Menu

Caffé Snack Máselnice

Krásné zážitky v Českém Krumlově

18. 05. 2006

Stylová restaurace na II. zámeckém nádvoří s kapacitou 65 míst zaujme nabídkou pokrmů staročeské kuchyně, výběrem kvalitních vín a vynikajícím točeným pivem. Umístění restaurace přímo v zámeckém areálu skýtá v období od dubna do října možnost příjemného posezení na terase pod širým nebem.

Rytířská Krčma Markéta
Původně obydlí hlídače zámecké zahrady je dnes vyhledávaným cílem návštěvníků zámecké zahrady českokrumlovského zámku a návštěvníků otáčivého hlediště. V renesančním interiéru restaurace s kapacitou 50 míst ochutnáte speciality připravené na otevřeném ohni, o Vaši pohodu se postarají obsluhující v dobových kostýmech, zaparkovat můžete přímo u restaurace. Krčma Markéta je v provozu denně od dubna do října.

Pizzerie Latrán
V renesančním domě v centru Českého Krumlova umístěná restaurace s nabídkou italských specialit, kvalitních vín a točeného piva. Pro rodinná, přátelská či firemní posezení v kamenném sklípku připravujeme rovněž minutkové speciality, vybrat si můžete také z široké nabídky studené kuchyně.
foto restaurací – Miodrag Čížek

Přijměte naše pozvání do malebného městečka na jihu Čech, do Českého Krumlova. Jako první se vám asi vybaví hrad a zámek, úzké uličky, klikatící se Vltava, vodácké „ahóój“ a také otáčivé hlediště. Kouzelnou atmosféru Krumlova můžete znásobit i jinými zážitky. Nevěříte? Například koncertem. Představte si, jak za vlahého letního večera sedíte v zahradě a necháte se unášet krásnou hudbou. Nejen koncerty pod širým nebem vám letos nabídne 15. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Tento pětitýdenní svátek vyšel z vážné hudby, ale v současnosti nabízí svým návštěvníkům širokou škálu žánrů. Od takzvané klasiky přes jazz, folk až po folklor z různých koutů světa. Pokud přijedete v době od 21.července do 26.srpna, můžete si vybrat některý z 25 koncertů. Na velkých symfonických večerech vystoupí rezidenční orchestr festivalu, Symfonický orchestr Českého rozhlasu dirigovaný našimi a zahraničními dirigenty zvučných jmen, jako je například Maxim Šostakovič. Společně s orchestrem vystoupí přední světoví umělci, mezi nimi i klavírista Jeong-Won Kim z Koreje, Eugen Indric z USA, či Marián Lapšanský ze Slovenska. Tentokrát nebude chybět velmi oblíbené operní gala, na kterém se představí půvabná sopranistka Mi-Hae Park z Koreje společně s tenoristou Miroslavem Dvorským. Mimořádný zájem vzbuzuje také unikátní operní představení v originálním barokním zámeckém divadle „La serva padrona“ od G.B. Pergolesiho. Tato opera zde zazněla už v době svého vzniku, tzn. v 18. století. Dílo nastuduje soubor Collegium Marianum, který se věnuje výhradně staré hudbě a získal za její provedení už mnoho ocenění. Oblíbené jsou také hudební večery doplněné o kulinářské požitky. Letos si můžete vybrat Irskou noc s ochutnávkou specialit a zlatavé whisky, nebo La fiestu – španělský večer s flamengem, kde kromě grilovaného býka ochutnáte další vyhlášené národní lahůdky a také vynikající španělské víno. Český folklor a sklenku dobrého moravského nabídne Hradišťan. Známé a oblíbené trio Bratří Ebenů vystupuje zřídkakdy. Každý z bratrů se totiž věnuje naplno rozdílným profesím, a tak jsou společná vystoupení vždy událostí. Máme radost, že vás můžeme letos pozvat na jeden ze vzácných koncertů do Pivovarské zahrady. K festivalu patří také varhanní recitály v Klášterních kostelech v Krumlově, ve Zlaté Koruně a v Českých Budějovicích. V tomto roce se rozezní i varhany Zámecké kaple. A nesmíme opomenout řadu komorních koncertů a recitálů v krásném Maškarním sále krumlovského zámku. Za pozornost bude jistě stát vystoupení houslového virtuosa Ivana Ženatého s klavíristou Igorem Ardaševem nebo kytarový recitál českého, světově známého kytaristy Pavla Steidla. Je to ojedinělá příležitost vidět hrát tohoto umělce doma, protože častěji koncertuje ve světě než u nás. Dále se můžete těšit na laureáty prestižních světových hudebních soutěží.

Některé z koncertů se konají na zahradě,v pros­torách Zámecké letní jízdárny anebo „pod střechou“ Zimní jízdárny. Jako téměř všechna místa v Krumlově i zde na vás dýchne kus historie a ve spojení s hudbou se můžete cítit jako v pohádce. Vždyť než k ní dojdete, musíte projít hradem i zámkem až na samý okraj zahrad. Odtud máte historické centrum jako na dlani. Pokud dáváte přednost pohodlné dopravě, můžete přijet na místo autem a využít prostorného parkoviště. Budova jízdárny z období vídeňského rokoka je architektonicky vzácná, ojedinělá a má bohatou historii. Svému účelu sloužila až do začátku 2. světové války, poté byla využívána jako sklad kulis, později jako tělocvična a v 70. letech minulého století byla zrekonstruována pro kulturní a společenské vyžití. V současné době ji provozuje produkční a umělecká agentura Auviex, s.r.o., která kromě pořádání Mezinárodního hudebního festivalu nabízí i řadu dalších služeb. Mezi ně patří organizování tradičních i netradičních společenských akcí, prezentace firem, reprezentační výstavy, sympozia či kongresy. Zámecká jízdárna v Českém Krumlově je přímo ideálním místem pro dnes stále oblíbenější tzv. „kongresovou turistiku“. Kromě historických prostor nabízí potřebné technické i technologické vybavení, doprovodný program, tlumočení, hostesky, prostor pro výstavní stánky, dekorace na přání a další služby. Gastronomické a cateringové služby na velmi dobré úrovni jsou samozřejmostí. K dispozici je historický sál, restaurace a venkovní respirium. V létě je možné využít i přilehlou zámeckou zahradu. Agentura úspěšně realizovala kongresy a společenské akce s účastí až 700 osob. Z mnoha projektů, které zde v posledních letech proběhly, můžeme zmínit konferenci Jihočeské onkologické dny (2005) či prezentační a prodejní výstavu vydavatelů map a turistických průvodců IMTA 2006. Několik let se právě zde také slavnostně vyhlašují výsledky mezinárodního filmového festivalu Ekofilm.

A to stále ještě není všechno. Jsou lidé, kteří mají příjemná místa spojená s jídlem. Nepůsobí na ně ani tak památky, umění, příroda, zato si dobře pamatují, kde jim chutnalo. V tom případě byste neměli vynechat zajímavé restaurace. Přímo na hlavní třídě krumlovského historického centra najdete neobvyklou Pizzerii Latrán, kde si můžete dát některou z italských specialit a poté se třeba usadit v romantickém vinném sklípku. Budete-li toužit po domácí kuchyni a budete vysíleni například po prohlídce hradu, zajděte do stylové restaurace Máselnice přímo na II. zámeckém nádvoří. Příjemné posezení i jídla jako od babičky vám jistě přijdou vhod. A co něco dobového? Pak se nabízí Rytířská krčma Markéta v zámecké zahradě hned nad Jízdárnou. Speciality připravené na otevřeném ohni vám naservíruje obsluha v dobových kostýmech.

Že už balíte kufry a vyrážíte na cestu? Těšíme se na vás, několik dní prožitých v Českém Krumlově, ať už pracovně nebo na dovolené, určitě stojí za to!!
Více informací najdete na www.auviex.cz
Veronika Dušková
mluvčí Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov

Auviex s.r.o.
Perlitová 1820
140 00 Praha 4

informace a rezervace:
tel.: 241 445 404
fax: 241 445 584
e-mail: auviex@auviex.cz

www.auviex.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo