Menu

Mozart je v České republice známou osobností

26. 03. 2006

Ředitelku Österreich Werbung Praha paní Ingrid Sieder jsem oslovila na mozartovské téma. Paní ředitelko, Rakousko slaví Mozartovo výročí. Očekáváte v této souvislosti zvýšený příliv českých turistů?
Určitě. V tomto ohledu jsem optimistka. Wolfgang Amadeus Mozart je v Česku známou a velmi oblíbenou osobností. Věřím, že mnoho hostů z České republiky využije této příležitosti k tomu, aby navštívilo zejména Vídeň a Salcburk. Samozřejmě by mě těšil přírůstek českých turistů do Rakouska, ale také kdyby více rakouských turistů navštívilo Česko. Ačkoliv oficiálně podporuji propagaci jen Rakouska, v České republice se mi moc líbí. Rakušané by měli poznat, jak krásná města jsou Praha, Karlovy Vary, Český Krumlov, jak nádherná je Šumava atd., protože tyto krásy zůstávají pro mnoho z nich neobjeveny. Velmi dobře spolupracujeme s českými cestovními kancelářemi, které nyní nabízejí mnoho zájezdů do Salcburku, kde se Mozart narodil. Ty se dobře kombinují s návštěvou Vídně a Prahy. Tato tři města jsou nejdůležitější z těch, kde Mozart působil. Proto je také očekáván příliv rakouských turistů do Prahy. Jsem velmi ráda, že Česká centrála cestovního ruchu v Rakousku zintenzivnila kampaň na téma Mozart. Viděla jsem velmi hezké velké plakáty. Myslím, že mnoho Rakušanů Česko ani Prahu ještě moc dobře nezná, a právě Mozart by pro ně měl být impulzem, aby konečně poznali město, v němž se cítil tak dobře.

Co bude podle vás v letošní sezoně české turisty v Rakousku nejvíce lákat?
Velmi poptávanými jsou aktivní dovolené spojené s cykloturistikou. A takových máme v nabídce opravdu hodně. Od cyklistických putování stezkami podél úpatí hor až po úžasné vysokohorské cestičky hluboko v horách, jako např. v „Salzkammergutu“ (Solná Komora) nebo v Tyrolských Alpách.

Jaký je podle vašich zjištění nejčastější důvod cest českých turistů do Rakouska?
V první řadě aktivní dovolená na horách. Češi milují naše Alpy a chtějí si je užít. V létě je preferována pěší turistika, cykloturistika a zajištěné cesty – klettersteigy. V zimě sjezdové lyžování. Rádi ale navštěvují i města za účelem nákupů, zhlédnutí památek, výstav, Swarowského atd., jsou zkrátka velmi aktivní. Česká republika se tak pro Rakousko stává důležitým zdrojovým trhem. Loni jsme v Rakousku zaznamenali rekordní počet přenocování českých občanů. Bylo jich přes jeden milion sto padesát tisíc.

www.austria.info/cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001