Menu

Léčebné lázně v Lednicko-valtickém areálu UNESCO

25. 07. 2019

Setkání s ředitelkou Lázní Lednice, s. r. o., Petrou Kalců začínám konstatováním: Přestože vaše léčebné lázně jsou nejmladší v Česku, během dvanácti let se staly velmi známou značkou a zárukou kvality.
Samozřejmě nás to těší. Velkou zásluhu na jejich renomé má profesionalita zaměstnanců. Bez nich by léčebné lázně nemohly být úspěšně. Lázeňským hostům vycházíme vstříc ve všech směrech. Rádi se k nám vracejí nejen kvůli kvalitní péči a modernímu vybavení našich lázní. K opakovaným léčebným a wellness pobytům je motivuje i genius loci Lednice a jejího malebného okolí. Spokojení hosté jsou devízou, díky níž už dvanáct let úspěšně budujeme značku Lázně Lednice.

Léčebné lázně se orientují na třítýdenní a delší pobyty. Ty jsou zpravidla hrazeny zdravotními pojišťovnami.
Už od vzniku Lázní Lednice bylo naším cílem navázat na balneologické úspěchy ostatních léčebných moravských a slezských lázní aplikujících jodobromovou solanku z terciéru. Statut léčebných lázní jsme získali nejen díky uzdravujícímu přírodnímu léčivému zdroji, ale také díky obrovskému nasazení mé předchůdkyně Ing. Ďurišové, pana starosty RNDr. Kabáta a ředitele tehdy sesterských Lázní Hodonín Ing. Milana Sýkory při vyřizování související administrativy. Z hlediska balneologie dnes poskytujeme procedury zaměřené na léčbu pohybového ústrojí a neurologického systému. Kvalitou zázemí a jedinečným koloritem Lednice a jejího okolí jsme schopni nadchnout také firemní a wellness klientelu. Velice žádaná je například unikátní procedura Balíček Kleopatra. Jedná se o rituál zahrnující koupel, celotělový peeling, zábal a masáž olejem královny Kleopatry. Mohu hrdě konstatovat, že naše léčebné lázně v současné době nabízejí přes sto procedur.

Jste jediné léčebné lázně na území chráněném organizací UNESCO.
Strategická lokace v Lednicko-valtickém areálu, zapsaném v seznamu světového kulturního a přírodního dědictví lidstva UNESCO, jim dodává na ještě větší atraktivitě. Procházky nedalekou zámeckou zahradou jsou našimi hosty velmi vyhledávány.

Dnes je Lednice proslulá nejen historickým bohatstvím a krásou přírody, ale i léčebnou úspěšností vašich lázní a multifunkční lázeňskou kolonádou.
Lázeňská kolonáda dodala ten správný punc lázeňství tomuto malebnému místu na jižní Moravě. Již od svého oficiálního otevření v roce 2014 poskytuje rozmanitá místa k odpočinku, relaxaci i kulturnímu vyžití. Centrem kolonády je podsvícená fontána. Její barevná hudba po setmění dokresluje jedinečnou atmosféru Lednice. Kolonáda, i díky své strategické poloze, je bezbariérově přístupná také imobilním hostům. Je to jakési lednické kulturní epicentrum, kde se pořádají rozmanité akce. Každoročně je využívána při příležitosti otevírání lázeňské sezony či lázeňského vinobraní pořádaného lázeňským domem Perla a k promítání letního kina, které pořádá obec.

Od loňského roku je obec Lednice jediným vlastníkem vašich lázní.
A starosta Lednice je naším jednatelem. S obcí máme skutečně vřelé vztahy. Velice si této podpory vážíme a věříme, že společnými silami budeme upevňovat věhlas Lednice nejen jako sídla v areálu UNESCO, ale také jako lázeňského místa.
S Petrou Kalců hovořil Matouš Kainc.


Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 05/2019
05/2019 číst aktuální číslo
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar