Menu

Kraje lákají aktivní dovolenou

02. 11. 2003

Začátkem roku 8. – 11. ledna v rámci mezinárodního multiregionálního veletrhu REGIONTOUR 2004 představí kraje České republiky své konkrétní turistické produkty. Turisté, kteří se rozhodnou pro dovolenou v České republice, budou možná překvapeni pestrostí nabídky. Vznikají stále nové projekty a programy kombinující různé formy trávení volného času. Výhodou je, že většina programů a turistických produktů není časově omezená, tj. nezáleží na ročním období ani délce pobytu. Z informací, které kraje České republiky poskytly, je zřejmé, že sází na aktivní trávení volného času. Nejde jen o sport, ale o propojení různých aktivit, např. pěší turistiky s poznáváním historických památek, lidových tradic apod. Velmi častá je nabídka příležitostí pro pěší turistiku a cykloturistiku. Nebudou však chybět ani různé speciality. 

Zlínský kraj
nabídne jízdu na koních, horolezectví, sjíždění a splavování řek, golf a adrenalinové sporty – seskoky padákem nebo známou Barum Rallye. Oblast Slovácko vinné stezky, Baťův kanál, ale i lázně. Kroměřížsko bude turisty lákat na památky zařazené do seznamu UNESCO a také na lyžování. Zlínsko upoutá i zoologickou zahradou Lešná, exkurzemi do skláren a dílen na výrobu vizovického pečiva a samozřejmě lázeňským městem Luhačovice.

Moravskoslezský kraj
láká turisty na zimní sporty – rodinné sjezdové i běžecké lyžování, ale také na golf, lovy zvěře, církevní a venkovskou turistiku, programy zaměřené na poznávání tradic a folkloru, gastronomii a další. Také severní Morava má zájem o mladé lidi, ale nejen jim je určena pestrá nabídka adrenalinových sportů.

Liberecký kraj
představí turistickou a cykloturistickou trasu Po stopách Albrechta z Valdštejna – poznávání historických míst (hradů, zámků a měst), které se dotýkají života této významné osobnosti českých dějin a Pohádkový Český ráj – program pro rodiny s dětmi.

Jihočeský kraj má
připraveny tematické programy Jižní Čechy pohádkové, Jižní Čechy pohostinné nebo Putování zapomenutým krajem lesů a luk. K zajímavostem bude patřit Otavská plavba, svezení Jindřichohradeckou úzkokolejkou, výlovy rybníků, poznávání měst – Prachatice (město na Solné stezce), Český Krumlov (kulturní památka UNESCO) a další. V nabídce Jihočeského kraje je také projekt Cestujeme s handicapem, zpřístupňující zajímavé oblasti kraje zdravotně postiženým.

Plzeňský kraj
představí projekty Gastronomické trasy města Plzně, dětem určený projekt Pohádková země Brčálník, putování po hradech, venkovskou turistiku, památky lidové architektury a skanzen v Chanovicích, Židovskou cestu, dále vodácké trasy a lyžařské běžecké tratě na Šumavě v Srní, na Modravě, Kvildě, Železnorudsku apod.

Pardubický kraj
bude kromě pěší turistiky a cykloturistiky nabízet především lázeňství, jízdu na koních, dostihový sport a architektonické památky tzv. východočeského baroka.

Karlovarský kraj
se představí především jako oblast s velkou koncentrací lázeňských služeb. Nabízet však bude také zajímavé historické památky a příležitosti pro trávení zimní i letní dovolené.

Jihomoravský kraj
bude turisty lákat na vinařství, na vinařské stezky, ale také na ideální podmínky pro rodinnou cykloturistiku, lázeňství a kulturní památky. Nebudou chybět ani oblasti či objekty ze seznamu UNESCO: Lednicko-valtický areál a biosférická rezervace Pálava.

Ústecký kraj
připravuje prezentaci atraktivní turistické hry Putování po Tolštejnském panství, ale také řadu dalších turistických tras a příležitostí pro trávení aktivní dovolené.

Královéhradecký kraj
ve své prezentaci zdůrazní nabídku pobytů pro seniory a rodiny s dětmi a kongresovou turistiku.

Olomoucký kraj
představí Jeseníky s nabídkou turistických a lyžařských příležitostí, ale také neméně zajímavé podhůří s lázněmi a historickými památkami. Samotná Olomouc se představí jako město historických památek – kostelů, paláců a především památky ze seznamu UNESCO – Sloupu Nejsvětější Trojice. K zajímavostem bude patřit závodní rýžoviště zlata v rekreačním středisku Bohema Zlaté Hory.

www.bvv.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba