Menu

Lázeňský a festivalový hotelový komplex Spa Hotel Thermal**** je situován v samém srdci Karlových Varů, nedaleko sadů Antonína Dvořáka a kolonád s léčivými prameny. Disponuje jedním z největších kongresových center v západních Čechách. Jeho celková kapacita přesahuje dva tisíce konferenčních míst. Největší měrou se na ní podílí Velký sál s 1 148 místy. Dalších tisíc míst je rozloženo mezi další dva sály a menší salonky, všechny s variabilním uspořádáním. Centrum je tak vhodné pro pořádání kongresů všech druhů a velikostí – od menších akcí komorního typu až po velké mezinárodní konference.
Hotel nabízí komfortní ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových pokojích a v apartmánech. Pokoje s balkony mají výhled na lázeňskou část města. Pokoje s francouzskými balkony do parku.

Snídaně, obědy a večeře jsou servírovány v hotelové restauraci formou bufetových stolů. Část restaurace prochází do prostorné venkovní terasy s výhledem do centra Karlových Varů. Vedle hotelové recepce je k dispozici Film Café s nabídkou teplých a studených nápojů a lehkého občerstvení.
Moderní balneo centrum nabízí širokou škálu léčebných kúr. Nachází se v prvním a druhém bezbariérově dostupném podzemním patře. Nabízí více než padesát léčebných a zdravotněreha­bilitačních procedur a služeb, které je spolu s wellness službami možné zakoupit v balneo recepci ve 2. patře.
Wellness centrum disponuje vnitřním bazénem, whirlpoolem, Kneippovým chodníkem, parní lázní, finskou saunou, infrakabinou a dobře vybaveným fitness.
Neubytovaným hostům, krom různých masáží, hydroterapie, elektroterapie a dalších wellness procedur, Spa Hotel Thermal nabízí i ambulantní balíčky.

Léčebná lázeňská péče hlavním důvodem

27. 06. 2018

Rozhovor pro lázeňské vydání Všudybylu jsem s generální ředitelkou Spa Hotelu Thermal Klárou Dytrychovou zahájil otázkou:
Paní ředitelko, jaký jste měli loňský rok 2017?
V porovnání s rokem 2016 ještě úspěšnější. Významně tomu napomohlo, že jsme se navrátili k arabsky hovořící klientele. Podařilo se nám tak kompenzovat fakt, že v Karlových Varech ubyla středněpříjmová vrstva klientely ruské. Kromě arabských hostů nám výrazně přibyly i asijské skupiny. U těch došlo k navýšení o neuvěřitelných 323 procent. Z arabsky mluvících zemí se momentálně rekrutuje nejvíc hostů, kteří se k nám opakovaně vracejí.

Co je k vám přivádí?
Protože jsem předtím pracovala pouze v pražských hotelech umístěných v centru Prahy, teprve až tady jsem se prvně setkala s tím, že opakovaných hostů je přes polovinu. Že tu dokonce máme pětapadesát procent takových, kteří k nám jezdí na měsíc až dva dvakrát v témže roce. Někdy se až člověk diví, že v když Karlových Varech zůstávají dvakrát dva měsíce, nechtějí ještě vyšší komfort, než jim náš čtyřhvězdičkový hotel může před svou generální rekonstrukcí poskytnout. Pokud se na toto téma rozhovoří, vždycky jako hlavní důvod uvádějí, že tu máme ve Varech nejlepší léčení. Takže krom toho, že se vracejí do důvěrně známého prostředí a také kvůli našemu personálu, na který si tak zvykli, že naše zaměstnance znají jmény a naši lidé si zase pamatují, co ten který z hostů preferuje a vyžaduje, hlavním důvodem jejich věrnosti je úroveň naší léčebné lázeňské péče. Hosté v ceně pobytu mají tři léčebné procedury denně plus lékaři a dietology naordinovanou speciální stravu odpovídající jejich indikaci. Říkají – a informaci zázračné účinnosti lázeňských léčebných pobytů ve Spa Hotelu Thermal předávají svým známým, z nichž se posléze stávají naši noví hosté –, že co se léčebné péče týče, mají za to, že jsme v Karlových Varech nejlepší. O tom, aby to tak zůstalo, v našem balneo provozu pečuje pětačtyřicet kolegů, masérů, fyzioterapeutů, lázeňských pracovníků, zdravotních sester apod., včetně pěti lékařů. Držíme tu nepřetržitou zdravotní službu.

Naposledy jsme se potkali 1. března 2018 na Balneo party, kde jsem u vás při té příležitosti dělal pro Všudybyl rozhovor s primátorem Karlových Varů Petrem Kulhánkem a předsedou vašeho představenstva Ivanem Chadimou (viz archiv www.e-Vsudybyl.cz, článek „Balneo party Spa Hotelu Thermal“). Kdybyste měla vyzdvihnout přednosti Karlových Varů, které jsou zřejmě po Praze nejfrekventovanější turistickou destinací České republiky…
Ano, naposledy jsme se u nás setkali, když jsme tu po rekonstrukci do plného provozu slavnostně uváděli náš balneo provoz. A pokud bych měla hovořit o atraktivitách Karlových Varů? V prvé řadě to samozřejmě jsou přírodní léčivé zdroje. Zejména horké léčivé termální prameny. Lázeňská zóna Karlových Varů je atraktivní i svojí architekturou. Když vyjedete na některou z vyhlídek, například na Dianu, je to nádherný pohled. Kolonády, kavárničky, parky máte jako na dlani… Ze všeho vyzařuje klidná, pohodová atmosféra světově renomované lázeňské metropole. Pokud už tu nejste přímo v přírodě, pak velmi blízko přírody. Blízko lesů, vyvřelých skalních masivů včetně malebně tajemných Svatošských skal proti proudu Ohře nad Karlovými Vary. A když už hovořím o okolí Karlových Varů, nesmím zapomenout na zdejší pohoří, Slavkovský les, který je chráněnou krajinnou oblastí, na středověce rázovité město Loket, hrad a zámek Bečov s relikviářem svatého Maura aj. Zkrátka je tu spousta cílů, které stojí za to navštívit.

Léčebný lázeňský režim je hodně přísný a fyzicky náročný. Mají vaši hosté chuť a čas tyto další krásy Karlovarska poznávat?
Bezesporu. Ale ještě k léčení: devadesát procent hostů Spa Hotelu Thermal je v Karlových Varech na léčení. Pouze deset procent na leisure pobytu. Hosté, kteří jsou u nás na léčení, mívají léčebný program až do podvečera. Procedury, aby se jejich organismu dostával čas na adaptaci, tak bývají například časovány na desátou hodinu, na jednu po obědě a pak až třeba na čtvrtou. Léčebné kůry u nás podáváme až do osmnácté hodiny. Veškeré pobytové balíčky, které prodáváme s léčením, obsahují šestkrát týdně tři léčebné procedury. Jediným volným dnem je neděle. V neděli se tak naši hosté mohou vydat i na celodenní výlet do Prahy.

Dotkla jste se chystané rekonstrukce hotelu. Čím budete začínat?
Na rekonstrukci tvrdě pracujeme. Naše hotelová společnost navýšila základní jmění ze státních zdrojů. To znamená, že spadáme pod zákon o veřejných zakázkách. Na jakoukoli věc, kterou tu chceme realizovat, proto musíme vypsat veřejnou zakázku. Momentálně máme vysoutěženy projektanty, kteří mají rekonstrukci vyprojektovat, a postupujeme dál s tím, že předpokládáme, že začátek rekonstrukce bude startovat v listopadu tohoto roku. Rekonstrukce bude realizovaná za provozu. V první fázi, v zimních měsících, se chystáme na upgrade pokojů od desátého do patnáctého patra.

Co generální ředitelce Spa Hotelu Thermal momentálně dělá radost?
Že už je konečně krásné počasí a že půjdeme do léta. To v hotelnictví, a zejména v lázeňském hotelnictví, znamená příliv dalších hostů. Nejen těch, kteří budou využívat naše ubytovací služby, ale i těch, kteří obsadí venkovní restaurační terasu. Bohužel nám do toho v květnu spadal ramadán. Co se týkalo květnových akcí souvisejících s naším hotelem, které mi rovněž udělaly radost, určitě bych jmenovala Food festival, jehož se v prostoru před naším hotelem zúčastnily kulinářské týmy řady hotelů a restaurací; Karlovarský půlmaraton (19. 5.) – tiskovou konferenci a další věci s ním související jsme měli tady; hned nato následovala FISAF – soutěž dětských kategorií v aerobiku. A těším se na Karlovarský filmový festival a na podzimní Tourfilm a Tour Region Film, které jsou pro Karlovy Vary velikým přínosem.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka