Menu

Přírodním léčivým zdrojem Lázní Slatinice je středně mineralizovaná voda s obsahem sirovodíku, využívaná k léčbě pohybového aparátu, nemocí nervových, kožních, onkologických a nemocí oběhového ústrojí. Služeb a zázemí léčebných lázní využívají vedle lázeňských hostů samoplátců také pojištěnci zdravotních pojišťoven, kteří do Slatinic přijíždějí za komplexní a příspěvkovou lázeňskou léčbou či do odborného léčebného ústavu. Lázně Slatinice zajišťují i pobyty pro širokou veřejnost. Vybrat si lze z pestré nabídky léčebných a relaxačních programů sirných lázní. Lázně zabezpečují široké portfolio samopláteckých pobytů formou cenově zvýhodněných balíčků. Dokážou sestavit i individuální pobyt podle zadání hosta. Ubytování hostů je zajišťováno v lázeňských domech Balnea, Hanačka, Mánes nebo v Penzionu Majorka. Na špičkové úrovni je rovněž poskytována péče v oblasti časné rehabilitace. V Odborném léčebném ústavu rehabilitačním se léčí pacienti po totálních endoprotézách, těžkých úrazech, operacích páteře nebo s revmatologickými a neurologickými onemocněními.

Malebné lázně na úpatí Velkého Kosíře

27. 06. 2018

Výkonnou ředitelku hanáckých lázní, Lázní Slatinice, a. s., Ing. Irenu Vašicovou jsem v souvislosti s hlavním tématem Všudybylu oslovil: Paní ředitelko, krom dominujících léčebných a zdravotně rehabilitačních pobytů se vám výrazně daří v oblasti firemních akcí, konferencí, večírků a teambuildingů.
Daří. Zřejmě i proto, že k léčebné a zdravotněreha­bilitační orientaci našeho zařízení umíme do firemních programů zařadit masáže, léčebné koupele, zábaly, pronájem krytého bazénu, zdravotní přednášky apod. Dokážeme zajišťovat i doprovodné populárně-vědecké a zábavní programy, catering a samozřejmě ubytování. Vše tzv. na klíč podle přání klienta. Průmyslové podniky z celého Česka k nám vysílají zaměstnance na rekondiční, rehabilitační a léčebné pobyty. A protože služeb našich lázní využívají čím dál mladší lidé, zabezpečujeme pro ně jejich věku dopovídající aktivity. Snažíme se je koncipovat tak, aby se u nás nikdo nenudil. Proto pořádáme nejen kulturní akce, ale rozšiřujeme i nabídku sportovních. Hostům je k dispozici vnitřní bazén s whirlpoolem, saunový svět, půjčovna jízdních kol a nordic walking holí, stolní tenis. V rámci turistického informačního centra je možno zapůjčit si přenosné ohniště a jehly na opékání. Po celé léto zde pořádáme bubnování, country večery, letní kino a další kulturní aktivity. V obci Slatinice lze zajistit pronájem Sokolovny, venkovního osvětleného hřiště, fotbalového hřiště, tenisových antukových kurtů a hřiště pro plážový volejbal. Vzhledem k tomu, že se Lázně Slatinice nacházejí na úpatí Velkého Kosíře, který je nádherným přírodním parkem, je v našem okolí velké množství běžeckých tras, tras pro horská kola i nordic walking. Zprostředkovně rovněž nabízíme zapůjčení koloběžek, různé druhy cvičení apod. V krátké dojezdové vzdálenosti jsou pak aquapark (12 km), hřiště na paintball (12 km), golfový resort (20 km) a spousta dalších sportovišť. Pro obdivovatele památek pořádáme výlety po kulturních památkách v okolí, ať už je to Olomouc, Kroměříž, či blíže situované Čechy pod Kosířem s atraktivním muzeem kočárů, Náměšť na Hané, přímo v areálu lázní lze navštívit Galerii Zdeňka Buriana, kde je vystavena unikátní sbírka čítající více než půldruhého sta originálů kreseb, kvašů, akvarelů i olejů a je doplněna dalšími stovkami knih, katalogů a časopisů zachycujících malířovu tvorbu.

**Léčíte pohybové ústrojí, nemoci nervové, kožní, onkologické a cévní.*
To hovoříte o našich léčebných lázních. Naše společnost ale provozuje i odborný léčebný ústav, který byl před třemi lety ještě na třiceti lůžcích. Nyní je na čtyřiceti a od prvního července 2018 bude na padesáti lůžkách. Na přelomu roku chystáme modernizaci balneo provozu v lázeňském domě Morava a dopracováváme generel, který řeší, jak se budou naše léčebné lázně rozvíjet v následujících pěti až deseti letech.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001