Menu

Klubový den Asociace cestovních kanceláří ČR

23. 01. 2011

Cestovní ruch je většinou řehole – ale jednu výhodu má: mají-li cestovní kanceláře a agentury nabízet zážitky, musí je jejich pracovníci čas od času sami okusit. A to přesně využila ACK, když jako hlavní bod prosincového Klubového dne zařadila informaci o tom, co všechno lze turistům nabídnout v Jindřišské věži v Praze. Tahle zvonice, původem ze 14. století, je totiž většině lidí po léta natolik běžná z vnějšku, že se málokdo namáhá podívat se také dovnitř, což je možné teprve poslední dobou – a rozhodně to stojí za to.
Klubový den byl kombinací prohlídky s příkladem incentivní party: před vchodem nás vítal dudák ve skotském kroji, což ladí s rázem kavárny v přízemí a v prvním patře, rychlovýtah doveze hosty do předposledního patra – to poslední už musí zdolat každý stejně jako ve středověku po točitých schodech – a tím se dostane rázem do nefalšované historie pod střechou (naštěstí pro nás tam mají nestředověké topení, takže v teplém oblečení šlo překonat i prosincové mrazy). Prostor s prosklenými vyhlídkami pohodlně vystačil pro padesátku hostů i k produkci hudební skupiny Duende, kterou tvoří kvintet profesionálních hudebníků, působící v předních projektech české hudební scény. Jde o čistě autorskou hudbu kytaristy T. Zvardoně, ve které se mísí prvky jazzu, popu a ethno hudby z celého světa – takže cestovatelský ráz byl plně zachován. K dobré pohodě adventního odpoledne patřil i raut a sklenka dobrého vína na přípitek k Vánocům i do nového roku. Několik ukázek zahrála i zvonkohra, která má naprosto neuvěřitelně široký repertoár, takže zvládne koledy, gratulaci k narozeninám i hity od evergreenů po současnost.
Při prohlídce věže si přijde na své prakticky každý. Technické typy ocení, jak byla věž modernizována tím, že v ní vyrostla vlastně nová vnitřní věž, která se nikde nesměla ani dotknout původního zdiva (inu, památkáři). Milovníci památek si mohou prakticky sáhnout na desátý nejstarší zvon v Praze, umístěný v překrásné stylové restauraci, a všichni se pokochají aktuálními výstavami. Nás tou prohlídkou provázel poutavý výklad provozovatele věže pana Podzimka, který se o renovaci zasloužil, a kastelánky paní Dolfi.
Oficiálně nepadlo prakticky ani jedno vysloveně pracovní slovo – a přece si přítomní odnášeli kromě materiálů o věži a pamětního zvonečku i několik dobrých tipů pro svou cestovní kancelář. Od toho přece Klubové dny jsou.
Eva Mráčková


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba