Menu

Lašská brána Beskyd - lokální destinační management?

17. 04. 2009

Pojem Lašská brána Beskyd
je souhrnné označení pro spolupráci obcí ležících v podhůří Beskyd. Tyto obce – Kopřivnice, Štramberk, Příbor a Hukvaldy – mají k sobě velice blízko a nabídkou se vzájemně dobře doplňují. Myšlenka jejich spolupráce v cestovním ruchu je stará více než deset let. Již tehdy vznikaly společné produkty, ale markantnější rozvoj nastal až vytvořením pozice tzv. manažera destinace na městském úřadě v Kopřivnici, který má rozvoj spolupráce ve své pracovní náplni. V současnosti ovšem obce Lašské brány nevytvářejí žádné sdružení, svazek obcí či jiný právní subjekt. Spolupráce mezi nimi je na velmi neformální úrovni a hlavním tahounem je právě město Kopřivnice. Rok 2008 znamenal určitý posun. Podpisem smlouvy dostaly vazby formálnější charakter a začalo se vážněji mluvit o způsobech financování. Při hlubší analýze činností ale nelze říci, že se v tuto chvíli jedná o standardní destinační management nebo, chceme-li, organizaci cestovního ruchu. Na druhou stranu řada aktivit, i když v lokálním měřítku, se činnostem organizátora cestovního ruchu blíží. Aktéři spolupráce si totiž uvědomují, že i přes určité „spojení“ do jedné destinace je stále toto území velmi malé. Proto není snahou realizovat ambiciózní plány, které spíše očekávají od destinačních managamentů na úrovni Beskyd či Moravskoslezského kraje. Jejich snahou je koordinovat činnosti, na které mají přímý vliv, tak, aby výsledný efekt byl přínosem pro všechny zúčastněné, především pro tento turisticky velmi atraktivní region.

Co aktuálně Lašská brána Beskyd chystá
Letošní rok je pro Lašskou bránu trochu ve znamení hledání a soutěží. Kromě toho, že se do konce dubna hledalo logo pro samotnou spolupráci obcí, jsou připraveny další soutěže a hry.

Hledá se nejlepší fotografie Lašské brány
Ti, co rádi fotografují a vlastní snímky tematicky spojené s Lašskou bránou Beskyd, nebo se v létě s fotoaparátem chystají do této oblasti, mohou své fotografie přihlásit až do konce října 2009 do soutěže o ceny. Budou-li se fotografie líbit, i když nevyhrají, mohou být obcemi odkoupeny pro propagační účely. Více na www.lasska-brana.cz/fotoLBB

Hledá se tajemství Lašské brány
V loňském roce se uskutečnila velká letní razítková hra Lašské brány Beskyd s postavičkou Lojzy Lacha. Kdo se zúčastnil, ví, že není vůbec špatné putovat po jeho stopách. I letos, v době od května do srpna, je možné se s ním vydat za tajemstvími Lašské brány a při troše štěstí také vyhrát. Více informací se v pravý čas dozvíte na webu hry www.lasska-brana.cz/hra nebo přímo v destinaci u zapojených subjektů.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czech specials new