobyt na lodi.

Michaely Myškové, která o nás, české pasažéry Ocean Majesty, vzorně pečovala, jsem se zeptal:
Michaelo, jak jste se dostalak práci delegátky?
Díky Erasmu jsem měla možnost studovat v Turecku, které mne okouzlilo. Cestovní ruch mě vždycky lákal, a tak jsem tam chtěla přes léto pracovat jako delegátka na Turecké riviéře, což se mi díky Čedoku splnilo. Když pak Čedok na český trh přišel s tímto projektem, dostala jsem nabídku plavit se s našimi klienty. Ráda jsem ji přijala a nelituji. Kanárské ostrovy, ale i další místa, která Ocean Majesty navštěvuje, jsou atraktivní nejen z hlediska rozmanitosti destinací, ale i programů. Ohlasy klientů jsou pozitivní a ještě víc mě těší jejich reference a doporučení, loďpřivádí Čedoku další a další klienty. Během této plavby, které se účastníte, navštívíme několik kanárských ostrovů. Ocean Majesty ale s klienty Čedoku absolvuje i další cruisy. Na Madeiru nebo do Agadiru v Maroku.

Týdenní plavba po ostrovech Kanárského souostroví s all inclusive službami včetně zpáteční letenky na Tenerife se prodává za nějakých dvacet tisíc korun. 
Ano, a klienti Čedoku tak během týdne mohou navštívit většinu Kanárských ostrovů, aniž by střídali hotely a stěhovali zavazadla. Stravují se v hlavní ? la carte restauraci, kde si jídla vybírají podle českého menu nebo v bufetové restauraci Lido. Kromě řady zábavních akcí či slunění se na osmé palubě s obsluhou mají k dispozici pět barů. Tím, že Ocean Majesty není obří hotelovou lodí, mohou na snídaně, obědy i večeře přicházet v průběhu několika hodin. Zkrátka jak se jim to hodí.

Na každém z ostrovů jsme mohli vybírat z několika fakultativních programů.
Do každého příštího přístavu loď z toho předchozího přeplouvá většinou během noci. Před vyplutím klienty informuji, co na příštím ostrově mohou vidět a absolvovat. Nahlásí mi své požadavky a další den po snídani už na ně v novém přístavu čekají autokary. Zájezdy bývají s průvodcem. Pokud se na ně přihlásí víc českých klientů, tak s česky hovořícím. Máme tu ale i výlety bez průvodce, kde zajišťujeme „pouze“ transfery. Fakultativní programy jsou zpravidla koncipovány tak, že na každém z ostrovů je šesti- až osmihodinový grand tour, jehož cílem je ukázat co nejvíc tamních zajímavostí, a několik půldenních výletů. Ty jsou zaměřené buď na prohlídku měst, nebo na přírodní atraktivity.


 

Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2019
02/2019 číst aktuální číslo
travelcon
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new