Menu

Meeting Point a Konference o cestovním ruchu

02. 11. 2003

Při příležitosti nadcházejících mezinárodních veletrhů cestovního ruchu, které se již tradičně konají začátkem ledna v Brně, jsem o rozhovor požádal vedoucího manažera projektu GO a REGIONTOUR 2004 Ing. Miloně Mlčáka. Pane inženýre, k jakému posunu u vás dochází ve srovnání s předchozími ročníky?
Bezesporu k posílení obchodního charakteru veletrhů GO a REGIONTOUR a k efektivnějšímu využívání potenciálu souběžné prezentace krajů České republiky a reprezentativní přehlídky cestovních kanceláří. Nově jsme iniciovali vytvoření pracovní skupiny, jejímiž členy jsou zástupci jednotlivých krajů. Konzultujeme s nimi směrování veletrhů i doprovodných akcí. Příprava je tak efektivnější a my tak daleko výrazněji vystupujeme v pozici asistenta krajů.

V posledních letech doprovodný program zbytněl. Priority vystavovatelů jsou ale jinde. Času na veletrzích chtějí využít především k obchodním jednáním.
Na jedné straně zní pozitivně, že je pro návštěvníky a vystavovatele připraveno mnoho odborných a zábavných programů. Jejich široká škála ale kolikrát nedovolovala účastnit se řady jiných akcí. Pro rok 2004 jsme proto doprovodný program prvních dvou veletržních dnů redukovali a stanovili pouze několik prioritních témat. Hlavním bodem bude „MEETING POINT“ – kontraktačně informační workshop, setkání zahraničních a domácích touroperátorů a odborných novinářů, kteří se zajímají o turistické možnosti regionů České republiky, s podnikatelskými a správními subjekty z jednotlivých krajů České republiky. „MEETING POINT“ pořádáme za oficiální podpory agentury pro cestovní ruch „Czech Tourism“ a cílem je podpora cestovního ruchu v regionech. Dalším neméně významným bodem bude chystaná Konference o cestovním ruchu, jejímiž hlavními tématy bude Novelizace zákona č.159/1999 Sb., Jednotná klasifikace ubytovacích kapacit, Strukturální fondy EU a Malé a střední podnikání versus kraje. Jako již tradičně jsou první dva dny určené pouze odborníkům a do těchto dnů se koncentruje i převážná část obchodních jednání.

Další aktivity, které mohou být zajímavé zejména pro laickou veřejnost, jsme směrovali na víkendové dny. V loňském roce veletrhy GO a REGIONTOUR navštívil Bolek Polívka. Moc se mu u nás líbilo. Nejen z hlediska osobní účasti, ale i podnikatelských aktivit, jako je např. jeho Farma. Když viděl, jak jsou tyto veletrhy koncipovány a kdo je navštěvuje, nebylo daleko k realizaci zajímavého nového projektu. Na sobotu 10. ledna tak připravujeme celodenní pořad „Go šou s Polívkou aneb Bavte se s Bolkem“. Návštěvník tak bude mít nově šanci nejen shlédnout aktuální nabídky cestovních kanceláří a jednotlivých regionů, ale i se s celou rodinou příjemně pobavit.
www.bvv.cz/go

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba