Menu

Lákavé Spojené arabské emiráty

30. 10. 2006

Největší česká cestovní kancelář specializující se výhradně na letecké zájezdy, EXIM tours, má za sebou další letní sezonu. Jejího obchodního ředitele JUDr. Jana Koláčného jsem se zeptal, jaká sezona to byla.
Podle předběžných výsledků předpokládáme, že v ní došlo k patnáctipro­centnímu nárůstu. A to jak v počtu klientů, tak celkového obratu. Této dynamice by měl odpovídat i nárůst zisku.

Co nastávající zimní turistická sezona, v jejímž rámci EXIM tours s klienty létá za létem často až na druhý konec světa?
I v této zimní sezoně pokračujeme ve spolupráci s českým národním dopravcem ČSA na dálkových letech přes Atlantik. To znamená, že prodáváme destinace, které jsme uvedli na trh v roce 2005. Venezuelský ostrov Isla Margarita, Dominikánskou republiku a Kubu. Dále nabízíme zájezdy do Brazílie s mezipřistáním na Kanárských ostrovech. Protože Českými aeroliniemi vyčleněná kapacita charterových spojů pro EXIM tours je už zcela vyčerpána našimi zájezdy do jiných destinací, Brazílii létáme s další renomovanou leteckou společností Travel Servisem. V nabídce po jarní zkušební době tří měsíců rovněž zůstávají Kapverdské ostrovy. Tentokrát bez mezipřistání přímým letem z Prahy. Úplnou novinkou pro letošní zimu jsou pobytové zájezdy s přímým leteckým spojením do Spojených arabských emirátů, které už začaly. Pro tuto sezonu jsme svoji nabídku obohatili nejenom o nová pobytová místa, ale i o nové hotelové kapacity a programy. Klienti tak najdou novinky ve všech námi nabízených místech. Ať je to Venezuela nebo Dominikánská republika, kde jsme zhruba ze čtyřiceti procent inovovali obsah pobytů. Velmi atraktivní je letos zejména Kuba, protože to může být poslední sezona, jak si užít Kubu takovou, jaká je. Mj. i za velice příznivých cenových podmínek.

Čím to, že je o Spojené arabské emiráty EXIM toursu tak velký zájem?
Významnou roli v tom bezesporu sehrává skutečnost, že do této destinace létáme přímo bez mezipřistání. Tento aspekt, společně s exkluzivními obchodními podmínkami, které EXIM toursu poskytli jeho místní partneři v pobytových místech ve Spojených arabských emirátech – zejména hoteliéři, umožnil prodejcům EXIM toursu nabízet vysoce kvalitní letecké zájezdy za vysoce konkurenční atraktivní ceny. Spojené arabské emiráty jsou pro obyvatele České republiky lákavé z řady příčin. Jednou z nich je kratší doba letu než přes Atlantik. Dalším příznivým momentem je, že v zimních měsících je v oblasti emirátů příjemné klima, umožňující koupání. Tedy to, co Češi vyžadují zejména. Stálé počasí, slunce, čisté moře a pláže. Samozřejmě, dalším jakoby vedlejším motivačním aspektem jsou pro české občany lákavě levné bezcelní nákupy značkového zboží. Nicméně prvořadým lákadlem jsou moře, pláže, slunce a velmi dobré služby. Navíc i při velmi příznivých cenách zájezdů jsou v emirátech nabízené hotelové kapacity a služby ve vyšších kategoriích.

Na obchodních úspěších EXIM toursu má obrovský podíl činnost agenturní prodejní sítě…
Rozhodně. Ať už je nárůst prodeje a obratu EXIM toursu jakýkoliv, lví podíl na tom vždycky měli a mají provizní prodejci, protože právě přes ně se uskutečňuje převážná část prodejů. Především oni mají důvěru klientů v místech, kde působí, a jsou pro ně rozhodujícími autoritami při výběru a nákupech zájezdů. Ostatně jejich úspěšné prodeje to jednoznačně dotvrzují. Vzájemná spolupráce mezi provizními prodejci a EXIM toursem je už do té míry rozvinutá, že v provizních smlouvách, které se podepisovaly na tuto zimní sezonu, na ně převádíme většinu touroperátorských výsad. Včetně takových, že se stávají inkasním místem a jsou zplnomocněni potvrzovat smlouvy se zákazníky naším jménem.www.eximtours.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001