Menu

Lázeňský hotel Thermal****
jedním z největších multifunkčních kongresových center České republiky

30. 10. 2006

Nepřehlédnutelnou dominantou Karlových Varů
Při příjezdu do malebného města Karlovy Vary je zřejmé, že čtyřhvězdičkový hotel Thermal je jednou z dominant těchto světoznámých lázní. Svou velikostí a rozlohou patří k největším komplexům v České republice. Ačkoli se názor na tuto stavbu liší, nelze opomíjet fakt, že k městu Karlovy Vary patří a je jeho nedílnou součástí. Vždyť kdo by si dokázal představit Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech bez Thermalu? Už to, že se koná právě zde, svědčí o tom, že tento komplex je vskutku multifunkční a že nabízí širokou škálu služeb. Ať se jedná právě o kongresové prostory (Velký sál – 1200 míst, Malý sál – 250 míst, Kongresový sál – 300 míst a spoustu dalších sálů, salonků a ploch), ubytovací část (468 lůžek), velkokapacitní parkoviště s garáží, lázeňské léčebné zázemí či výstavní plochy. Kromě Mezinárodního filmového festivalu se zde koná řada dalších významných akcí, jež se stávaly či následně stávají každoroční tradicí. Z těch největších zmiňme Fresh Film Fest, vyhlášení ankety Zlatá hokejka, celostátní Silniční konference, Gastroenterologické dny nebo konference Doprava a technologie k udržitelnému rozvoji.

Kongresovým centrem se sálem pro 1200 účastníků
V současné době je snahou vedení hotelu zaměřit se právě na rozvoj kongresové turistiky. Vzhledem k vybavení a kapacitě je hotel Thermal schopen uspokojit i tu nejnáročnější klientelu. Technické zázemí sálů je na vysoké úrovni. Plně klimatizovaný Velký sál s pohyblivým jevištěm, nastavitelnými stěnami z přírodního kamene, širokoúhlým plátnem, digitálním ozvučením a překladatelskými kabinami patří k absolutní špičce. I z tohoto důvodu je vyhledávaným místem nejen k pořádání kongresů a seminářů, ale i k vystoupení našich předních umělců. Ovšem kongres není jen o sálech a ubytování. Účastníci zde mohou využít několik gastronomických středisek, kulturní centrum nebo sportovně-relaxační areál, jemuž vévodí nekrytý termální bazén s průměrnou roční teplotou vody 29 °C. Příznivci golfu mají možnost zahrát si na jednom z mnoha hřišť, které Karlovy Vary obklopují.

Místem golfových a krátkodobých relaxačních pobytů
Golfové pobyty, i to je jedna z dalších novinek hotelu Thermal. Tento sport, jež si získává stále více příznivců, nyní zařadil hotel Thermal do své nabídky krátkodobých relaxačních pobytů. A rozhodně nejsou určeny jen profesionálům, ale i naprostým začátečníkům, kterým jsou k dispozici plně kvalifikovaní trenéři. Nesmíme opomenout ani další druh pobytu, který v současné době lázeňský hotel Thermal nabízí, a to relaxační oddychové programy pro manažery. Ty jsou určeny především pro firmy a jejich zaměstnance. Jedná se o krátkodobé 2,3 a 4denní wellness pobyty, které s oblibou využívají časově zaneprázdnění lidé.www.thermal.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001