Menu

Lipensko? To je velká příležitost!

27. 10. 2014

Destinační management LIPENSKO, o. p. s., pořádal 3. října 2014 v Horní Plané setkání starostů a podnikatelů v cestovním ruchu s představiteli státní správy a krajské samosprávy. Tématem byl alarmující stav vylidňování Lipenska a Vyšebrodska v důsledku absence pracovních příležitostí a nástin možností dlouhodobě udržitelného hospodářského rozvoje. Ředitel Destinačního managementu LIPENSKO Martin Řezáč spolu se Zdeňkem Zbytkem, majitelem hotelu Smrčina, v němž se setkání konalo, přivítali hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimolu, první náměstkyni Ministerstva pro místní rozvoj ČR pro evropské programy Kláru Dostálovou, generálního ředitele České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Rostislava Vondrušku, vedoucí oddělení marketingu a cestovního ruchu Krajského úřadu Jihočeského kraje Vladimíru Vyhnálkovou, starosty měst a obcí Lipenska a další účastníky. Při té příležitosti jsem o krátké vyjádření požádal první náměstkyni ministryně pro místní rozvoj ČR paní Kláru Dostálovou.
Jsem velice ráda, že jsem se mohla semináře v malebném městě Horní Planá zúčastnit a přijet k Lipenskému jezeru jinou stranou, než se obvykle jezdí. Území od Kvildy dolů je ideální pro rozvoj cestovního ruchu. Je záhodno, aby se cestovní ruch v různých destinacích České republiky rozvíjel rovnoměrně. Proto je třeba připravit takové zázemí a náplň pobytů, aby se turisté na daných místech zdržovali déle, než tzv. na otočku nebo na jeden den. To samozřejmě zahrnuje nejen rozvoj ubytovacích možností, ale i vytváření prostoru pro realizaci aktivit, kvůli nimž do daného regionu přijíždějí. A Lipensko? To je velkou příležitostí. Jsou zde vynikající přírodní podmínky, bylo by škoda jich nevyužívat. Doporučuji všem zdejším podnikatelům, ať neklesají na mysli a vydrží. V Ministerstvu pro místní rozvoj mají spolehlivého partnera. Společně s destinačním managementem budeme usilovat o to, aby vyšší návštěvnost, respektive rozvoj cestovního ruchu, tj. útraty turistů, přinášely do tohoto regionu další pracovní příležitosti a prosperitu.

Paní náměstkyně, vzdor tomu, že jsem se narodil v Táboře, rod Kainců pochází odtud, ze Šumavy. Ostatně můj jmenovec, Jaromír Kainc, provozuje úžasné pohostinství ve Čkyni. Jaký je váš vztah k nám Jihočechům?
K Jihočechům musí mít kladný vztah snad úplně každý. Já osobně mám k jižním Čechám i osobní vazby, v Blatné mám rodinné zázemí. Jižní Čechy jsou prostě nádherné.

A co jihočeský hejtman Jiří Zimola?
Je politikem, který má „tah na branku“, a s takovými ráda spolupracuji.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt