Menu

Lázeňský hotel Thermal****
jedním z největších multifunkčních kongresových center České republiky

30. 10. 2006

Nepřehlédnutelnou dominantou Karlových Varů
Při příjezdu do malebného města Karlovy Vary je zřejmé, že čtyřhvězdičkový hotel Thermal je jednou z dominant těchto světoznámých lázní. Svou velikostí a rozlohou patří k největším komplexům v České republice. Ačkoli se názor na tuto stavbu liší, nelze opomíjet fakt, že k městu Karlovy Vary patří a je jeho nedílnou součástí. Vždyť kdo by si dokázal představit Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech bez Thermalu? Už to, že se koná právě zde, svědčí o tom, že tento komplex je vskutku multifunkční a že nabízí širokou škálu služeb. Ať se jedná právě o kongresové prostory (Velký sál – 1200 míst, Malý sál – 250 míst, Kongresový sál – 300 míst a spoustu dalších sálů, salonků a ploch), ubytovací část (468 lůžek), velkokapacitní parkoviště s garáží, lázeňské léčebné zázemí či výstavní plochy. Kromě Mezinárodního filmového festivalu se zde koná řada dalších významných akcí, jež se stávaly či následně stávají každoroční tradicí. Z těch největších zmiňme Fresh Film Fest, vyhlášení ankety Zlatá hokejka, celostátní Silniční konference, Gastroenterologické dny nebo konference Doprava a technologie k udržitelnému rozvoji.

Kongresovým centrem se sálem pro 1200 účastníků
V současné době je snahou vedení hotelu zaměřit se právě na rozvoj kongresové turistiky. Vzhledem k vybavení a kapacitě je hotel Thermal schopen uspokojit i tu nejnáročnější klientelu. Technické zázemí sálů je na vysoké úrovni. Plně klimatizovaný Velký sál s pohyblivým jevištěm, nastavitelnými stěnami z přírodního kamene, širokoúhlým plátnem, digitálním ozvučením a překladatelskými kabinami patří k absolutní špičce. I z tohoto důvodu je vyhledávaným místem nejen k pořádání kongresů a seminářů, ale i k vystoupení našich předních umělců. Ovšem kongres není jen o sálech a ubytování. Účastníci zde mohou využít několik gastronomických středisek, kulturní centrum nebo sportovně-relaxační areál, jemuž vévodí nekrytý termální bazén s průměrnou roční teplotou vody 29 °C. Příznivci golfu mají možnost zahrát si na jednom z mnoha hřišť, které Karlovy Vary obklopují.

Místem golfových a krátkodobých relaxačních pobytů
Golfové pobyty, i to je jedna z dalších novinek hotelu Thermal. Tento sport, jež si získává stále více příznivců, nyní zařadil hotel Thermal do své nabídky krátkodobých relaxačních pobytů. A rozhodně nejsou určeny jen profesionálům, ale i naprostým začátečníkům, kterým jsou k dispozici plně kvalifikovaní trenéři. Nesmíme opomenout ani další druh pobytu, který v současné době lázeňský hotel Thermal nabízí, a to relaxační oddychové programy pro manažery. Ty jsou určeny především pro firmy a jejich zaměstnance. Jedná se o krátkodobé 2,3 a 4denní wellness pobyty, které s oblibou využívají časově zaneprázdnění lidé.www.thermal.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo