Menu

Maďarsko partnerskou zemí

30. 12. 2014

V polovině ledna brněnské výstaviště pravidelně patří veletrhům cestování. Již 25. mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO a 24. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech REGIONTOUR proběhnou ve dnech 15. až 18. ledna 2015. Pořadatelé hlásí zvýšený zájem vystavujících firem, kterých se do začátku prosince 2014 přihlásilo o 44 % víc, než v minulých letech.

Regiontour
se letos představuje v novém formátu zdůrazňujícím spolupráci a nabídku států Visegrádské čtyřky v oblasti cestovního ruchu a rozvoje turistiky v příhraničních regionech. Partnerskou zemí veletrhu se poprvé stalo Maďarsko, které svou prezentaci staví na tradičních silných stránkách své turistické nabídky – lázeňství a gastronomii. V maďarské expozici nebudou chybět zástupci lázní a hotelů ze západního Zadunají, tedy z oblasti, která má k České republice geograficky nejblíže a je atraktivní velkým množstvím termálních pramenů. Návštěvníci poznají také autentickou chuť maďarské kuchyně – klobás a dalších typických specialit. Čeští turisté v Maďarsku v posledních letech obsazují pátou až šestou příčku v počtu návštěvníků.

Základem nabídky
veletrhu REGIONTOUR ovšem zůstávají turistická lákadla v českých, slezských a moravských regionech. Výstavním expozicím v pavilonu P bude už tradičně vévodit rozsáhlý pódiový program folklórních, tanečních, hudebních a dalších vystoupení, kde jednotlivé turistické regiony dostanou prostor k živé prezentaci. Smyslem není jen pobavit návštěvníky a přitáhnout jejich pozornost, ale také zprostředkovat jim autentické informace a zážitky, jaké internet nenabídne. Na pódiu budou zároveň vyhlášeny výsledky soutěže Velká cena cestovního ruchu a v pátek tu proběhnou soutěže o královnu regionů REGION REGINA 2015 a o nejlepší turistický produkt PROFI GO 2015.

Veletržní cestování
samozřejmě zamíří i daleko za české hranice a v sousedním pavilonu F pozve veletrh GO návštěvníky i na velmi exotická místa. Nováčkem je zde například Ghanská národní turistická centrála, která představí Ghanu jako atraktivní turistickou a investiční destinaci v západní Africe. I zde se otevřou hned dvě pódia s doprovodným programem, který atraktivním způsobem přiblíží českým turistům vybrané outgoingové destinace. Na pódiu při vstupu od pavilonu V návštěvníky osloví Asociace českých cestovních kanceláří a agentur s pestrým pásmem prezentací, kde se vystřídají například Národní turistický úřad Dominikánské republiky, Muzeum Karla Zemana v Praze nebo cestování hotelbusem s Pangeo tours na Island, do Mexika i k Viktoriiným vodopádům. Pódium v centru pavilonu F bude patřit doprovodnému programu Pod křídly Asociace cestovních kanceláří ČR, s nímž se návštěvníci vypraví obdivovat například krásy Chorvatska či Řecka a seznámí se s výhodami dovolené pro zralý věk.

3. ročník festivalu RegFoodFest
pozve do světa lákavých chutí. Hlavním partnerem projektu je sdružení Regionální potravina, které již pátým rokem seznamuje spotřebitele s oceněnými regionálními potravinami a zároveň podporuje malé a střední producenty z regionů. Velký prostor bude rovněž věnován prezentaci pivovarů v rámci pivovarských odborných soutěží pod značkou PIVEX. Soutěžní zóna PIVEX nabídne ochutnávky několika druhů piva z českých a moravských pivovarů. Nabídku doplní projekty Vína z Čech a Moravy a Svět kávy. Na RegFoodFest naváže finále již 21. ročníku soutěže Gastro Junior Brno – Bidvest Cup, která je zároveň Mezinárodním mistrovstvím České republiky mladých kuchařů, cukrářů a číšníků. Nejlepší žáci těchto oborů z více než 40 odborných škol budou po tři dny měřit své síly přímo před zraky návštěvníků veletrhů cestovního ruchu.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov,
Agentura Dobrý den, a se rovněž pravidelně starají o zpestření veletržního doprovodného programu. Tentokrát spolu s logistickou společností GLS nabídnou návštěvníkům unikátní pokus o rekord, který jim zpříjemní pobyt na výstavišti. Akce s názvem „Netahejte se s tím, my vám to přivezeme!“ chce docílit co nejvyššího počtu balíků podaných na veletrhu. Každý návštěvník si tak může nasbírané propagační materiály a reklamní předměty nechat zabalit a zaslat domů zdarma. Místo pro podání zásilky bude v ParcelShopu GLS v expozici Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov v pavilonu P. Zároveň zde budou k vidění také pozoruhodné exponáty, mimo jiné i největší jízdní kolo v České republice, které je 450 cm dlouhé, 201 cm vysoké a průměr zadního kola dosahuje 180 cm.

18. ročník festivalu GO Kamera
pak nabídne zcela nevšední cestovatelské zážitky. V Kongresovém centru brněnského výstaviště se bude konat po celé čtyři veletržní dny. Další informace o brněnských veletrzích cestovního ruchu a festivalu chutí a zážitků naleznete na našich webových stránkách.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt