Menu

Lázeňský hotel Vila Antoaneta v Luhačovicích zahájil

12. 06. 2006

MVDr. Antonína Plachého jsem navštívil v Luhačovicích při příležitosti otevření nového lázeňského hotelu Vila Antoaneta v Pražské čtvrti. Toto zařízení, nabízející komplexní služby pod jednou střechou, vzniklo propojením původních vil Pernštýn a Petřín se zcela novým centrálním lázeňským domem – Vilou Antoaneta. Pane doktore, vaše lázeňské společnosti přesto, že v nich poskytujete léčebnou péči českým a zahraničním samoplátcům, se do značné míry orientují na poskytování léčebné péče pojištěncům českých zdravotních pojišťoven.
Jsme privátním řetězcem provozujícím lázeňské hotely Miramare v Luhačovicích, Royal Mariánské Lázně a komplex Sirnatých lázní Ostrožská Nová Ves a 31. května k nim přibyl v Luhačovicích lázeňský hotel Vila Antoaneta.

Vaše společnosti nezapomínají ani na oblast charity.
Ano, protože naši pomoc potřebuje řada lidí, nejvíce pak děti. Má dcera je majitelkou agentury „Korunka“ a ve spolupráci s naší společností již popáté realizovala módní přehlídku modelů Beaty Rajské. V prosinci pak charitativní koncert s Bárou Basikovou. Děláme turnaj osobností. Výtěžky, kolem devadesáti tisíc korun na jednu akci, šly na dětské oddělení do Uherského Hradiště, do dětského oddělení nemocnice Zlín, na dětské onkologické oddělení do Černých Polí do Brna a již podruhé jsme dávali padesát tisíc korun Dětskému domovu do Valašského Meziříčí. Přispíváme Fondu ohrožených dětí, na adopce dětí v zahraničí apod.

Pane doktore, předseda představenstva Royal Spa, a.s. Ing. Martin Plachý je členem marketingové komise Svazu evropských lázní. Vy sám jste byl po řadu let předsedou představenstva Svazu léčebných lázní ČR. Co podle vás české léčebné lázeňství nejvíce trápí?
Snaha ministra zdravotnictví a lékařských společností, u nichž má podporu, výrazně omezit bezplatnou zdravotní péči a snížit počty léčebných lázeňských návrhů pacientům, jež takovéto léčení potřebují. Čili omezit nejen komplexní lázeňské pobyty, ale i příspěvkové lázeňské léčby, při nichž si pacienti hradí ubytování, stravování, a pouze léčení platí zdravotní pojišťovna. V současné době není ze strany lékařů na lázeňskou léčbu jednotný názor. Jedna část – specialisté ORL, rehabilitace aj. – říká: „Ano, léčebné lázeňství má veliký význam pro léčbu nemocných lidí, mj. i proto, že výrazným způsobem omezuje spotřebu léků.“ Během několika let totiž u farmak došlo k nárůstu cen až o třicet procent. O desítky miliard korun. V léčebném lázeňství ale za poslední tři roky k nárůstu plateb na lázeňské pobyty nedošlo ani o korunu, a to ještě pan ministr avizuje, že nás v příštím pololetí oklestí o půldruhé miliardy, tj. o padesát procent z objemu financí, které byly doposud zdravotními pojišťovnami směrovány na léčebné lázeňství. K tomu bohužel nutno přičíst, že mnozí lékaři, kteří vlastní rehabilitační zařízení nelázeňského typu, tzv. odborné léčebné ústavy, mají k léčení přírodními léčebnými zdroji odpor. V přírodních léčivých zdrojích vidí konkurenci, jež ohrožuje jejich byznys, takže se jim hodí absence jednotného indikačního seznamu, který by pravděpodobně způsobil odliv pacientů z tzv. „oluček“ – odborných léčebných ústavů do léčebných lázní. V současné době je léčebné lázeňství v České republice na velmi vysoké úrovni. Nejenom po stránce odborné, ale i technické, věcné a personální. Mezi jednotlivými lázeňskými společnostmi je totiž velmi výrazná zdravá konkurence a i ty nejmenší léčebné lázně v místech, která nemají světovou tradici, se snaží, aby klient dostal vše v nejvyšší kvalitě, byl spokojen se službami a rád se k nim vracel. Téměř všechny společnosti, jež podnikají v léčebném lázeňství, proto vynaložily spoustu finančních prostředků do lidských zdrojů na zvyšování odbornosti personálu, do léčebných technologií, vybavení objektů a jejich okolí včetně úprav lázeňských parků atd.www.royalspa.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo