Menu

Společnost Travelex je největším světovým nebankovním poskytovatelem bezhotovostních devizových služeb zajišťujícím integrovaná řešení plateb pro zákazníky v globálním měřítku. Skupina Travelex je rovněž jedním z vedoucích světových partnerů významných bank, cestovních agentur a dalších společností v oblasti outsourcingu peněžních služeb. Společnost Travelex také provozuje přes sedm set směnáren po celém světě.

Lloyd Dorfman, nejvyšší představitel společnosti Travelex, oznamuje vítězství ve výběrovém řízení

23. 01. 2006


Na tiskové konferenci 10. ledna v pražském hotelu Marriott
promluvil zakladatel a nejvyšší představitel společnosti Travelex Lloyd Dorfman o cestě, kterou společnost Travelex urazila, než se z podniku provozovaného jedním člověkem stala jedním z nejúspěšnějších světových specialistů v oblasti devizových služeb. Lloyd Dorfman, který byl v České republice na první oficiální návštěvě, založil společnost Travelex v polovině 70. let jako malou směnárnu v centru Londýna. Díky promyšlenému řízení podniku a strategickým investicím firma vyrostla v největšího světového nebankovního poskytovatele devizových služeb. Zároveň je nejstarším a druhým největším vydavatelem cestovních šeků na světě; na konci roku 2005 byla společnost oceněna na více než 1 miliardu britských liber. Společnost zaměstnává více než 6 tisíc osob ve 35 zemích světa. V České republice vedle směnárenských služeb nabízí klientům i konverze deviz na jejich bankovních účtech, mezinárodní bezhotovostní převody a jedinečné řešení rizik pohybu směnných kurzů (Commercial Foreign Exchange, tj. bezhotovostní devizové obchody).

Lloyd Dorfman hovořil nejen o úspěchu firmy ve světě,
ale i v České republice. Vyjádřil potěšení nad výsledky českého týmu Travelexu, zvláště ve světle jeho posledního úspěchu na pražském letišti Ruzyně: „Vezmeme-li v úvahu rozlohu České republiky, je Travelex od samého počátku svého působení zde jednou z našich nejúspěšnějších dceřiných společností v Evropě. Vstup do České republiky byl naším prvním odvážným krokem do východní Evropy. Vzhledem k našemu úspěchu zde a umístění České republiky v samém středu Evropy však předpokládáme, že nebude trvat dlouho a otevřeme provozovny v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku nebo v některé ze zemí, kde ještě nemáme zastoupení. V minulosti jsme byli poněkud opatrní v rozšiřování obchodu do tohoto regionu. Společnost Travelex považuje za jednu ze svých priorit dodržování mezinárodních opatření v boji proti praní špinavých peněz a prosazuje transparentnost obchodních a dalších finančních transakcí. Je pro nás proto životně důležité, abychom působili v transparentním a "čistém“ prostředí. I z tohoto důvodu jsme nadšeni tím, že jsme před nedávnem vyhráli výběrové řízení na provoz směnáren v novém terminálu Sever 2 pražského letiště, a jsme hrdí, že jsme tento tendr vyhráli díky našim kvalitám, dobrému jménu, mezinárodním zkušenostem a výborným referencím z našeho současného provozu v terminálu Sever 1. Je to pro nás důležitým signálem, že podmínky pro podnikání v tomto regionu se stále zlepšují."

Otevřením nových směnáren na pražském letišti
bude společnost Travelex na území České republiky provozovat celkem 9 směnáren, v nichž zaměstnává 40 pracovníků. V roce 2006 očekává obrat přes 1 miliardu Kč.

Hlavní strategií celé Travelex Group
je rozšíření bezhotovostních devizových služeb Commercial Foreign Exchange, CFX). V loňském roce společnost Travelex otevřela nové oddělení CFX, jež dnes v Praze čítá 10 zaměstnanců, kteří mají k dispozici podporu ze strany týmu expertů působících v mateřské firmě ve Velké Británii. Mezi nejdůležitější principy oddělení Travelex CFX patří kvalitní služby vedoucí ke snižování nákladů klientů (výhodné směnné kurzy a nízké poplatky) a snižující riziko proměnlivých kurzů. Toho Travelex dosahuje díky kvalifikovanému a vstřícnému personálu, mezinárodním zkušenostem a pokrytí, nejnovějším technologiím a kupní síle. Obrat oddělení CFX společnosti Travelex Česká republika je v roce 2006 naplánován na 6 miliard Kč a do budoucna lze předpokládat významný nárůst.

Travelex Czech Republic a.s.
Národní 28, 110 00 Praha 1
tel: 221 105 371
fax: 224 949 002
e-mail: info@travelex.cz
www.travelex.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo