Menu

Lázně Luhačovice představily nový lázeňský pohárek Labuť

27. 06. 2018

Po úspěšném pohárku Nectarium, který podle rozhodnutí poroty zvítězil v roce 2016 v designérské soutěži a byl v různých barevných variantách představen v uplynulých dvou sezonách, připravily Lázně Luhačovice, a. s., na květnovou slavnost Otevírání sezony další novinku. Stal se jí pohárek s názvem Labuť zkušeného českého designéra Daniela Piršče. Jeho návrh, který postoupil do finále designérské soutěže v roce 2016, získal největší přízeň ve veřejném hlasování.
Autora inspirovala labuť a její dlouhý krk mírně prohnutý do písmene S. Obdobný motiv byl inspirací i pro architekta Dušana Jurkoviče, který plastiky labutí použil na hlavní vstupy dnešního hotelu Jurkovičův dům. Pohárek vyniká jemnou kompaktní linií a originálním propojením madla a pítka, které přechází v náustek. Podstatu designu nejlépe vystihuje sám autor: „V našem světě všechno dávno existuje, jen se to zdá být skryté…“
Originální lázeňské pohárky Labuť a Nectarium jsou v prodeji výhradně v zařízeních akciové společnosti Lázně Luhačovice.

Luhačovická kolonáda i Jurkovičův Vodoléčebný ústav s plovárnou se dočkají revitalizace
Hosté a příznivci Luhačovic si už zvykli, že každý rok Lázně Luhačovice, a. s., modernizují nejen svá zařízení, ale výrazně se podílejí i na investicích určených pro širokou veřejnost. Letos se mohou těšit na dlouho očekávanou rekonstrukci kolonády, haly Vincentka a přilehlých prostor. Půjde o nejrozsáhlejší obnovu v její sedmdesátileté historii. Této monumentální stavbě lázeňského středu vrátí její původní lesk. Jedná se o projekt, kam bude mířit zdaleka nejvíc finančních prostředků a energie. Původní pítko uprostřed kolonády znovu ožije a bude nabízet léčivý pramen. Samotná hala Vincentka bude vybavena moderní technikou pro pořádání společenských akcí a v prvním patře a na ochozech vznikne zajímavá interaktivní expozice o vzniku luhačovických přírodních léčivých vod. Rozsah stavebních a restaurátorských prací je veliký a technologicky náročný. Doba obnovy je plánována na přibližně jeden rok. Pobyty v Luhačovicích a procházky lázeňským parkem budou ale i tak atraktivní a plné lázeňské pohody. Je to dáno nejen rozlehlostí parku, ale hlavně jeho kondicí, která je po rekonstrukcích komunikací, obnově zeleně i vybudování nového pítka nejlepší za poslední dekádu.
Stranou nezůstane ani kulturní památka a výjimečné architektonické dílo Dušana Jurkoviče, Vodoléčebný ústav a Říční a sluneční lázně. I tyto objekty se v nejbližších letech dočkají obnovy. Cílem je zabránění zhoršování technického stavu a zachování památkové hodnoty staveb. V první etapě bude areál přeměněn na muzeum. Ve střednědobém horizontu by se komplex měl změnit na hotel s wellness centrem. Areál dokončený v roce 1903, který zažil největší slávu v období první republiky, tak má ambici stát se dalším turisticky atraktivním místem Luhačovic pro další generace.
Financování obou projektů bude zajištěno z IROP v kombinaci s vlastními zdroji akciové společnosti Lázně Luhačovice.

Modernizace od hotelů až po cukrárnu
Díky rozšíření a modernizaci si pro svůj pobyt mohou od začátku roku hosté Lázní Luhačovice, a. s., opět vybrat bývalý penzion Riviera, který se změnil na moderní tříhvězdičkový garni hotel s 73 lůžky, recepcí, restaurací a novým výtahem. K původní budově z roku 1928 s dvoupodlažní přístavbou ze 70. let minulého století byla během realizace doplněna další dvě patra. Celý objekt hotelu, který se nachází v blízkosti centra města u vstupu do lázeňského parku, se tak výškově srovnal a obě části působí souměrně.
Pět týdnů v únoru a březnu stačilo k tomu, aby se také interiér hotelu Palace proměnil k nepoznání. Pozornost byla věnována výměnám všech koberců, ale hlavně rekonstrukci společných prostor. První etapa rekonstrukce největšího luhačovického hotelu přinesla i zvýšení kvality stravování.
Lázně Luhačovice, a. s., nezapomínají ani na investice, které zlepší kvalitu služeb pro dětské pacienty. V dětské léčebně Vítkov je proto naplánováno rozšíření již nedostačujících prostor jídelny včetně příslušných gastroprovozů. Hosté budou mít k dispozici větší vstupní halu s recepcí, dětským koutkem a venkovní krytou terasou. Počítá se i se čtyřmi novými pokoji s kapacitou dvanácti lůžek. Práce budou zahájeny v listopadu 2018.
Od května je po rekonstrukci otevřena také populární cukrárna na Lázeňském náměstí, jejíž dezerty a skvělá káva neodmyslitelně patří k lázeňské atmosféře.

Příznivci Četníků z Luhačovic mohou strávit týden v seriálovém hotelu Popper
Chtěli byste zažít atmosféru první republiky, ve které se odehrávaly příběhy seriálu Četníci z Luhačovic, a strávit pobyt v přímo hotelu Popper? Pro všechny, kteří se by se chtěli přenést v čase o sto let zpět, připravila akciová společnost úplně nový a po všech stránkách výjimečný pobyt Dovolená v hotelu Popper aneb za Četníky do Luhačovic, inspirovaný úspěšným seriálem České televize.
Účastníci budou ubytováni v hotelu Dům B. Smetany, na jehož balkoně bude, podobně jako v seriálu, skutečný nápis „Hotel Popper“. Personál bude v dobových kostýmech, na ulici se o pořádek postarají četníci v uniformách z roku 1919 a nebude chybět ani dobový jídelní lístek a další překvapení. Součástí pobytu bude také organizovaný program s filmovou tematikou, jehož součástí bude promítání vybraného dílu seriálu, beseda s jeho tvůrci, DVD se všemi díly seriálu nebo zájezd do Kabinetu filmové historie a Filmového uzlu Zlín. Chybět nebudou ani procedury, základem jsou služby odpovídající osvědčenému pobytu Lázeňská dovolená. Pobyt byl naplánován ve dvou termínech. První z nich se uskutečnil za velkého zájmu na konci dubna. Druhý je naplánován v týdnu od 30. září do 7. října 2018.
„Na myšlenku využití filmové tematiky u pobytu nás přivedla tradice filmové tvorby v regionu, stále častější natáčení v Luhačovicích, rostoucí poptávka filmových štábů po Luhačovicích jako atraktivní lokaci, ale i zájem samotných hostů. V neposlední řadě jsme tento produkt zamýšleli jako netradiční ochutnávku doby, kdy vznikalo Československo, což si právě připomínáme,“ řekl MUDr. Eduard Bláha, generální ředitel Lázní Luhačovice, a. s.
Netradiční pobyt oslovil i porotu v soutěži Velká cena cestovního ruchu 2017/2018, která mu udělila první místo v kategorii nejlepší lázeňský a wellness balíček. Zaujalo ji především propojení odkazu televizního pořadu s aktivním pobytem a ocenili originální nápad s regionálním přesahem a s nápaditou a dobře cílenou komunikací.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo